İçeriğe Yönlendir

Ötv Zammı Bekleniyor Mu Gerçekten?

Yusuf Yurttaş

Recommended Posts

Yusuf Yurttaş

Herkese iyi günler. Kazadan sonra malum iyi kötü bir araba bakıyoruz. Ancak benim duyduğuma göre ötv zammı bekleniyor deniyor. Büyük ihtimalle bu yıl bitmeden gelecek de zaman olarak bilgisi olanlar var mı acaba? Göz göre göre zamlı almayalım, hem de eğer olur da zam olursa haberi olmayanlarında haberi olur düşüncesindeyim. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

zaten satışlar düştü, ben de zam olacağını zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

chevi bayisinde de söylüyorlardı.

Bayinin HİÇBİR dediğine inanmam. Hatta tersine inanırım. chevi ne?

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Yurttaş

Benim de konuştuğum bütün bayiler aynı, peugeot, hyundai... Ben de satış taktiği sandım ama hepsi bir ağızdan aynı şeyi deyince işkillenmiştim açıkçası :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Hükümet eğer yeni araç satışını azaltmayı hedefliyorsa, yetkili servislere bir çeki düzen vermeli, servis maliyetlerini aşağı çekecek, araçların bakımlarını ucuzlatacak bir formül düşünmeli. Garantisi bitince yeni nesli arabalardan ilk sahipleri kurtulmaya çalışıyor. Belki de zorunlu garantiyi otomobilde 3 yıla çıkartmalı. Normal şartlarda 15 sene kullanılabilecek bir araç 2 senede satılıyor.

İnsan gibi toplu taşım sistemi de yapmalı.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bayinin HİÇBİR dediğine inanmam. Hatta tersine inanırım. chevi ne?

Chevrolet

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hükümet eğer yeni araç satışını azaltmayı hedefliyorsa, yetkili servislere bir çeki düzen vermeli, servis maliyetlerini aşağı çekecek, araçların bakımlarını ucuzlatacak bir formül düşünmeli. Garantisi bitince yeni nesli arabalardan ilk sahipleri kurtulmaya çalışıyor. Belki de zorunlu garantiyi otomobilde 3 yıla çıkartmalı. Normal şartlarda 15 sene kullanılabilecek bir araç 2 senede satılıyor.

İnsan gibi toplu taşım sistemi de yapmalı.

Birazda basının halkın basını olduğunu hatırlatmak ve höt demek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

10 milyar lira bütçe açığının bir şekilde yapılacak farklı zamlarla kapatılacağı haftalardır söyleniyor... ÖTV'ye zammın gelmeside bence gayet muhtemel... Ancak şu piyasada ötv zammı zamanında yapılan ötv indirimini müşteriye yansıtmaya gerek görmeyen otomotiv satıcılarına dokunacaktır. Zira arz talep dengesi ve fiyatlar göze alındığında çokta ucuz olmayan otomobil fiyatları ötv'ye gelen zam kadar artarsa bu durum sektörün satışlarını vuracağından satış fiyatlarına şu noktada çok ciddi yansımayacaktır diye tahmin ediyorum. Bu zammı bir şekilde bayiler, üreticiler v.s. büyük oranda sübvanse ederek fiyat listelerini çok fazla değiştirmeyeceklerdir ama karları düşecektir...

Eee zamanında ÖTV indi fiyatları çekmediler, şimdide ÖTV artarsa öyle kolay kolay büyük zam yapamazlar... :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ve yazımdan saatler sonra;

1.6 litre altı bineklerde artık ötv %37 değil %40

:)

Yüzde elliye az kalmış. 10 yıl önce kaçmış ya bu ÖTV?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Yüzde elliye az kalmış. 10 yıl önce kaçmış ya bu ÖTV?

ÖTV kaç yaşında? Babası kim?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

ÖTV kaç yaşında? Babası kim?

"Oh iyi ki var" deyip kaldırmayan kim? En sık zam yapan kim? En fahiş zam yapan kim? Aldığın bir ürüne verdiğin paranın yüzde kırkının (sadece ÖTV) vergi olması hoşumuza gitmeli midir?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

"Oh iyi ki var" deyip kaldırmayan kim? En sık zam yapan kim? En fahiş zam yapan kim? Aldığın bir ürüne verdiğin paranın yüzde kırkının (sadece ÖTV) vergi olması hoşumuza gitmeli midir?

Ben imalı yazmadım, gerçekten bir soru sordum? Otv deprem vergisi mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ötv geçiciciliği geçmeyen bir geçici vergi. 99 depremi ile başladı yanlışım yoksa

2002 ile başladı diyor nette

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

ötv geçiciciliği geçmeyen bir geçici vergi. 99 depremi ile başladı yanlışım yoksa

ben de öyle hatırlıyordum ama emin olmak için sormuştum.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ben imalı yazmadım, gerçekten bir soru sordum? Otv deprem vergisi mi?

İmânı yiyim olm, sana bi şey olmasın. ;) Deprem vergisi idi, bir defaya mahsus idi, sonra baktılar bize iyi giydiriyorlar, kalıcı oldu. .ok oldu... :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

İmânı yiyim olm, sana bi şey olmasın. ;) Deprem vergisi idi, bir defaya mahsus idi, sonra baktılar bize iyi giydiriyorlar, kalıcı oldu. .ok oldu... :biggrin:

Afiyet olsun, bizde hiç bir şey geçici olmaz, köprü geçişinden alınan para da aynı, ötv de. yeter ki para gelsin.

yanlış kelime: kalıcı->geçici

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Orkun Özbay

hiç ötv artışı , hele 1.6 altına beklemiyordum. sürpriz oldu açıkçası

ötv 99 depreminden sonra geçici olarak ortaya çıkan , 2002 veya 2003 'te kalıcı olan bir vergi.

boğaz köprüsü maliyetini karşıladıktan sonra bedava olucak gibi bir şey :)

bugün arslanlar çanakkaleden mesaj geldi , ay sonuna kadar ötv farkını karşılıyoruz diye.

muhtemelen bir süre daha bu kampanyalar devam edecektir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...