İçeriğe Yönlendir

2 Farklı Kış Lastiği ?

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

Selamlar .. Yeni aldığım aracımda araçla birikte 2 adet de kış lastiği verdi satan kişi lastikler sıfır çok az kullanılmış . Sadece 2 tane kışlık kullanmanın çok tehlikeli olduğunu iyi biliyorum :) 2 tane daha alacağım ancak bendeki lastiğin markası good year ug7 bunların bir üst serisi çıkmış ug8 olarak.. ug 7 den bulamadım hatta ankara toplu kışlık lastik alımı konusunda da sordum Ayhan abi bulunamayacağını söyledi . Ön ayrı arka ayrı model marka olsa olurmu yoksa 4 tane yeni mi almalıyım elimdeki ug7lerde sıfır ama. Nasıl bir yol izlemeliyim . Teşekkürler

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

hayırlı olsun aracınız buarada..

2 tane yeni alıp önlere eskiler arkaya takılabilir gibime geliyor,sadece mantığımla fikir yürütüyorum bu konuda tecrübem yok ..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne güzel işte almanız gereken ug8 dört iken ikiye düşmüş durumda ;)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Aynı aks üzerindekiler aynı olduktan sonra sıkıntı olmaz. Yani önler ug7; arkalar ug8 veya snoways gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Ne güzel işte almanız gereken ug8 dört iken ikiye düşmüş durumda ;)

Abi yeni aldıklarımı önemi takmalıyım arkayamı.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

2 tane mis gibi ug8 alınır sıkıntısız kullanılır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Ordu kar mı çok okur buz mu ?

Abi ben ordunun aybastı ilçesindeyim yüksek rakımlı buralar. kış ağır geçiyor burda kar buz ne ararsan var :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öbürü de sıfırmış nasıl olsa.. Yine de taze olanı öne tak, karda daha başarılı olur diye tahmin ediyorum...

Buzlanma çok olursa yenileri arkaya tak..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Sürekli kar buz üstünde olacaksan çivili de alabilirsin önlere. İlla ug8 olacak diye bişey de yok. Farklı marka da olabilir...

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
(düzenlendi)

Hocam Ordu merkez Samsun ve Tokat'a çok gidiyorum kışın buralarda özelliklede sahil yolunda kar buz olmuyor bu yollarda problem olur diye düşünmedim hiç.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

195/65/15 good year ug8 in fiyatını bilen varmı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

195/65/15 good year ug8 in fiyatını bilen varmı.

Bizim Ankara lastik konusunda vardı fiyatı..Sizin orada durum nedir bilemiyorum..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ne kullanıldığı bilinirse, en kötü lastikle bile sorun çıkmaz. Ralli de saniye yarışı yapılmayacak , 2farklı marka model kış lastiği de iş görür, hazır Ug7 ise Ug8 alınır takılır, yoğun kar buz rampa varsa, Ug8 ler öne, yoğun otoyol, ıslak zemin kullanımı olacaksa, UG8 leri arkaya takardım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçen kış gibi bir kış görürsek sahil yolu yine haşat olacaktır. Geceleri iyi buz olmuştu yollar. Ama yüksek yerlerde de kar yoğundu. Bu durumda ne yapılacak ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçen kış gibi bir kış görürsek sahil yolu yine haşat olacaktır. Geceleri iyi buz olmuştu yollar. Ama yüksek yerlerde de kar yoğundu. Bu durumda ne yapılacak ?

otel otoprakında mahsur kalınabilir, şöminede patates közlenebilir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

otel otoprakında mahsur kalınabilir, şöminede patates közlenebilir?

tek başına koca otelde sıkılır insan, ne yapmalı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tek başına koca otelde sıkılır insan, ne yapmalı ?

cebine 1 TL koyan geziyor gardeşimmmm

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Süleyman Can Şahin

Öbürü de sıfırmış nasıl olsa.. Yine de taze olanı öne tak, karda daha başarılı olur diye tahmin ediyorum...

Buzlanma çok olursa yenileri arkaya tak..

Abi focus 1 için 2004 model 195/60/15 yerine 195/65/15 ebatlarında kışlık lastik alınsa bir problem olurmu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...