İçeriğe Yönlendir

Doluya Uğrayan Fiesta Var mı?

Yasin Gargı

Recommended Posts

Yasin Gargı
(düzenlendi)

Arkadaşlar araştırdım ama bulamadım.Hiç doluya uğrayıp göçen fiesta gördünüz mü?Kaporta sağlamlığı nasıl?Puntonun tavanı doluda göçmüştü ufak ufak.Fiestada olabilir mi?

tarihinde Ahmet Kıyak tarafından düzenlendi
Lütfen Türkçe karakter kullanımına özen gösterelim
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

3 yıl önceki toplantıya katılanlar cevaplar birazdan sorunuzu :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ben duymadım hiç ama dolu var dolu var, genelde sorun olmaz ford da

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim Fiesta' yı o şiddetli dolu yağarken hem gördüm hem de filme aldım...En ufak bir hasar yoktu, gerçi binanın yanındaydı biraz açıdan kurtardım ama sorun olmadı..Camı çatlayan, ön cam direği yamulan, tavanda göçük oluşan bir de C-max var dükkanda...

Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

Ben fiestayla geçtigimiz nisan ayında çok ciddi bir doluda kaldim Ankara'da, kenara çekip dua ettim; aynalar filan yerinden oynuyordu o derece ciddiydi yani. Sonuca gelirsek hasarsız atlattık.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

3 yıl önce bende yakalanmıştım, benim aracın tavanında birkaç ufak gamze oldu ama yanımda park eden laylon megan portakal kabuğu görüntüsüne ulaşmıştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

3-4 yıl önce Balıkesir in Dursunbey ilçesinde şiddetli bir dolu yağışı olmuştu . Bayağı bir madur insan olmuştu . Araçlarındaki göçüklerden dolayı .

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ömer ÖZTRK

ben 2010 da 2 defa marmaris'te yakalandım. ceviz büyüklüğündeydi. tavanda baya göçmeler oldu. ama işlem yaptırmadım malum tavan ne olur ne olmaz diye. :(

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben geçen kış Ankara daki sağlam doluya yakalandım, sadece motor kaputunun kenarında 2 adet gamze oluştu, onunda birini elimle diğerini çift kat sac kısma geldiğinden bir çubuk ile düzelttim, kısaca Ford sağlamdır, japonlarsa elek  :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

son kasanın doluda aynaları ziyan oluyor :) kocaelinde serviste 3-4 tane görmüştüm doludan sonra 

Yorum bağlantısı
Aykut Erciyas

ben bu sene Gaziantep'te yakalandım doluya. Abartısız her biri yumurta büyüklüğündeydi. Tavanda yaklaşık 20 tane gamze oldu. Onlar neyse de ön cam da çatladı. Servise bir sorayım dedim. 1200 TL dediler, ben de direkt kapattım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Pamuk

Bu sene antepde yağan o doluda sıfır daha 2 gunluk honda civic artık eline çekici alıp heryerine vurmuş gibi ezik göçük olmuştu abartısız en az 300 tane vardı  ön kaput tavan nere varsa ve araç rengi siyahtı.Meganeler filan zaten demiyorum mahvolmuştu fotoğraflarını çekmiştim bulunca eklerim sizinde çok şaşırcağınıza eminim  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Aykut Erciyas

arkadaşın doblosunu görseniz biri taşla saldırmış derdiniz valla :biggrin: benim fiesta yine iyi çıktı diğer arabalar göre, cam da tam kenara çok yakın yerden çatlamış. şans işte...

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Bende Gaziantep'te bu yıl yağan yumurta büyüklüğünde doluya yakalandım. Aracımın üzerine hemen kilim ve battaniye örttüm yalnız kaputu kapatmaya vaktim olmadı ön cam çatlamasın diye aracın içine binip ön camı tuttum. :)  Yaklaşık 15 dakika yağdı ancak hiç bir ezilme yoktu.  Hemen yanımda siyah 2008 model civic vardı. Sahibi üzerini örtmek için biraz geç kaldı, araba perişan oldu. Hemen onun önünde bi tane 2009 focus vardı üzerinde hiç bir şey yoktu ve  arabaya hiç bir şey olmadı. Görenler şaşırdı valla.  Hele hyundai getz'e çok şaşırdım. Komşum daha dolu yağmadan ince bir savan atmıştı. Ona rağmen tavan delik deşik olmuştu.

Yorum bağlantısı
Aykut Erciyas

benim aklıma gelmedi o anda yoksa evdeki battaniye halı ne varsa atardım, daha önce başıma hiç böyle bir şey gelmeyince afalladım desem yeridir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Kara

Benimde ilk kez başıma geldi dışardakilerin koşuşturmasını görünce baktım battaniye kilim ne varsa camlardan aşağıya atıyorlar bende evde ne varsa kaptım arabanın yanına vardım :)  doludan sonra sanki ortalık mahşer yeri gibiydi. Dışarıda bir kalabalık vardı anlatamam her arabanın başında 3-4 kişi oluşan göçüklere bakıyordu. 

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Antepliler dolu yazısını görünce dökülmüşler.  :)  Hepimiz nasibimizi aldık. Malesef... 

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Bizim evin oralarda volvo s80 var bi tane siyah renkli..sanırım 2008 veya 2009 dur..
kaput tavan direkler her yerde dolu izi dolu...s80 bile dayanamıyorsa yapacak pek bişey yok...umarım dolu zamanları önlem alacak vakit bulabiliriz...

ben gecen sene doluya (baya baya sel oldugu bi vakitti) bolu civarlarında otobanda yakalandım...bi üst geçitin altında yavaşladım ve durdum...otobanda giderken doluya yakalanmak el bombasına kafa atmak kadar cesaret işi :=)

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Sanırım dört yıl önceydi :( Ankara'ya yağan o inanılmaz doludan 6 göçükle kurtuldum :) Ama yumruğum gibi düşüyordu ,hele bir tanesi öyle bir indi ki tavana!Tavan delindi sandım :D

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

hiç unutmam yıl 2007 veya 2008 kemerburgazdan dönüyordum öğlen saatleri..
iett yola düşen ve tavana yağan parçaların yoğunluğu ve iriliği  yüzünden ağaç altına çekmişti ikarus u:)
Şaka gibi olan ise Aylardan temmuz hava ise gayet iyiydi ve ben o akşam bodruma yollanacaktım :)

Yorum bağlantısı
Aykut Erciyas

vakumla tavandaki dolu izlerini yapıyorlar ama kaskom olmadığı için yaptıramadım, diğer türlü pahalı bir işlem.

nazar boncuğu oldu mor fiestama :)

Yorum bağlantısı
Alper Demir

4 yıllık bir araç aldım. Fiesta 1.25 trend. Artık ankaranın hangi dolusunda bilmem ama tavanda 10-15 tane gamze ile geziyorum. Ne hikmettir bilemiyorum ama ön kaportada bir şey yok gibi. Belkide önceki sahibi düzelttirdi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

2 defa doluya yakalandım. Biri epey yoğunda ama çok iyi taneli değildi. Bezelye büyüklüğündeydi. Herhangi bir sorun olmadı. Diğeri fındık büyüklüğündeydi, belki daha büyükte olabilir. Arabada paspas vs ne varsa tavana ve ön kaputa koyarak korumaya çalıştım. Eve geldiğimde komple kontrol ettim ama herhangi bir sorun yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

2 defa doluya yakalandım. Biri epey yoğunda ama çok iyi taneli değildi. Bezelye büyüklüğündeydi. Herhangi bir sorun olmadı. Diğeri fındık büyüklüğündeydi, belki daha büyükte olabilir. Arabada paspas vs ne varsa tavana ve ön kaputa koyarak korumaya çalıştım. Eve geldiğimde komple kontrol ettim ama herhangi bir sorun yoktu.

Yapılabilecen en hızlı çözümü bulmuşsunuz tebrikler...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...