İçeriğe Yönlendir

Seat Leon Kampanya

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Uğraş Özyurt

Aynı donanımda mevcut kasa ve yenisi var mesela FR .Yenisi 3-5 bin lira farklı hangisini alırdın

Tüm kalbimle cevaplıyorum 1.4 140 hp Act motor olsa kesinlikle eskisini alırım . :yes: ki eskisi 3-5 fazla olsa.... ben yeni kasa eski kasa çok ayırt etmiyorum zaten her araba temizse, düzgün kullanılmışsa ikinci elde alıcısı var.Her arabanında ikinci elde zararı var.Bide şu var 43 küsür olan araba 48 tlden düştü bu fiyata bi xenonla 50 den yani...

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Tüm kalbimle cevaplıyorum 1.4 140 hp Act motor olsa kesinlikle eskisini alırım . :yes: ki eskisi 3-5 fazla olsa.... ben yeni kasa eski kasa çok ayırt etmiyorum zaten her araba temizse, düzgün kullanılmışsa ikinci elde alıcısı var.Her arabanında ikinci elde zararı var.Bide şu var 43 küsür olan araba 48 tlden düştü bu fiyata bi xenonla 50 den yani...

Neden eskisi aşina olduğundan mı ? Yada tersten sorayım neden yenisi değil?

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Neden yenisi değil , yenisini kullanmadığım içindir belkide dediğin gibi :) Tabi motorda çok önemli Almanya verilerine baktım 1.4 act Leonda 0.2 sn golften hızlı fakat 100 km de 0,4 lt de fazla yakacak şekilde Leonda görev yapıyor.Tabi kağıt üzerinde ve şu ana kadarki testlerde eskiye göre çok verimli bir motor. Ayrıca yeni Fr ında testinde sürüş keyfi audi ile kıyaslanmış. Eski kasa ile şahsen benim duygusal bir bağım vardı... Loen Fr bana bir arabadan keyif almak için şahane bir izalasyona, çok kaliteli malzemelere ihtiyaç olmadığını, esnek sportif bir sürüşün, keyifli virajların, heleki yanından geçen 3.20 d lerin mersoların kendinin 3 te biri fiyatındaki bir arabayı incelemesini görmenin keyfini yaşatmıştı. Tasarım tabi zevk meselesi ama Yeni leonun tasarımını ben şahsen beğenmedim, başka bir araba olsa beğenebilirdim. Leonun öndeki büyük ızgarasından tut agresif görüntüsü gitmiş, evcilleşmiş gibi geldi ama İllaki FR farklı olacaktır. Daha öncede yazdığım gibi bütçeye göre ikisi de alınabilir ama benim şahsi tercihim kullandığım kasa olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Abi benimde duygusal bağlarım oluşmaya başladı eski kasa ile ilgili :p

Aşşağıdaki linke tıklayıp izleyin leonun iç malzeme kalitesini ondan sonra yorumları alalım :)

http://www.youtube.c...c.2.Sk1ZGC1itSc

Videoya kabaca bir göz attım..Sonrası :Yeni kasa rezalet yahu kim çıkarmış ki boşu boşuna,eski olsun çamurdan olsun :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Bu dizel Leon aklıma yattı gerçekten . Satılık Accord var , alan varmıı :)

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Leon dizel otomatiğe 53 bin vermek yerine; kia concept plus yeni ceed alınmazmı acaba 56 bin liraya.

En azından esp ve cam tavan var. Motorda 128 hp. Üstüne 5 yılda garanti var.

Ne yalan söyliyim tipide çok hoşuma gidiyor benim.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

O aktarma organıyla bir cacık olmaz otomatik viteste kia'dan,Motor 128hp'de yere aktarılan güç kaç hp ?

DSG leonda'da ESP var

1200 lira verirsiniz 4 yılda garantiniz olur ekstradan :)

Ben beğendim leon'u bu hafta sonu bi bakıyım iyice . Takas ta kaça sayacaklar benim arabayı , güzel sayarlarsa direk alıyım çıkıyım diyorum :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban
(düzenlendi)

Ben beğendim leon'u bu hafta sonu bi bakıyım iyice . Takas ta kaça sayacaklar benim arabayı , güzel sayarlarsa direk alıyım çıkıyım diyorum :)

Takasta çok kırıyorlar rakamı malesef. 2-5 bin lira arası daha düşük rakam verirler piyasasından

tarihinde Abdurrahman Balaban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O aktarma organıyla bir cacık olmaz otomatik viteste kia'dan,Motor 128hp'de yere aktarılan güç kaç hp ?

DSG leonda'da ESP var

1200 lira verirsiniz 4 yılda garantiniz olur ekstradan :)

Yalandan 128hp'di, gerçeği ne acaba :s

Yorum bağlantısı

Yeni çıkan her araç biraz sancılı olur aslında. Uzun dönem testlerinin birçoğu kullanıcılar vasıtası ile yapılır. Yeni Leon çok güzel bir araç olabilir ama şu an ki satılan donanımlı model ile arasında fiyat farkı yüksek olacaktır. Fayda/maliyet oranına göre hareket edince; pay bölümündeki faydanın içeriği olan zengin donanım yerine, paydadaki, son kasa olsun, gerekirse boş olsun hem de biraz daha vermeye razıyım diyerek maliyete katlananın tercihi farklı olacaktır. Tek cevabı olmayan bir soruyu tartışıyoruz aslında ama ben fayda yönündeyim. Benim gübü düşüneler için ise hem dizel hem de benzinli de Leon fiyat olarak gördüğüm kadarı ile rakipsiz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Tsi veyahut tdi motorlu bu kalitede donanımda bir aracın bu fiyatlara birdaha satılacağını sanmıyorum ama...

Buda gidişi 80-180 3 ve 4. vitesler de Yap revoyu devam et işte ne satıyosun :i-ih: (kendime isyan :D )

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Dod da istemediğin kadar dizel+dsg 2012 leon var ..Neden bu kadar çok,acaba satılmıyor mu, bilgisi olan varsa yardımcı olur mu? Ben 2-3 ay evvel bakmıştım 10 adet civarı vardı, şimdi coşmuş ..

Yorum bağlantısı

Dod da istemediğin kadar dizel+dsg 2012 leon var ..Neden bu kadar çok,acaba satılmıyor mu, bilgisi olan varsa yardımcı olur mu? Ben 2-3 ay evvel bakmıştım 10 adet civarı vardı, şimdi coşmuş ..

Abi yeni kasa geleceği için millet golf 7 vs. ile dğeiştirmiş olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Dizel + düz vites + Copa Plus paketi için pazarlık yapmadan 47.700 fiyat aldım. Alınabilecek en mantıklı araba şu an bu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Leon FR arkadaşımda var.

Kasa eskidi, Yağmur sensörünü bile koyacak yer bulamamışlar cama yapıştırmışlar koca kutuyu, garip olmuş. :)

Ama kaliteli, tok, sürüşü sportif ve karakteristik bir araç. Tsi'ın gücü var üstüne, bir de kırmızı, daha ne olsun. :D

yepyeni kasa mondeonun aynasının üstündeki kutuyu fark ettiniz mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ilerde ön camı komple sensör yapıp içeriye lcd hatta 3d ekran koyacaklar :p normal

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Leon TDİ dsg copa plus'ı son günlerde ciddi ciddi düşünmeye başladım. Bu gün birkaç bayi ile telefonda görüştüm. 53.000 ve 52.500 fiyatlarını ciddi bir pazarlığa girişmeden aldım. Satış danışmanının dediğine göre yeni kasa leon Mart 2013'de Tr'de satışa çıkacak ve 53.500 TL liste fiyatı olan aracın yeni kasadaki muadil donanımlı hali ile yaklaşık 15.000 TL fiyat farkı olacakmış.

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

acile cevap sunrooflu seat leon FR 1.4 TSİ opak beyaz 45750 TL fiyat nasıl focusumu verip üzerine kredi çeksem mi ,ne dersiniz?araba çok dolu

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Osman Bala

Türkiye'nin başkenti Ankara'da Seat satacak bir bayi yok!! Hanım ne zamandan beri arabayı yenilemek istiyor bende bir bakayım dedim sonunda fiyat/performans olarak beğendiğim Leon'u incelemek istedim ama yok işte arkadaş. Satacak bayi yok. Hem de neredeyse 1 yıldır yokmuş. :unknw:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...