İçeriğe Yönlendir

Başka Plakaya Kayıtlı Ogs Okumamış Fena Ceza Geldi Ne Yapabilirim ?

Ahmet Kilicaslan

Recommended Posts

Ahmet Kilicaslan

arkadaşlar 19 eylülde hava alanına gidiş dönüşte arkadaşımın ogs si okumamış 10 kat çarpı filan falan toplamda 360 lira ceza gözüküyor tesadüf internetten öğrendim bunun için ne yapabilirim ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Başkasının ogs'sini kendi aracınızda okutmayı denemişsiniz ve tutmamış galiba.

Geçmiş olsun, hepsini ödeyeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

ben de bu ay içerisinde 3-4 kez aynı şeyi yaptım.kendi ogs mi eşime kayıtlı arabada kullandım,şimdi de kontrol ettim çok şükür ceza falan yok

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ben de bu ay içerisinde 3-4 kez aynı şeyi yaptım.kendi ogs mi eşime kayıtlı arabada kullandım,şimdi de kontrol ettim çok şükür ceza falan yok

Dııt, diye öttüyse sıkıntı yok. Ama ötmediyse cızz :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Dııt, diye öttüyse sıkıntı yok. Ama ötmediyse cızz :)

ötüyür :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ahmet Kilicaslan

360 lira diyorum....kime diyorum :)

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Neden ötmemesi gibi bir durum oluyor ki? Geçerken önce cihaz ötüyor sonra arkadaki kamera plakayı resimliyor diye biliyorum ama niçin sıkıntı olduğunu anlayamadım açıkcası. Eskiden 2 aracımız için 1 adet ogs cihazımız vardı hiç bu tarz bir ceza ile karşılaşmamıştık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ogs plakaya kayıtlı mı?

Abi plakaya kayıtlı ve internetten değiştirebiliyorsunuz isterseniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

360 lira diyorum....kime diyorum :)

Hemen öderseniz %25 indirimi vardı galiba.

Neden ötmemesi gibi bir durum oluyor ki? Geçerken önce cihaz ötüyor sonra arkadaki kamera plakayı resimliyor diye biliyorum ama niçin sıkıntı olduğunu anlayamadım açıkcası. Eskiden 2 aracımız için 1 adet ogs cihazımız vardı hiç bu tarz bir ceza ile karşılaşmamıştık.

Olabilir, o anda cep telefonu çalabilir şansa, veya radyo frekansı karışabilir vs...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Abi plakaya kayıtlı ve internetten değiştirebiliyorsunuz isterseniz.

söz konusu otomobil kayıtlı mı olarak merak ettim, kaytılı ise ceza neden gelmiş ki?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kilicaslan

ogs plakaya kayıtlı mı?

kayıtlı ama benim plakaya değil..aradım 7 gün içinde itiraz edebilirsiniz dedi...ama tebligat 5 ayda yapılıyor...bu ne fırsatçılık devletten korumalı yaşam alanlarına ihtiyaç var

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim anladığım, başka plakaya kayıtlı ogs ile sizin aracınızda geçiş yapmış, o anda ogsnin ekranında, kaçak geçiş yazısını fark etmemiş, 5ay sonra tebligat gelmiş, her türlü itiraz tebligatuın gelişinden sonraki 7 gün içinde yapılır, itiraz hakkınız var ama, zaten itiraz edileccek bir durum yok, arkadaşınız katlanacak bu cezaya, arabayı kullanan siz değilmiş siniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

söz konusu otomobil kayıtlı mı olarak merak ettim, kaytılı ise ceza neden gelmiş ki?

Bilmiyorum abi. Benim OGS eski aracımın plakasına kayıtlıydı. İnternetten kredi kartımın hesabında OGS bölümünden plakayı yeni aracın plakasıyla değiştirdim.
Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

En guzeli 10 sn durup kgs yi ellerinle öttürüp devam edeceksin

Yorum bağlantısı
Ali Deniz
(düzenlendi)

Benzer bir durum da Adana-Mersin arasında benim başıma geldi, eski aracımda kullandığım ogs'yi yeni aracımın plakasına kaydettirmemiştim. Adana'da gişelerden geçerken bip sesini duymayınca huylandım, Mersin'de gişeden çıkarken yine bip sesini duymayıp akabinde 100 küsur lira ceza yazısını görünce huylanmakta haklı olduğum ortaya çıktı.. Yanlış hatırlamıyorsam 10 gün içinde plaka değişikliğini yaparsam cezanın iptal edileceğini söylemişlerdi. Dedikleri gibi yaptım ve cezayı sildiler.

tarihinde Ali Deniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...