İçeriğe Yönlendir

Arabaya Süt Döküldü !

Serdar Vural

Recommended Posts

Serdar Vural
(düzenlendi)

Evet arkadaşlar, arabama süt döküldü. :shok:

4 gün oldu ve kaç defa temizleme yaptıysam da kokuyu gideremedim.

sanıyorum tek çare koltuklar sökülüp alt keçeyi iyice yıkatmak . . .

ancak bu şekilde geçeceğini söyleyen arkadaşlar var ve daha kolay bi yolu da arabayı satmakmış :(

sizlerin önerisi, fikri olan var mı arkadaşlar,

konu başlıklarında aradım ama süt-koku ile ilgili bi konu bulamadım . . . :unsure2:

tarihinde Serdar Vural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aracın içinde kahve kaynatıyorlardı galiba inatçı kokular için ama tam emin değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Eyvah eyvah :) 2001 yılında sıfır Volvo S40 almıştık, 2002de arka koltuğuna kardeşim süt döktü ne yaptıysak çıkmadı, keçe yıkandı kılıf kaç kez makinaya girdi en sonunda arka koltuğu söküp attık yenisini taktırdık :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

halı yıkama makinesiyle güzelce temizleyin, kuruduktan sonra halen koku yapıyorsa sirkeli suyla deneyin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül
(düzenlendi)

abi babaanne rolune geçmek istemem ama aynen kahve kaynatma işi gibi tarçın kaynatmakta kotu kokuları bi nebze uzaklaştırıyor

tarihinde Yusuf Alper Gül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Zamanında başıma gelmişti. Hemde transitin içine 5 litre dökülmüştü. Tek çare parça yenilemek.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

birde kahve dökün sütlü kahve koksun güzel olur:) süt kokusu bu kadar rahatsızlık vericimidir ya aracı sattıracak kadar?? Geçmiş olsun ne diyelim bişey daha öğrenmiş olduk

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Keçesini vs sökecek kadar uğraşmaktansa ver sonax'a falan uğraşsınlar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hiç temizleme ile uğraşmayın,koku geçmiyor...

Müşterimin başına gelmişti.

2010 civic. Bagaja dökülmüştü süt,

Çok kere detaylı iç temizlik yaptırdı Ama bi türlü geçmedi...

Bagaj halısı,avadanlık halısı vs...

Bagajda ne kadar halı varsa değişti.

2 gün sonra koku tamamen bitmişti.

Sizde halıyı değiştirmekten başka çareniz yok gibi :s

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Hiç temizleme ile uğraşmayın,koku geçmiyor...

Müşterimin başına gelmişti.

2010 civic. Bagaja dökülmüştü süt,

Çok kere detaylı iç temizlik yaptırdı Ama bi türlü geçmedi...

Bagaj halısı,avadanlık halısı vs...

Bagajda ne kadar halı varsa değişti.

2 gün sonra koku tamamen bitmişti.

Sizde halıyı değiştirmekten başka çareniz yok gibi :s

aynen, bence de temizleme ile uğraşmayın.

dayımın arabasına da dökülmüştü. ucuzundan pahalısına her yöntemi denedi.

sanırım temizlik anlamında çaresi yok. dökülen yerleri değiştirmeden geçmemişti koku...

Yorum bağlantısı
Yakup Kibrisli

) havluyla dökülmüş sütü tamamen silin.

2) sütün dökülmüş olduğu bölgeye bolca karbonat dökün.

3) karbonatlı bölgenin üstüne az soğuk su dökün.

4) bu şekilde bir gece bekletin.

5) ertesi gün bölgeyi iyice süpürün.

6) eğer koku kalmışsa beyaz sirke(?) döküp 15 dakika bekletin. sonrasında kağıt mendille iyice temizleyin.

7) hala inatla çıkmıyorsa Enzyme Odor Remover (http://www.chemspecw....asp?ictNbr=142) kullanın.

serdar birde bunu dene istersen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Vural

arkadaşlar, fikirleriniz için teşekkürler. . .

olabildiğince temizledim sildim ama keçe ve döşeme ıslanınca da saç kurutma ile kurutmaya başladım.

sabah bi bırakıcam sanayiye, orada koltuklar sökülüp keçe ve döşemeyi yıkatacam...

kuruduktan sonra da Dr.Mat spreyi var, ondan kullanıcam.faydasını görenler varmış,

umarım beklentim boşa çıkmaz. . .

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

daha da olmazsa keçeyi değiştiricez. . .

Serdar Bey bunu mutlaka deneyin, karbonatı süt dökülen yere ve çevresine dökün. Bir gün bekleyin süpürgeyle çekin. Bu olmazsa tekrar bol karbonat dökün biraz bekleyip kaynamış su dökün iyice her yere karbonat işlesin sonrada kurutun belki bu şekilde geçebilir. Bu son çare eğer geçmezse çıkmacılara bakın.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

daha da olmazsa keçeyi değiştiricez. . .

Her ne yaparsanız yepın, keçe değişmedikçe koku kesinlikle arabadan çıkmayacatır. Önceki mesajımda da dediğim gibi, daha önce başımıza geldi ve aracın ön kısmında bulunan taban döşemesini komple değiştridik rahat ettik.

ı-i

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Vural

Her ne yaparsanız yepın, keçe değişmedikçe koku kesinlikle arabadan çıkmayacatır. Önceki mesajımda da dediğim gibi, daha önce başımıza geldi ve aracın ön kısmında bulunan taban döşemesini komple değiştridik rahat ettik.

ı-i

peki bu keçenin size maliyeti ne oldu ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

peki bu keçenin size maliyeti ne oldu ?

4 sene önce 85 lira tutmuştu.

Ama araç transit idi..

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Kokuyu yapan aslında süt değil , süt dökülen yerde üreyen canlılar . kokuyu ne kadar yıkarsanız yıkayın oradaki canlıları öldürmeden asla çıkartamazsınız . yapmanız gereken döşemeyi söküp kaliteli bir antimikrobiyal deterjan ile yıkamaktır. araç üzerinde ne kadar silerseniz silin asla derinlemesine bir temizlik yapamazsınız.

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok kötü bir durum, kokunun çıkmadığını görüp aracını satan arkadaşlarım vardı. Üstadların dediği gibi tek çare keçeyi değiştirmek, sonrasında detaylı bir temizlik geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Serdar Vural

sormayın gitsin,

ben d kıl oldum bu duruma, değiştirmek d aklımdan geçiyor ama Bodrum'da keçe bulamıyorum...

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Süt amma problemmiş. Araçta süt taşımamak lazım. :nea:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...