İçeriğe Yönlendir

Jant Lastik Hakkında Yardım

Cemre Yoldurak

Recommended Posts

Cemre Yoldurak

arkadaşlar merhabalar aracımda 5cm apexi yay var ve 205 40 17 lastik var jant olarak ta replica ford focus rs jantı var araç normalde 3 4 kişi binilse dahi sürtme yapmıyor ancak çukura girdiğimde aracın esnemesinden dolayı sürtme sesi geliyo yalnızca önlerden acaba nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lastik oldukça iri olmuş, ET değeri de 25 ise sürtme yapacaktır, ET40 ile sürtme yapmıyordu bir denemezide, aynı lastik ebadı

Yorum bağlantısı
Cemre Yoldurak

Et değerini nerden bulucam kaç olduğunu acaba

Yorum bağlantısı
Cemre Yoldurak

Tarık bey acaba aracınızın bi yandan fotosunu görebilirmiyim bende olmadı 5lik fk alıyım

Yorum bağlantısı
Cemre Yoldurak

benim aracımda bu kadar basık ancak benim aracımdaki jant et si 45 oldugunu öğrendim acaba et degeri 35 yada 25 olan bi jant alsam yıne de surtme olur mu ? Ayrıca yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

45 sürtmez, 35 sürtmeyebilir ama kesin değil, 25 kesin sürter.

Yorum bağlantısı
Cemre Yoldurak

et değerinin düşmesi gerekmiyo mu sürtmemesi için ben bu et değerinden hiç anlamıyorum o yüzden bende su an takılı olan jantlar 45 et değerinde çok sürtüyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mesela: orjinal focus jantı 52 dir, 45 olursa biraz daha dışarı çıkar, 25 olursa tam dışarı çıkar sürter.

Yorum bağlantısı
Cemre Yoldurak

Tarık bey öncelikle çok teşekkür ederim gerçekten ben çözüm yolunu kendi kafamca buldum sizin jantlarınızdan takıcam :) zaten bu jantları çok beğeniyordum inş. kısmet olursa bulucam ancak ikinci el bulamıyorum siz 0 mı aldınız ya da nasıl bulucam bu jantları acaba ?

Yorum bağlantısı
Cemre Yoldurak

İste edirnede oldugumdan dolayi jant sıkıntı oluyor internetten alicam yine mecbur sahibinden de buldum jantmaxtan buyuk ihtimal o olucak size yine danisicam cok tesekkur ediyorum tekrardan ilginiz icin

Yorum bağlantısı
Cemre Yoldurak

ne üretimi olması makbuldur :)

Yorum bağlantısı
Cemre Yoldurak

bir de aracım elektrik kırmızısı renginde matlar yakışır gibime geliyor ama ..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cemre Yoldurak

Tarık bey bir sorum daha olacak acaba bu jantin siyah ya göbeği onu jantla beraber mi gönderiyorlar çünkü benim elimdeki göbek

Gri tesekkurler

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Arıcıoğlu na kesinlikle bulaşmayın aynı jantlardan ben de aldım, ön jantlar kaliperlere değdiği için dönmüyordu, geri götürdük binbir takla attılar geri almayız vs dediler en sonunda avukat bir arkadaşımızı araya koyduk paramı o şekilde kurtarabildim. SAttıkları malın kesinlikle arkasında duran bir firma değil

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Ağırlıklı olarak ET değeri fikrine katılsam da yaylara da dikkat edin derim ben 5 cm H&R yay ile ET si 25, 35 ve 47 olan jant kullandım sürtme yapmadı.

47 ET;

eywZ8.jpg

35 ET;

32Zk8.jpg

25 ET

Yx6QA.jpg

Yorum bağlantısı
Cemre Yoldurak

Tesekkurler dogu bey fotolar çok yardımcı oldu şenkal otodan alicam 800 lira

benim su anki jantlarim 35 et degerinde ancak apexi yay var belki apexi yay yumusak cunku konfordan hic odun vermedi

jantlari taktiktan sonra fotolari koyucam herkese cok tesekkurler

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Türk

bende de 2010 fiesta titaniujm var 195 45 16 jant var buna en uygun kış lastiği hangisidir. yol sesini içine çok alıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...