İçeriğe Yönlendir

Plakayı 37 Yapıp Kasko Ve Sigortayı Ucuza Düşürmek Hakkında

Recommended Posts

Musa Kuru

Merhaba arkadaşlar.

Ben istanbul'da yaşıyorum memleketim Kastamonu.

Araç alırken plakayı 37 yaptırıp kasko ve sigortayı ucuza getirmek istiyorum..

Ama aracı İstanbul'da kullanacağım sürekli ancak yazın max. 1 aylığına memleketime gidiyorum..

Bu İstanbul içerisinde herhangi bir sorun yaratır mı bana ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İstanbulda sorun yaşatmasından ziyade,

Artık bir çok sigorta şirketi kasko yapılırken ikamet il ve ilçesini otomatik getiriyor ve fiyatı buna göre hesaplıyor, yani arabada plaka olmasa bile, ikametin nereyse oranın fiyatı ile hesaplayacak...

Trafik için şu anda 37 plaka yapmak mantıklı ama çok zaman geçmeden bu sorunun da çözülüp, trafik poliçesinin de ikamet il ve ilçesine göre yapılacağını tahmin ediyorum...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Bayıla bayıla yaptırıcağız yani İstanbul'da :)

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Mehmet Abi'nin atladığı bir konu var. Aracı 37 yaptırmanız için, 37'de ikamet etmeniz gerekli zaten. Eğer ikametiniz zaten 37deyse, ya da 37'de ikamet eden birinin üstüne alacaksanız 34'te hiç bir sorun yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
Musa Kuru
(düzenlendi)

İkamet adresim İstanbul'da :) aracı 37de oturan bir yakınımada yapmak istemem,dolayısıyla bu serüvende böylece kapanır :)

Bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum..

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben yazın bir ay gittiğinizde ikameti taşıyacağınızı düşünmüştüm :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Kuru
(düzenlendi)

1 sene içinde sadece yazın gidiyoruz oda en fazla 1 ay sürüyor kalmam..

Kalan 11 ay içinde hep İstanbul'dayken ikamet adresimi oraya taşımam biraz sorun olabilir,herhalde :)

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Geri döndüğünüzde de tekrar 34'e alacağınızı düşündü Mehmet Abi :D

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Karışık işler ya bayılıcağız her türlü parayı ne yapalım artık..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben yazın bir ay gittiğinizde ikameti taşıyacağınızı düşünmüştüm :)

Bunu düşünürken de arabanın 2006'dan beri sizde olduğunu düşünmüştüm.. Eğer yeni aldıysanız yani sabit plaka yasasından sonra aldıysanız, satış yapmadan zaten değişmez plaka..

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Aracın satışını bi aksilik olmazsa pazartesi yapıcaz inşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Benim plaka eski arabada 35 idi. 9 sene istanbulda kullandım. Birkaç sefer "burası istanbul araba kullanmayı öğren" gibi laflar yedim. Polislere karşı biraz avantajlı olabiliyordu sanırım. Ancak özellikle çekiciler için bulunmaz hint kumaşı. Nasıl olsa oranın esnafı değildir diyerek ilk senin arabayı çekerler. (Benim başıma gelmedi gerçi). Ayrıca memleketi seviyorsan propagandası oluyor, iyi oluyor.

İkametgahı birinciyi ikinciyi memleketteki eve taşıyabilirsin. Tek ikametgah diye bir şart yok. (bildiğim kadarı ile, benim ki tane çünkü)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Benim plaka eski arabada 35 idi. 9 sene istanbulda kullandım. Birkaç sefer "burası istanbul araba kullanmayı öğren" gibi laflar yedim. Polislere karşı biraz avantajlı olabiliyordu sanırım. Ancak özellikle çekiciler için bulunmaz hint kumaşı. Nasıl olsa oranın esnafı değildir diyerek ilk senin arabayı çekerler. (Benim başıma gelmedi gerçi). Ayrıca memleketi seviyorsan propagandası oluyor, iyi oluyor.

İkametgahı birinciyi ikinciyi memleketteki eve taşıyabilirsin. Tek ikametgah diye bir şart yok. (bildiğim kadarı ile, benim ki tane çünkü)

Ben bu konuyu biraz daha düşüneyim ozaman tanıdığım sigortacılar var onlara bi danışyayım.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Aynı hatayı ben de yaptım. Kesinlikle yaşadığınız ilin plakasını alın. :( Diğer 35 plakalı aracımda yaşamadığım sıkıntıları bunda yaşadım. Bir daha tövbe. Çok dikkat çekiyor. :(

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Aynı hatayı ben de yaptım. Kesinlikle yaşadığınız ilin plakasını alın. :( Diğer 35 plakalı aracımda yaşamadığım sıkıntıları bunda yaşadım. Bir daha tövbe. Çok dikkat çekiyor. :(

Zaten şimdiden vazgeçer gibi oldum baş ağrıtıcı işlere benziyor...

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Hiç gerek yok. Bende aracı annemin üzerine yapıp tekrar 35 plaka almayı düşündüm fakat sağolsun Emmi kalsın böyle dediği için dokunmadım.

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Hiç gerek yok. Bende aracı annemin üzerine yapıp tekrar 35 plaka almayı düşündüm fakat sağolsun Emmi kalsın böyle dediği için dokunmadım.

Doğru diyorsunuz 3 kuruştan kaçarak sürekli başımızın ağrımasına gerek yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Musa Bey bende Ankara plakalıyım Kütahyada. Ankaralı olduğum için böyle kalmasını istedim. Sigorta yüz lira fazla ödüyorum bu yüzden :)

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Musa Bey bende Ankara plakalıyım Kütahyada. Ankaralı olduğum için böyle kalmasını istedim. Sigorta yüz lira fazla ödüyorum bu yüzden :)

Hehe sizinkide tam tersi olmuş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Aileniz kastamonuda ise onlardan birinin üzerine alın aracı .

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Ailem 6-7 ay boyunca memlekette kalıyorlar ama onlarında ikamet adresi burada.. ben başkasının üzerine yaparak uğraşamam ya.. araca birşey yaptırmak istesem sorun olabiliyor.. ruhsat sahibi ruhsat sahibi diye tutturuyorlar sonra.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...