İçeriğe Yönlendir

Vitesden Gelen Ses

Mesut DÜLEK

Recommended Posts

Mesut DÜLEK

Merhaba 1998 Ghia Mondeom var Araba 1. Viteste veya 2. Viteste hızlanmadan önce yaklaşık 20-40km arası hızla giderken vitese yeni geçmiş gibi "hırt" diye bir ses gelmekte. Şanzumandan mı yoksa motordan mı anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca bozuk stabilize yollarda direksiyona çok hafif tıkırtı şeklinde vurmalar var.Normal bir stabilize yolda ve asfalt yollarda hissedilmiyor. Çok engebeli olursa alıyorum bu sesi.Bu sorunu yaşayan oldu mu acaba ?

Yorum bağlantısı
Mesut DÜLEK

Aynı sorunları yaşayan yok sanırsam :(

Yorum bağlantısı
Misafir

Aracınız otomatik mi?Otomatik ise eğer aynı ses benim aracımda da var,hiç kurcalamadım açıkçası :(

Direksiyon kutusu revizyon vakti gelmiş gibi gözüküyor

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Tıkırtı sesi bende de var. Airbag soketlerinden olabileceğini düşünüyorum. Vites olayında ise bende 1. ve 2. vitese geçirmekte bazen zorluk çekiyorum. Çok kemikleşiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vitese yeni geçemde ki gibi ses ne demek? vitese yeni geçince de ses olmaz ki?

Yorum bağlantısı
Mesut DÜLEK

vitese yeni geçemde ki gibi ses ne demek? vitese yeni geçince de ses olmaz ki?

Vitese normal olarak geçiyor ama 10-15 saniye sonra "hırt" şeklinde (sankı vitese tekrar zorla geçirmişsin gibi) ses gelmekte.

Aracınız otomatik mi?Otomatik ise eğer aynı ses benim aracımda da var,hiç kurcalamadım açıkçası :(

Direksiyon kutusu revizyon vakti gelmiş gibi gözüküyor

Mannuel vites.

Yorum bağlantısı
Hamdi Gökhan Atasoy

bende yaşıyorum yanlız ilk harekette oluyor araç yürüdükten sonra oluyor , motoru stop ettirip çalıştırıyorum , tekrar aynı sesi ne duymak için ne yaptıysam duyamıyorum ilk harekette birdefa yapıyor pek üstüne düşmedim baskı balatayı değiştirmeyi düşünüyorum o zaman ustaya bahsedeceğim

Yorum bağlantısı
Mesut DÜLEK

bende yaşıyorum yanlız ilk harekette oluyor araç yürüdükten sonra oluyor , motoru stop ettirip çalıştırıyorum , tekrar aynı sesi ne duymak için ne yaptıysam duyamıyorum ilk harekette birdefa yapıyor pek üstüne düşmedim baskı balatayı değiştirmeyi düşünüyorum o zaman ustaya bahsedeceğim

Aynı sorun işte. Değiştirdikten sonra haberlerinizi bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Onur Bilseloğlu

Merhabalar,

ABS'den gelen ses olabilir mi? Yani bahsettiğim bu ABS sesini biliyor musunuz? 20-30 km/h aralıklarında test ediyor olmalı...

Yorum bağlantısı
Hamdi Gökhan Atasoy

Merhabalar,

ABS'den gelen ses olabilir mi? Yani bahsettiğim bu ABS sesini biliyor musunuz? 20-30 km/h aralıklarında test ediyor olmalı...

nasıl yani ilk çalıştığında yani ışık yanıp söndükten sonra araç hareket ettiğinde tekrar sistem test mi yapıyor , birde daha önce böyle bir ses yoktu yada dikkatimi de çekmemiş olabilir .

Yorum bağlantısı
Onur Bilseloğlu

Tabii. Araclarin (yani benim ABS'li 4 aracimin) hepsinde var. Bazilari daha sessiz bazilari cart curt sesler esliginde :)

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

evet abs modülünden geliyor ses araç hareket ettikten sonra abs modülü pompayı çalıştırıyor. eger pompanın bilyası bozulmuşsa sesi duyabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Mesut DÜLEK

evet abs modülünden geliyor ses araç hareket ettikten sonra abs modülü pompayı çalıştırıyor. eger pompanın bilyası bozulmuşsa sesi duyabiliyorsunuz.

Şaşırdım valla ! Pompa bozuldu ses geliyor desem ABS de çalışıyor. Ya da bozulmak üzere demekk kı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...