İçeriğe Yönlendir

İzmir'De Oto Yıkama Makinası Nerede Var?

Hadi Küçükoğlu

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Hocam bir araç yıkamak için ortalama kaç lt su harcıyor? Makina sadece su mu atabiliyor birde başlıkları var sanırım onu alıyorsunuz altına şampuanlı su koyuyorsunuz ve köpükde atabiliyor diye biliyorum doğru mu?

Dedigin gibi makinalar var.

Birde cok ekonomik bir alet var. Makine gibi elektirik harcamiyor. Su tasarrufu cok fazla olmayabilir ama cok etkili oldugunu biliyorum..

http://www.aklindatut.com/EZ_Water_Jet_Cannon_Hortum_Basinc_Tabancasi.aspx

Video yu izlemenizi tavsiye ederim.

Bizim komsuda var bahcede yikiyor surekli. Bahcede cesmemizde var ama ben nedense sadece bir kac sefer yikadim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Birde cok ekonomik bir alet var. Makine gibi elektirik harcamiyor. Su tasarrufu cok fazla olmayabilir ama cok etkili oldugunu biliyorum..

http://www.aklindatu..._Tabancasi.aspx

Bizim komsuda var bahcede yikiyor surekli. Bahcede cesmemizde var ama ben nedense sadece bir kac sefer yikadim..

O ürünün orjinali bu :)

http://www.karchermarket.com/?urun-235-Karcher-Multi-Power-Jet-Namlu-K-6-7-Serisi.html

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben bu işi bahçe hortumu tabancası ile hallediyorum, çok az su harcıyorum.

O ürünün orjinali bu :)

http://www.karcherma...6-7-Serisi.html

Karçerin ürün kalite açısından çok üstün ikisinde kullandım arada çok fark var diğerine para vereceğinize bahçe tabancası alın 5 TL ye ayne şey.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Bana her yer yıkama. :)

Tasarruf demişken babam 1 kova su ile pejo minibüsünü yıkardı. Kovanın yarısı ile camları, diğer yarısı ile belden altını yıkardı.

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Ben bu işi bahçe hortumu tabancası ile hallediyorum, çok az su harcıyorum.

Karçerin ürün kalite açısından çok üstün ikisinde kullandım arada çok fark var diğerine para vereceğinize bahçe tabancası alın 5 TL ye ayne şey.

Makinalaşmaktan korkmayın :)

Makina ile araba yıkamak ( yüksek basınç ) arabanın çürümesini engeller.

Hortum arabanın kasasında ki dar yerlerdeki kiri çıkarmaz orada biriken toz toprak çamur olur ıslak kalır pas yapar. Namlu oradaki tüm tozu toprağı söker atar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Hadi teoride uygun ancak pratikte pek işe yaramıyor, tek sebebi de İzsu :) Benim evim müstakil, bodrumda Bosch Aquatak 110plus basınçlı araç yıkama makinesi, polisaj makinesi v.s. tüm ekipmanlar mevcut. Her yıkamaya niyetlendiğimde kapıda 4-5 arkadaş aracıyla sıra oluyor :) Sonuç yüzlerce lira su faturası :) İzmirde belli bir tondan sonra suyu inanılmaz pahalı ücretlendirmeye başlıyorlar.

Yıkama makinasını satmayı bile düşünüyorum artık :)

Artezyen çakalım. 3m'den su çıkartsak 250 TL'ye paklar. :)

Sert cevaplar gerekiyor, ben birkeresinde 'işin bitince benim arabayıda yıka' diyen bir espri makinesine ona hortum ile neler yapabileceğimi söyleyince saygı duymaya başladı. :seytan:

Mahalleliyle kötü olmaya gerek yok :))

Makinayı satınalıyorsun. Yer bulup anlaşıyorsun. Yer sahibi sana; elektrik, su veriyor ve geri dönüşümü hallediyor ( atık su ). Sen karşı tarafa kira ödeyip makina kumbarasındaki paraları topluyorsun.

Düşünmek lazım bunu. :)

Çok aşırı kalite gerekmiyorsa iki kova su ile araba yıkanabiliyor. Deneyin. Ama hortumsuz. Kovayı doldurup arabanın yanına gidilerek.

Siyah harici araçlarda işe yarayabilir ama benim kömür siyahı araçta mümkün değil.

http://www.aklindatu..._Tabancasi.aspx

Videoya aldanmayın, şebekeden gelen o su basınçlı gönderilmiş. Grupfoniden almıştım 9.99TL'ye, 1 kere araç yıkamaya kalktım tam bir başarısızlıktı. Hortum daha iyi bu aletten. Boş boş duruyor şuan. :)

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Benim icin suan dikkatimi ceken tuketiciye olan maliyeti. :)

Yanliz Nihat abi urun cok guzel gorunuyorda sadece hortumla calisiyor mu ?

Altta video var, makinaya takılıyor, tabancanın ucuna.

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Makinalaşmaktan korkmayın :)

Makina ile araba yıkamak ( yüksek basınç ) arabanın çürümesini engeller.

Hortum arabanın kasasında ki dar yerlerdeki kiri çıkarmaz orada biriken toz toprak çamur olur ıslak kalır pas yapar. Namlu oradaki tüm tozu toprağı söker atar.

Kişisel araç yıkamak ve verim almak için bize uygun en ucuz makine ne kadar sizde? 1 araçtan fazla yıkanmayacağını ve makinanın ısınmayacağını düşünürsek.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Kişisel araç yıkamak ve verim almak için bize uygun en ucuz makine ne kadar sizde? 1 araçtan fazla yıkanmayacağını ve makinanın ısınmayacağını düşünürsek.

Aslında araba yıkama makinası diye bir makina yok. Basınçlı su püskürtme makinası var.

Geniş düşünüp karar vermek daha iyi, basınçlı su püskürtme makinası alırsam arabadan başka nerelerde kullanırım gibi.

Bu düşünceden yola çıkarsak 600-1200 tl arası. Yok ben sadece araba yıkarım 5 dk da hallederim derseniz 150-200 tl.

Ama şu da var, makina almak isteyenler genelde su ile oynamayı severler ve makina aldıktan sonra zamanı unuturlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Aslında araba yıkama makinası diye bir makina yok. Basınçlı su püskürtme makinası var.

Geniş düşünüp karar vermek daha iyi, basınçlı su püskürtme makinası alırsam arabadan başka nerelerde kullanırım gibi.

Bu düşünceden yola çıkarsak 600-1200 tl arası. Yok ben sadece araba yıkarım 5 dk da hallederim derseniz 150-200 tl.

Ama şu da var, makina almak isteyenler genelde su ile oynamayı severler ve makina aldıktan sonra zamanı unuturlar.

Ofisin garajına koymayı düşünüyorum, mesaiden sonra orada yıkar eve giderim diye planladım. Yıka ve çık :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Ersin

mürselpaşa bulvarında o tip makinaları satan bir yer vardı oraya bir bakmak lazım

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Ofisin garajına koymayı düşünüyorum, mesaiden sonra orada yıkar eve giderim diye planladım. Yıka ve çık :)

Giriş sınıfı k2 serisi alabilirsin. Ama makina çift namlulu olmalı. Tek namlulu ( kir sökücü ) olmamalı.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Hocam bir araç yıkamak için ortalama kaç lt su harcıyor? Makina sadece su mu atabiliyor birde başlıkları var sanırım onu alıyorsunuz altına şampuanlı su koyuyorsunuz ve köpükde atabiliyor diye biliyorum doğru mu?

Makinenin arka tarafında şampuan konulacak bir haznesi var. Bu vesile ile köpüklü yıkama yapılabiliyor. 3 Adet namlusu var. Ne kadar su harcadığını açıkçası hiç hesap etmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Görmemişin arabası olmuş arabasını yıkatamamış :tease3: Sana tavsiyem yolunun üzerindeki her benzn istasyonuna gir çık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

yolumun üzerinde 2 shell 2 bp var, onlarda da malesef yok :(

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

yolumun üzerinde 2 shell 2 bp var, onlarda da malesef yok :(

Ne kadar sıkıntılı bir durum. Eskiden ne güzel haftasonu bir çeşme başına aracımızı çekip yıkıyorduk, o bile nostalji oldu artık.

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Bugün mesai bitmeden 15 dk önce ofisin bahçesine çektim aracı, açtım hortumu 2dk su tuttum. 8 dk suyunu aldım, bezle sildim, cillop gibi oldu. :) Ofisten daha rahatını bulamam sanırım. Patron laf edene kadar devam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

öyle devam et, neden sordun ki? bu imkan iyiymiş.

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Çoğu zaman ofisten hepberaber çıkıyoruz. Çıkmadan bahçe kapısı kilitleniyor. Patron içerdeyken yıkamak zaten olmaz. Laf ederse altından kalkamam diye düşünüyordum ama bugünden sonra boşverdim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Fırçalı yıkama değil, self servis makine.

Nsn4j.jpg

Hediye veriliyor değilmi, bir dyson el süpürgesi alınca yanında veriliyor diye duymuştum :biggrin:

Al sana çözüm, at bagaja bir kova ve mikrofiber yıkama eldiveni, şampuan, kurulama bezi, git herhangi bir istasyona, hortumla yıka arabanı, genelde hepsinde olur hortum, 3-5 kuruşta atarsın olur biter, benim gittiğim yerde hem otomatik zımpara, pardon yıkama makinası, hem basınçlı tabanca hemde hortum var, çekiyorum kenara su tutup kabasını aldıktan sonra kovayla yıkıyorum, sonra yine durulama ve sonax hızlı cila, hızımı alırsam wax ta atıyorum, wax vs. full iç dış, parlatma, araç içini turtlewax f21 leme, motoru parlatma, jantları silme 1.5 saat, çayda beleş :D :D

Ve bu yavaştan aldığım süre ona göre :biggrin: Şantiyeci ve Haritacı olmanın faydaları, günlük 10km. engelli yürüyünce süper hızlı oluyorsun :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Hediye veriliyor değilmi, bir dyson el süpürgesi alınca yanında veriliyor diye duymuştum :biggrin:

Kampanya vardı yeni bitti :D

http://www.hepsibura...goryId=20004372

şöyle bir şey varmış, elektrikli mi acaba? basıncı yeterli olur mu, riske girip denemek mi lazım. ne dersiniz?

Elektrikli değil. Bildiğin basınçlı kap. Duran suyu hareketlenidiriyor . 1-2 bar basınç ya verir ya vermez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...