İçeriğe Yönlendir

Bunun Mantığını Bilen?

Sani Gerşon

Recommended Posts

Cavit Doğan

Kafa buluyorsunuz ama olay doğru, hepinizi kendim gibi ciddiyete davet ediyorum, Bizim 2300 kw'lık fabrikanın etrafına kablo ağı gibi sarıp aynı videodaki uygulamayı yaptık. Bütün fabrika bu sınırsız enerji ile çalışıyor şu an. Arada bi kesiliyordu bizde Tokaı çakar çakmak aldık bir koli (Diğerlerinki az dayanıyor, Duracell pil reklamı gibi yani) manyetosunu söküp arada bi çakıyoruz..Sağ olasın izocam demem gerekiyor ama cümlenin ciddiyetini bozacağı için söylemiyorum..

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Misafir

Hakan, yeni fotoğrafında kilo mu almışsın ne :)

hayırlı olsun ;)

Sağol yoo aynıyım,biraz yanlamasına poz vermişim ondan öyle çıkmış.herkeste bir gözlük modası bende uyayım dedim :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sani, yazın Muğladan falan geçtin mi sen, Olm bak git, en güvenilir bilgi kaynağı olan internette , hem de video, hem de petrol buharı solumuş arabın ki.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

izleyebildim şimdi.

grup prizin al kısmından (tabandan) :) asıl elektrik bağlantısı var.3. şahıs gerektiği an grup prize elektriği veriyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet aşağıdan elektrik aldığı çok bariz..başka bir açıklaması yok.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

1-Essah mı :D :D

2-heee benim de dilimin ucundaydı hah böyle böyle oluyor diye hatta resmi kendim çizeyim diyordum sen koymuşsun :p:D

1- Düğünden önce görürsün ;)

2- :p :p

Bobin depolama yapmaz, kondansatör olması gerekli ki oda 220v ile çalışan ( alternatif akım ) lı lambayı nasıl yaksın :D

Sani mantıksız şeyin mantıklı açıklaması mı olur :D

UFacık çakmak manyetosu 220'lik ampülü yakar mı?

Arkadaş diyorki voltajı düşüktür.

Anlatamıyorum ki :)

Bobin depolama yapmıyor, manyetik alandan akım üretiyor. Lisede Fizik dersinde "Sağ El Kuralı" vardı, belki hatırlamanıza yardımcı olur :)

Çakmağın manyetosu işin inandırma kısmı, zaten toprağa çakıyor :) :)

Bu arada çakmağın manyetosu kontrol kaleminin lambasını anlık yakıyor, denemesi bedava ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hem elektriği elektrik hattına değil, topraklamaya veriyor yaa :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Saol yoo aynıyım,biraz yanlamasına poz vermişim ondan öyle çıkmış.herkeste bir gözlük modası bende uyayım dedim :biggrin:

Ne gözlük modasıymış bee, bende mi koysam naapsam :B):p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile zaman zaman, demir aksama kontrol kalemi tutarsam yanıyor, sebebini bilen? Bunu gören bir elektrikçi kaçmıştı ofisten, işi yarım bıraktı parasını alamaya bile gelmemişti :seytan:

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Şunu da ekleyeyim de açıklayıcı olsun:

20070609131143.jpg

Soldaki bobinde elektrik var, sağdakinde yok fakat ampul yanıyor. Bizim sarılı kabloyu sağdaki elektriksiz sarım olarak düşünürsek bir kaç metreden uygulanacak manyetik alanla bu yapılabilir ;)

Merak edenler için teknolojinin adı da: WiTricity, Wireless ve Electricity kelimelerinin birleşimi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Elektrik tesisatını yapan usta toprak hattını kalorifer veya su tesisatına vermiş olabilir abi...Aynı anda komşulardan biri fırın çalıştırıyordur, sende o anda kontrol kalemi testi yaparsın...Börekler yakın görünür. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Vesile ile zaman zaman, demir aksama kontrol kalemi tutarsam yanıyor, sebebini bilen? Bunu gören bir elektrikçi kaçmıştı ofisten, işi yarım bıraktı parasını alamaya bile gelmemişti :seytan:

Kaçak akım veya statik elektrikten başka bişey aklıma gelmiyor abi :unsure2:

Elektrik tesisatını yapan usta toprak hattını kalorifer veya su tesisatına vermiş olabilir abi...Aynı anda komşulardan biri fırın çalıştırıyordur, sende o anda kontrol kalemi testi yaparsın...Börekler yakın görünür. :D

:D :D Bu süpermiş, haber verme servisi gibi :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

masada duran biblo gibi demir aksam diyelim, kalorfier borusu değil canikom

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Elektrik biblo da değil sende abi, arada çıplak ayakla toprağa falan bas..:D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Arkadaşlar, bunun mantığı mı olur? Sizi keklemeye çalışıyorlar. Yiyen yesin, ben yemedim. ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ne gözlük modasıymış bee, bende mi koysam naapsam :B):p

Gözlüklü resim koyman için gözlüklerimizin aynı olması lazım,e oda zor yani :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aslında ben icat ettim ancak biri görüp teknolojimi çalmış demek ki..Araştırmalara devam, kabuğumu kıracağım ama ne zaman artık bilemem..:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

1- Düğünden önce görürsün ;)

2- :p :p

Bobin depolama yapmıyor, manyetik alandan akım üretiyor. Lisede Fizik dersinde "Sağ El Kuralı" vardı, belki hatırlamanıza yardımcı olur :)

Çakmağın manyetosu işin inandırma kısmı, zaten toprağa çakıyor :) :)

Bu arada çakmağın manyetosu kontrol kaleminin lambasını anlık yakıyor, denemesi bedava ;)

Valla demek istediğini anlamadım. Bırak sağ eli çift el ile de denese yanmaz o lamba :D Tüm elekronik bilgimi yenilemeye hazırım ispat edene :D manyetik alanı trafo güzel üretir biz devrelerimizde regülatör yada harmonik düzenleyici veya tepkisine göre filtre olarak kullanırız bobinleri. Birimi henry olup zenci değildir :D

He şöyle olsa idi; ortası mıknatıslandırılmış üzerine kesiti ve spini hesaplanmış tel sarılıp bobin elde edilip ortasındada bu yuvarlak alanda döndürmek sureti ile bir manyetik alan elde edilip akım ve gerilim elde edilse idi inanırdım ki buna da indiksiyon akımı denirdi :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sağ el yöntemi eğer dokunacaksan sağ elinle dokun ki çarpılırsan solda olan kalbin durmasın amaçlıdır..:D

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
:hahahoho: abi 20 yıl okul okudum böyle bir yoruma rastlamadım, hala kahkaha atıyorum evde :D :D :D
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...