İçeriğe Yönlendir

1997-1998 Mondeoda Hararet Müşürünün Yeri

Hasan Atael

Recommended Posts

Hasan Atael

herkese hayırlr sabahlar. 1997-1998 mondeo 2.0 ghia hararet müşürünün yeri tam olarak neresi. hararet müşürürnün soket giriş yeri bi yuvarlak olanı bide kare olanı varmış. netten alacağımda hararet müşürünü. yerini sizden öğrenip bakmam lazım. ilçede oturduğum için burdaki ustalar bulamadı.

Yorum bağlantısı
Hasan Atael

abi tam yerini bi anlatsan. termostat gövdesi nerde :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arabanın gidiş yönüne göre, motorun solunda, kaputu açınca akünün arka tarafından sağ elinizin geldiği yerde,

Yorum bağlantısı
Hasan Atael

termostatın yanında ayrı bir parça değilmi. yani soketin giriş yerini görebilirim.?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gayet rahatlıkla görebilirsiniz, bunu bulamayan ustaya da bir daha uğramayın

Yorum bağlantısı
Hasan Atael

abi ustalar ilçede usta. sadece reno şahin doğan görüyorlar. hararet müşürü termostada mı bağlı abi? yani yanında haricimi dururyor yoksa temostad gövdesinemi bağlı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor soğutma suyu, termostat ve müşirden geçer, yan yanalar

Yorum bağlantısı
Hasan Atael

tamam abi teşekkürler yardımın için

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

herkese hayırlr sabahlar. 1997-1998 mondeo 2.0 ghia hararet müşürünün yeri tam olarak neresi. hararet müşürürnün soket giriş yeri bi yuvarlak olanı bide kare olanı varmış. netten alacağımda hararet müşürünü. yerini sizden öğrenip bakmam lazım. ilçede oturduğum için burdaki ustalar bulamadı.

Motor bloğu üzerinde yağ kapağının hemen yanında biraz aşağıda kalan bir parça.resmi var ancak yükleyemedim bir türlü :(

tarihinde Bahadır Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu şekilde kopyalayayım bende :)

yJFlK.jpg

Resimde yağ kapağının hemen yanında kırmızı halka var Taner bey. Soket orada.

Yok kesinlikle o tip kimyasallar kullanmadım.

Yorum bağlantısı
Misafir

İlkay bey;

Kendi aracımın resmini ekleyemedim,Taner bey de sizin aracınızın resmini örnek göstermiş,ben de izin almadan buraya kopyaladım ama kusuruma bakmazsınız umarım :)

Yorum bağlantısı
Misafir

İlkay bey;

Kendi aracımın resmini ekleyemedim,Taner bey de sizin aracınızın resmini örnek göstermiş,ben de izin almadan buraya kopyaladım ama kusuruma bakmazsınız umarım :)

Nedemek hiç sorun değil :)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

a benim araba

İlkay, arabalarımızın rengi de aynıymış yaa, bi drag yapamadık gitti :(

:p :p

Yorum bağlantısı
Misafir

İlkay, arabalarımızın rengi de aynıymış yaa, bi drag yapamadık gitti :(

:p :p

Harbiden süper olurdu drag. Ama benzin senden olacak :p

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Harbiden süper olurdu drag. Ama benzin senden olacak :p

Hadi yaa, borçlu mu çıktık şimdi :p

Şaka maka iyi olurdu ama hee :f1:

Yorum bağlantısı
Birol Aptioğlu

hararet mişürünün bozuk olmasının arabanın rölentisini de bozduğunu söyledi bana ustam doğruluk payı nedir.

kendisinin savunduğu hava akış sensörü ve hararet mişürünün aynı parça olduğu her ikisinide ayrı sensörler yapması lazım acaba ısı algılama sensörü mü demek istedi yardımcı olurmusunuz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hararet mişürünün bozuk olmasının arabanın rölentisini de bozduğunu söyledi bana ustam doğruluk payı nedir.

kendisinin savunduğu hava akış sensörü ve hararet mişürünün aynı parça olduğu her ikisinide ayrı sensörler yapması lazım acaba ısı algılama sensörü mü demek istedi yardımcı olurmusunuz?

elimizdeki bilgiler tutarsız olduğu için yorum yapılamayacaktır, rölanti soğukken mi sıcakkenmi bozuk, bozuk derken tireme mi var düşü kmü çalışıyor yüksek mi kalıyor

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Konu zaten bizim formda resimler de var kalabalik etmeyeyim demistim ;)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Hava akış sensörü,hava filtresinden çıkan hortumun başlangıcında bulunan ,soketle aracın beynine bağlı bulunan parçadır.rölanti bozukluğu yaratır.

Hararet müşürü rölantiyi bozmayacaktır ancak aracın çekişinde büyük ölçüde düşüşe sebep olacaktır.(tecrübeyle sabit)

İki parça da birbirinden bağımsız çalışan ayrı parçalardır.

tarihinde Bahadır Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Birol Aptioğlu

elimizdeki bilgiler tutarsız olduğu için yorum yapılamayacaktır, rölanti soğukken mi sıcakkenmi bozuk, bozuk derken tireme mi var düşü kmü çalışıyor yüksek mi kalıyor

rolenti ilk çalıştırmada 2000 devirlere çıkıyor sıcak soğuk farketmeden sonra hızlı bir şekilde 500 lere düşüp titreme yapıyor stop etmeden normale dönüyor, bunu hem benzinde hem gazda yapıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncelikle rölanti valfi baş şüpheli, yaşı itibarı ile de karter havalandırma hortumunun sıhhatine de bakılmalı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...