İçeriğe Yönlendir

Tramerden Kısa Mesajla Km Sorgulama

Mahmut Yıldız

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Tramer'den araç sorgulamak için kullanılan 5664 kısa mesaj servisinin yeni bir hizmeti varmış. Araç sorgulamak için mesaj atıldığında bir mesaj araç hasarları için gelirken bir mesaj da aracın muayene tarihi ve muayenedeki km bilgisi ile ilgili geliyor. Muayeneye gitmeden önce yine km düşürerek gidecek olanlar yine olacaktır ama bu hizmet, bundan haberi olmayanlar ya da aracı alıp km düşürüp satmak isteyen kötü niyetli kişileri bir nebze de olsa engelleyecektir.

Kendi plakamı sorguladığımda gelen iki mesaj:

screenshot2012102214590.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Evet bir süredir veriyorlar bu hizmeti ama tam oturmadı sanırım bazı araçlarda çıkmıyor.Mesela benim arabanın muayene ve km bilgisi gelmedi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Evet bir süredir veriyorlar bu hizmeti ama tam oturmadı sanırım bazı araçlarda çıkmıyor.Mesela benim arabanın muayene ve km bilgisi gelmedi.

Ben yeni duydum ve hemen denedim. Muayene tarihin neydi Tahir, belki belli dönemden öncekiler gelmiyordur.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Şasi no lu ile sorgulamak sanırım plakaya göre daha doğru sonuç veriyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Onda da km bilgisi geliyor mu?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi Haziran 2011 muayene tarihi.Benimkinden önce tarihli aracın ki geldi zaten onu merak edip sorgulatmıştım bende galiba tam olarak sisteme geçmediler.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Abi Haziran 2011 muayene tarihi.Benimkinden önce tarihli aracın ki geldi zaten onu merak edip sorgulatmıştım bende galiba tam olarak sisteme geçmediler.

Benim ki 2010 ve geldi. Yine de güzel bir hizmet, hele tam anlamıyla faaliyete geçince daha da güzel olacak.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez

aslında dünyanın parasını alan tüv bu hizmeti ücretsiz vermeli.internet sayfasından.plaka girilerek muayne km ve tarihi yazsa fikir verir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Benim ki 2010 ve geldi. Yine de güzel bir hizmet, hele tam anlamıyla faaliyete geçince daha da güzel olacak.

Tabi ki hatta km bilgisi muayenede ruhsata işlenmeli bence en azından caydırıcı olur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Tabi ki hatta km bilgisi muayenede ruhsata işlenmeli bence en azından caydırıcı olur.

Daha güzeli bu.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Onda da km bilgisi geliyor mu?

Emin değilim ama geliyordur bence.Km olayı çıktıktan sonra hiç denemedim.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Daha güzeli bu.

Çok aman aman teknoloji kayıt kürek gerektiren bir işlemde değil muayene kısmına yazacaklar bu kadar hatta üstüne mühür vursunlar bir de sonradan oynamayı engellemiş olurlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

aslında dünyanın parasını alan tüv bu hizmeti ücretsiz vermeli.internet sayfasından.plaka girilerek muayne km ve tarihi yazsa fikir verir.

Keşke ama burada iş kolaylaştırmak pek uygulanan bir yöntem değildir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Doğrudur,Arabayı istanbuldan alıp,ankaraya getirdin ve plaka değiştirdin.

Plakada,bi önceki arabanın hasarlarıda çıkar ;)

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

şasi sorgulamasında aynı bilgiler geliyor.2010 öncesi yok tabe

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Doğrudur,Arabayı istanbuldan alıp,ankaraya getirdin ve plaka değiştirdin.

Plakada,bi önceki arabanın hasarlarıda çıkar ;)

Ben 2009'da aracı İstanbul'dan aldım ve Kayseri'de plaka değiştirdim. Aldığım plaka yeni plakaydı. Ama sorgulamada 2003'ten beri hasar kaydı yok diyor. Bu nasıl oluyor.

şasi sorgulamasında aynı bilgiler geliyor.2010 öncesi yok tabe

Gelen kısa mesajda zaten şasi no da yazıyor. Oradan da aynı bilgilerin gelmesi normal olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben 2009'da aracı İstanbul'dan aldım ve Kayseri'de plaka değiştirdim. Aldığım plaka yeni plakaydı. Ama sorgulamada 2003'ten beri hasar kaydı yok diyor. Bu nasıl oluyor.

Sıfır plakamı? Yani 2009da basılan plakamı aldın?_

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sıfır plakamı? Yani 2009da basılan plakamı aldın?_

Kayseri'de uz yeni dağıtılmaya başlanmıştı.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
(düzenlendi)

şunu demek istiyor ;bu hizmet 2003 ten sonraki hasarları kapsamaktadır ....

2005 arabaya da aynısını diyo yeni değiştirdiğiiz plakaya da.

birşey sormak istiyorum ,plaka sorgusunda şase no ile eşleştirme yapıp 2003 den beri bütün hasarları söylüyo mu .sadece bu plakayı kontrol ediyor diye biliyorum ben

tarihinde İsmail Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç ford ise plaka ile sorgulayın çünkü..

Piyasaki fordların yarısının şasi numarası 3. karakterin o yada sıfır olması karışıklığı sebebiyle hatalı...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Araç ford ise plaka ile sorgulayın çünkü..

Piyasaki fordların yarısının şasi numarası 3. karakterin o yada sıfır olması karışıklığı sebebiyle hatalı...

hem sıfır ile hem de "o" ile denesek olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Olur niye olmasın..birisi mutlaka olacak. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İki defa 4 lira ödersin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İki defa 4 lira ödersin :)

İşimizi sağlam yapalım da 8 lira feda olsun.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Gerçekten güzel bir uygulama fakat bizim uyanıklar bunada bi film çevirirler, mesela km düşürmelerini muayene tarihleriyle eşleştirirler gibi..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...