İçeriğe Yönlendir

4*4 High konumu

Emre Olgum

Recommended Posts

Emre Olgum

ağbilerim çok uzun zamandır aracımı 4*4 te kullanmadım

dün normal bir yolda aracımı kaidelere uygun olarak 4*4 hight konumuna aldım

aracımla hızlandıkça sanki aracın tekerleri bir yere sürtüyormuş gibi bir izlenim uyandı bende

benim sormak istediğim;

aracımız 4*4 higt pozisyonunda giderken sadece arkadan itişli pozisyonundaymış gibi normal bir şekilde gider mi

yoksa benim hissettiğim gibi bazı belirtiler verir mi

yani kısacası aracımızın 4*4 higt te olduğunu bilmeden kullansak anlayabilir miyiz

yoksa sadece arkadan itişli modda imiş gibi anlayamaz mıyız

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Auto konumunda arkadan çeker, patinaj yaparsa öne de aktarır çekişi, 4x4 hİgh da 4 çeker başlar ve ön-arka arasında zeminni durumuna göre geçişler yapar. Uğultu ve sesin artması normaldir, sizdeki sesin seviyesi anormal ise onu bilemem ama.

4x4 high da normal gidilir, Auto konumunda, Uludağa tırmanır

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çok düşük sürate kadar izin avar ama sağlığı gereği durduğu yerde değişmeli konumunu

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

yani kısaca özetleyecek olursak aracımızın 4*4 higt konumunda biraz ses yapması ve bir yere sürtünüyormuş gibi gitmesi normal mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. auto konumuna göre ses artar, ancak anormal artmıştır bunu bilemeyiz

2. Low da katırrttı kuturtu sesleri de normalidr

3. auto da bile olsa , zemine göre 4x4 e kendisi geçiyordur yani 4x4 te uzun süredir kullanmadım terimi yanlış

4. autoda 4x4 ü çalışmayan (diyeklimki arıza var) explorer, ilk virajda dışa savrulur

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

çağlar ağbi 4*4 te uzun süredir kullanmadım derken ben kendi isteğimle 4*4 e almadım onu kastettim

aracımdaki ses öyle abartılı bir ses değil sadece auto konumuna göre farklılık yaptı

yardımlarınız için çok sağolun

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Bayram Yazar
(düzenlendi)

merhaba bende 2002 explorer var bu devamlı 4x4 ama viıtes kolunda bir düğme var bunun neyle alakalı olduğunu anlayamadım bilgisi olup yardımcı olabilecek var mı teşekkür şimdiden

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla
Yorum bağlantısı
Emre Olgum

vites kolundaki o düğme OVER DRİVE düğmesidir

aracınla dik ve virajlı bir yol giderken aracın sürekli vites büyütüp küçültmesini engeller

yani aracın 1 vites eksilmiş olur ve sürekli 4. viteste gidersin

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
İ. Halil Koç

Emre bey peki onu nasıl kullanıyoruz. Açılıp kapanması nasıl onu anlatabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

vites kolundaki düğmeye basın, göstergede üzeri çizgili D harfi çıkar. Ama sizde var mı yok mu bilmiyorum. Bizimkilerde 4 vitese düşüyor araç ve yüksek devirde atıyor vitesler. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...