İçeriğe Yönlendir

32 İnç Led Tv Yardımı

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Mert Üçkaleler
Misafir
(düzenlendi)

32" bir tv'de pratik olarak 3b'nin fazla bir esprisi yok. Kendinizi sahnenin içinde hissetmeniz için 46" bile yetersiz. 55" ideal olabilir. Yanlız şu var ki, 3b modeller genelde markaların orta seviye cihazları ile veriliyor. Yani sadece 3b değil, farklı özellikleri de diğer tv'lerden üstün olmasını sağlıyor. Ben LED'de marka olarak Samsung'u öneriyorum genelde. Samsung ve minumum 6'dan başlayan seriler daha iyidir.

LG'nin siyah kalitesi, Samsung'dan geridedir. Özellikle, giriş ve orta seviye modellerinde siyah derinliği memnun etmeyecektir.

Philips ise sd dediğimiz, normal tv yayınlarında başarılı gözükse de, yapay bir contrast parlaklığı var. Bu parlaklık yüksek spotlarla aydınlatılan elektronik marketlerde bile dikkat çekici seviyededir. İlk başta göze hoş gelir ama sonrasında dikkatli bakıldığında bu parlaklığın beraberinde pikselleşmeleri de taşıdığı görülür. Üst seviye modellerinde bu etki tabi ki daha azdır. Ancak Philipsin Ambilight teknolojisi için hep üst sınıf bir Tv'sini almak istemişimdir. Bu özelliğin tanımı kısaca; bazı modellerde tv'nin arkasında sağ, sol ve üstte, çoğunluğunda sadece sağda ve solda iki adet aydınlatma bulunuyor. ÖZellikle beyaz bir duvar önünde, ekrandaki renk ağırlığına göre tv arkadan duvara aydınlatma yapıyor ve ekranın daha büyük olarak algılanmasına neden oluyor. Özellikle durağan renkler olduğunda bu etki çok güzel. Mesela maç seyrederken arkada duvar yeşil olarak aydınlanıyor.

Konudan konuya geçmeyelim, benim tavsiyem, Samsung 6 serisi.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Ben geçen aylarda Samsung'un Led Tv sini aldım gayette memnunum. Serisi sanırsam EH5000 idi. 3 boyutun çok bir espirisi yok bence. Ben 799 TL'ye almıştım. Tavsiye ederim Samsung'ları

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
32" bir tv'de pratik olarak 3b'nin fazla bir esprisi yok. Kendinizi sahnenin içinde hissetmeniz için 46" bile yetersiz. 55" ideal olabilir. Yanlız şu var ki, 3b modeller genelde markaların orta seviye cihazları ile veriliyor. Yani sadece 3b değil, farklı özellikleri de diğer tv'lerden üstün olmasını sağlıyor. Ben LED'de marka olarak Samsung'u öneriyorum genelde. Samsung ve minumum 6'dan başlayan seriler daha iyidir. LG'nin siyah kalitesi, Samsung'dan geridedir. Özellikle, giriş ve orta seviye modellerinde siyah derinliği memnun etmeyecektir. Philips ise sd dediğimiz, normal tv yayınlarında başarılı gözükse de, yapay bir contrast parlaklığı var. Bu parlaklık yüksek spotlarla aydınlatılan elektronik marketlerde bile dikkat çekici seviyededir. İlk başta göze hoş gelir ama sonrasında dikkatli bakıldığında bu parlaklığın beraberinde pikselleşmeleri de taşıdığı görülür. Üst seviye modellerinde bu etki tabi ki daha azdır. Ancak Philipsin Ambilight teknolojisi için hep üst sınıf bir Tv'sini almak istemişimdir. Bu özelliğin tanımı kısaca; bazı modellerde tv'nin arkasında sağ, sol ve üstte, çoğunluğunda sadece sağda ve solda iki adet aydınlatma bulunuyor. ÖZellikle beyaz bir duvar önünde, ekrandaki renk ağırlığına göre tv arkadan duvara aydınlatma yapıyor ve ekranın daha büyük olarak algılanmasına neden oluyor. Özellikle durağan renkler olduğunda bu etki çok güzel. Mesela maç seyrederken arkada duvar yeşil olarak aydınlanıyor. Konudan konuya geçmeyelim, benim tavsiyem, Samsung 6 serisi. Saygılarımla.

Haklısın Evren Hocam 3D olayından vazgeçtim 32 inç TV de 3D ne kadar zevk verebilirki?

9 m2 oda için düşünüyorum ve max 2.5 metreden seyredilecek. 6 serisi daha iyi fakat o rakamlara çıkmak istemiyorum,

EH5000 serisi 40 inç 999 TL bulunabilirken, 32 inç ES5500 899 TL model düşürüp 40 inç alsam mı diye kararsızım. Hem odanın küçük oluşu da kafamda soru işareti 32 ideal gibi geliyor bana.

Elektro World de Philips, Samsung ve LG yanyana gördüm yukarıdaki modelleri Philips insan tenini en gerçeğe yakın veren Tv idi. LG ve Samsung beyazımsı verirken Philips daha net renkler veriyordu işte o an hiç aklımda yokken Philips de listeye girdi..

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Ben geçen aylarda Samsung'un Led Tv sini aldım gayette memnunum. Serisi sanırsam EH5000 idi. 3 boyutun çok bir espirisi yok bence. Ben 799 TL'ye almıştım. Tavsiye ederim Samsung'ları

Borga selam,

SD , HD uydu veya digiturk d-smart platformların dan hangisini kullanıyorsun?

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Borga selam,

SD , HD uydu veya digiturk d-smart platformların dan hangisini kullanıyorsun?

Hiç birini şimdilik :biggrin:

Normal uydu yayın bağlantım var. Görüntü gayet net. HDMI ile bilgisayarı bağlıyorum, Blu-Ray filmleri, HD filmleri izliyorum gayette memnunum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Haklısın Evren Hocam 3D olayından vazgeçtim 32 inç TV de 3D ne kadar zevk verebilirki?

9 m2 oda için düşünüyorum ve max 2.5 metreden seyredilecek. 6 serisi daha iyi fakat o rakamlara çıkmak istemiyorum,

EH5000 serisi 40 inç 999 TL bulunabilirken, 32 inç ES5500 899 TL model düşürüp 40 inç alsam mı diye kararsızım. Hem odanın küçük oluşu da kafamda soru işareti 32 ideal gibi geliyor bana.

Elektro World de Philips, Samsung ve LG yanyana gördüm yukarıdaki modelleri Philips insan tenini en gerçeğe yakın veren Tv idi. LG ve Samsung beyazımsı verirken Philips daha net renkler veriyordu işte o an hiç aklımda yokken Philips de listeye girdi..

3D gözlerinizi bozar, sürekli olarak odaklanamayan bir görme durumu ile derinlk hissi verilmekte.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Yayınlar ne ile seyredilecek?

D smart veya digiturk hd alicam abi..

Bugun tekrar philips ve samsung a yan yana baktim philips renkleri cok canli ES5500 yaninda soluk kaliyor fakat kasa tipi olarak gorsellikte samsungun gerisinde..

Galaxy imden yazildi imla hatalari olabilir :(

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Mert,

iki tv'nin ayarlarını shop modundan çıkarıp karşılaştırmak doğru olur. Samsung fabrika ayarları vivid(canlı) olarak set edilir ve bu birçok kişi için albeni yaratır. Oysaki canlı renk demek doğru renk demek değildir. Bir süre sonra aşırı parlak görüntü goz yorar ki Samsung bu konuda cok eleştiri alır. Bu haliyle Samsung'dan daha parlak gösteren bir tv'nin ev modu ayarlarının bu olduğuna inanmak istemiyorum. Cunki bu şekilde sürekli seyredilemez. Yanlız daha once de belirtmiştim,philips'in yıllardır geliştirilen pixel plus özelliği daha cok eski sony triatlon tüplü tv'ler gibi arkadan ışık varmışçasına bir parlaklık verir. Sana tavsiyem arka planda siyahi bol bir dvd film ile deneme yapıp, hangi tv'nin siyahın toplamasını daha iyi yaptığına bak. Philips sharp panel kullanırlar. Siyah derinliği giris modellerinde cok efektif olmayabilir.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hd receiver alıncaksa, hdmi girişli her model işi çözer 32 ekranda derim, tüketimlerine de bakın uzun vadede kazançlı çıkarsınız

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mahmut Yıldız

Selamlar,

Bayram dönemi bir LED Tv almak istiyorum ve bu TV ler arasında kaldım.

Nedenleri ile seçiminizi belirtirseniz çok sevinirim.

http://www.teknosa.c..._fhd_led_lcd_tv

http://www.teknosa.c..._fhd_led_lct_tv

http://www.teknosa.c...cd_tv__2_gozluk

http://www.vatanbilg...aspx?I_ID=59209

Teşekkürler, hayırlı bayramlar

Televizyon aldınız mı acaba? Hangi modeli, kaça aldınız?

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Televizyon aldınız mı acaba? Hangi modeli, kaça aldınız?

2.Linkteki modeli aldım. ES5500 .899 TL aldım

Benim beklentilerimi karşıladı.

Teknosa dan bonus kartla alırsanız %10 bonus veriyor bildiğim kadarıyla şuan . Ben alırken böyle bir kampanya yoktu mesela.

Tavsiye edermisiniz derseniz ben tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

2.Linkteki modeli aldım. ES5500 .899 TL aldım

Benim beklentilerimi karşıladı.

Teknosa dan bonus kartla alırsanız %10 bonus veriyor bildiğim kadarıyla şuan . Ben alırken böyle bir kampanya yoktu mesela.

Tavsiye edermisiniz derseniz ben tavsiye ederim..

Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Rasim Bolat
(düzenlendi)

1500 tl civarı bir tv düşünüyorum marka model ne önerirsiniz.büyüklük boyut olarak tv, 18metrekare odada kullanılacak ona göre boyut olarak 102 ekran nasıl olur, benim tercihim Philips ama seri ne olur kararsızım :p :p

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...