İçeriğe Yönlendir

Fiesta Camdaki Kireç Lekeleri

Mehmet Erez

Recommended Posts

Mehmet Erez

Merhaba arkadaşlar.Fiestamın arka ve yan camlarında lekeler var.Kireç lekesi olduğunu söylediler.Sonax lekeyi çıkarırım ama 90 tl ni alırım diyor.daha düşük maliyet ile sorun nasıl çözülür.bilgisi olan varsa yardım edebilirmi...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sirke ile silin birşey kalmaz ;) Ama üzümmü ; yoksa elma sirkesimi unuttum..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Asite falan gerek yok ; mazot olabilir belki ama sirke kesin çözüm ;)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Temizlemeyi başarırsanız ,özellikle sıcaklarda ıslanınca bez yada çekpasla kurulayın ki tekrar oluşmasın

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Benim scenic aracımın camlarında ve kaporta aksamında kireç lekeleri mevcut,kayınpeder geçen gün aracımı yıkattığınca yıkamacı eleman sirkeyle temizlerim ama sabah bırakırsan akşama alırsın demiş.Araç füme renkli olduğu için çok belli oluyor,zamanım olduğunda sirkeyi bende denemeyi düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Arkadaşlar, cama pasta cila v.b malzemeler sürmeyin. Silecek atlaması yapabilir ve de geceleri ışık kırılması, renk dağılımı gibi sıkıntılar çıkarabilir. Cam için özel temizleme malzemeleri (ERDEM BOYADAKİ GİBİ ) kullanmazınızda fayda var.

Benim arabada silecek izi gibi bir şey var (trafik kiri deniyor) cesaret edip de temizlmetemedim.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

en güzeli kireç çözücü ler var evde kullanılanlar onla bi deneyin derim birisinden duymuştum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sirkeyle silin, sonax 90 tl mi dedi :D Ayrıca silecek olan camlar dışındakilere iç-dış UV korumalı wax sürün, yansıma kırılam falan olmaz yazın güneşte kolunuzda yanmaz, leke su tutmaz, hiçbir zararıda yoktur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kaliteli bir pastacila çizmeden temizler sanırım..Küçük bir bölümde deneme yapılıp devam edilebilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sonaxa temizletin, farklı kimyasallar ile boyaya, pencere kenarı plastiklere zarar verebilirsiniz.

Camlar bu hale gelmişse, boyada matlaşma yok mu?

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Sirkeyi hic denemedim ancak ise yaramasi gerekiyor.. limon suyu veya limon tuzu farketmez ile de deneyebilirsiniz. Hatta limon tuzu icerisinde sitrik asit disinda bisey olmadigi icin tekrar yikama bile gerektirmez. Ancak su da varki kaporta aksamina kesinlikle asit zarar verecektir bu yuzden sonrasinda temizlek iyidir.

saf su ile daha once temizledigim oldu ilk seferde bile iyi sonuc almistim.. Daha sonra her yikamadan sonra saf su ile camlari sildiginizde leke kalmiyor. Her sederinde duzenli kullanimda harcayacaginiz miktar ceyrek litre civaridir.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Sileceğin neden olduğu özellikle bellik bölgelerde yoğunlaşan kılcal çizikler için de pasta cila veya başka türlü bir şey kullanılabilir mi, çizik yüzünden ön camı değiştirmek pek akıllıca gelmiyor çünkü?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

evde çaydanlık için kullanılan porçöz nasıl olur?

Arabayı kuyu suyu ile yıkıyorsanız mutlaka kurulanmalı.

Yorum bağlantısı
Şevket Bayraktar

Kirec lekesi yapmis cama care yok malesef sirkeyi siddetle tVsiye etmem aractaki butun cilayi alip gidiyo cam bile olsa

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

evde çaydanlık için kullanılan porçöz nasıl olur?

Arabayı kuyu suyu ile yıkıyorsanız mutlaka kurulanmalı.

Porcoz bildigimiz asit ve araca zarar verebilecek niteliktedir. Cok yogun bir konsantrasyonda degildir ancak zararlidir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Kireç çözücüyü sulandırıp kullansanız nasıl olur.Bir ara benimde aracımın kaputunun altında kireç lekeleri vardı.Suyla bimden aldığım kireç çözücüyü karıştırıp sildim sıkıntı olmadı...

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ferdi R Arslan

Sorunu çözmüş bir arkadaş çıkmadı galiba. Aynı dert bende de var özellikle camları film çektirince daha çok belirginleşti :shok:  :shok:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Camdaki kireç lekesine kesin çözüm elma sirkesidir :)

Hatırladın demek :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...