İçeriğe Yönlendir

2013 Ehliyet Almak İçin Gereken Şartlar Yeni Kurallar

Mustafa Şahin2

Recommended Posts

Mustafa Şahin2

benim direksiyon öğretmenim sadece direksiyon dersi vermek zorunlu olduğunu söyledi bilen bilmeyen herkese veriyoruz toplam tek sınavda 500 öğrenciye ders verdiysem taş çatlasın 5 kişi direksiyon dersinden kalmıştır dedi. ve bunlar hep kadınlar oluyormuş erkeklerden kalan yokmuş

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Peki bu sınavlarda gözetmenler yani kişinin ehliyeti alıp alamayacağına karar verecek olanlar yeterli bilgiye sahip mi diye ölçülecek mi acaba?

-B sınıfı ehliyetimi alırken not veren vatandaşlık dersi öğretmeniydi.

-A2 sınıfı ehliyetimi alırken not verenler tarih ve din kültürü öğretmeniydi (hayatlarında motora binmemişler)

Fatih komisyondakileri ciddi bir eğitime alıyorlar ve eğitim sonunda sınava tabi tutuyorlar. Verilen kriter listesi var o listeye göre puanlama yapıyor. (Ben maraş'ta o belgeyi almak için kursa gidelerni bildiğim için konuşuyorum. Kullanmayı bilmek önemli değil. Teorik kısma göre not veriliyor. Bakanlıktan gelen çizelgeye bakıyorsun ve not veriyorsun.

Ben ''e'' sınıfına geçmek istiyordum, bize ucu dokunur mu acaba.

Bir de ilkokokul diplomamı bulamıyorum Milli eğitim müdürlüğü'ne mi başvurmak gerek, yoksa?

Hayır. Mezun olduğun okula gidersin. Tanıdığın biri varsa orada sana mezuniyet belgesi verirler.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Geçen seneden önce araç kullanmayı bilmeyen bayan hocalar dahil gelip arkada oturup not veriyordu.Gel al kullan desen inanın bir çoğu kullanamazdı.

Şimdi biraz değişti komisyondaki hocalara kursların direksiyon hocaları ders verdi pratik yaptırdı biraz ama halen yeterli değiller debriyajı kullanan komisyona ben denk gelmedin en iyisi bir durum karşısında var gücüyle frene basıyor.Bazı komisyondaki öğretmenler yazın direksiyon hocalığı yapıyormuş onların haricinde bu trafikte her öğrenci ile 45 dk sınava katılmaz,katılmaması da hem kendi hem aday hemde çevredekiler için faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Geçen seneden önce araç kullanmayı bilmeyen bayan hocalar dahil gelip arkada oturup not veriyordu.Gel al kullan desen inanın bir çoğu kullanamazdı.

Şimdi biraz değişti komisyondaki hocalara kursların direksiyon hocaları ders verdi pratik yaptırdı biraz ama halen yeterli değiller debriyajı kullanan komisyona ben denk gelmedin en iyisi bir durum karşısında var gücüyle frene basıyor.Bazı komisyondaki öğretmenler yazın direksiyon hocalığı yapıyormuş onların haricinde bu trafikte her öğrenci ile 45 dk sınava katılmaz,katılmaması da hem kendi hem aday hemde çevredekiler için faydalı olur.

B sınıfı ehliyet sınavına girerken,hocaya o debriyajı bırakta gidebileyim diye ikaz etmek zorunda kalmıştım..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...