İçeriğe Yönlendir

Seat Leon Kampanya

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Seat'ın eski modellerinde, zengin opsiyonlu araçlar vardı. Örneğin benim aracım Cordoba 2003 model (zamanında ibizanın sedan modeli, donanımlar aynı). 2003'te iki donanım var. Stella boş olan, signo ise dolu olanı. Ben de zaten hem küçük hem de bu kadar donanımı olan 2003 model bulamadığım için Corodoba'ya yönelmiştim. Mesela bende hız sabitleyici de var, dijital klimada ki, 2003 yılındaki, Corsa, clio gibi araçlarla kıyaslarsak ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır.

Saygılarımla.

O zamanlar Vw ile ortak yapı olduğu da az bilinir hatta hiç bilinmezdi ama rahat zmanlardı

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Okay Çetinkaya

herkese selam,seat leon fr i ciddi ciddi düşünmeye başladım ne istiyorsam var,sıfır almayı düşünüyorum mantıklı mı sizce?alınası mı? ne dersiniz?görüşleriniz benim için önemli, vw golfe o kadar kredi çekeceğime leon mantıklı geldi

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

herkese selam,seat leon fr i ciddi ciddi düşünmeye başladım ne istiyorsam var,sıfır almayı düşünüyorum mantıklı mı sizce?alınası mı? ne dersiniz?görüşleriniz benim için önemli, vw golfe o kadar kredi çekeceğime leon mantıklı geldi

Yeni kasa ise gayet mantıklı..Bence ücretini hak eden bir marka seat..Sonuçta aynı donanımı golften daha ucuza alıyorsunuz

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

Yeni kasa ise gayet mantıklı..Bence ücretini hak eden bir marka seat..Sonuçta aynı donanımı golften daha ucuza alıyorsunuz

yeni kasa derken 2012 fiyatları uygun geldi bana,2013 daha çıkmamış mart nisan deniyor

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

yeni kasa derken 2012 fiyatları uygun geldi bana,2013 daha çıkmamış mart nisan deniyor

O kasa çok eskidi ..Bekleyip yenisini almanızı öneririm.Fuarda yenisini biraz inceledim ,göstergeler falan eskisine göre çok daha iyi, ayrıca kasada hoş olmuş..Yeni kasanın 2. eli daha iyi olur ,aracımızı öyle yada böyle bir sebeple satmak durumunda kalabiliyoruz.Tercih sizin yinede

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

O kasa çok eskidi ..Bekleyip yenisini almanızı öneririm.Fuarda yenisini biraz inceledim ,göstergeler falan eskisine göre çok daha iyi, ayrıca kasada hoş olmuş..Yeni kasanın 2. eli daha iyi olur ,aracımızı öyle yada böyle bir sebeple satmak durumunda kalabiliyoruz.Tercih sizin yinede

teşekkürler abdurrahman bey,anladım hiç aceleye gerek yok o zaman inşallah fiyatlar uygun olur,beklemek mantıklı sağolun

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

beklentiler önemli o paraya o donanımda yeni leon bulamayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

beklentiler önemli o paraya o donanımda yeni leon bulamayabilirsiniz.

Mustafa, diyelim ki daha pahalı geldi yenisi..Aynı donanımda yeni kasaya 3-5 bin lira fazla vermez misin ?

İkinci eli makul rakamlara alsak hiç yorum yapmam al derim

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

güncel kasanın donanımı gırtlak dolu denen cinsten. Yeni gelen kasada aynı donanım için min 10 fazla vermeye gerek yok. 1 sene sonra satılsa zarar etmez. Kar bile olabilir. 10 sene bincem diyene de 2 el değer kaybı farkı az olur.

İhtiyaçlar beklentiler önemli. Tasarım vs zevk meselesi zaten. Ama yeni kasada motor şaznzıman adına fark yok. Teknik aynı olacak.

Arkadaşa otomatik araba lazımdı. Al dedim. Tipini beğenmedi en son aynı paraya jetta bakıyordu leon tdi dsg + full aksesuar jetta 1.2 tsi dsg orta donanım. ( golf yok ortada diye jetta bakıyor)

yeni donanımda fark 3 -5 bin olsa düşünürdüm. Ama şuan aldım denildiğinde bulunan araba ile 3 ay sonrasına fiyat garantisi olmayan araba arasında fark var

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Leonun mevcut kasası 7 yıldır piyasada yanılmıyorsam,görmekten sıkıldım açıkcası..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal
o kadar basit mi? Valla ben pek istiyorum onu çok uzun yola çıkmasam da sağ ayağımı dik tutmak mahvediyor adamı. Bu leonu daha önce çağlar abiye sormuştum iç dizeyn dışında güzel araç demişti. Ben ilk fırsatta bir bakıyım şunlara.

Şu anki aracım leon mk2 ve kesinlikle arabama aşığım.. içi ayrı dışı ayrı, donanım olarak gayet dolu sürüş keyfini anlatamam çok farklı..

Yorum bağlantısı

Bi xenon far bile yaklaşık 2.000.tl sanırım. Bu opsiyonu hediye ediyor. Sanırım far yıkamada beraberinde geliyordur. İkinci el ilanlarında bi xenon farlı araç yok gibi. Bnzinli de fr paket başlı başına bir opsiyon listesi iken bi xenonla beraber hediye. Yani Mustafa'nın dediği gibi en az bir iki sene binilecekse zarar ettirmez. Satışta da en donanımlı araç meraklısı için kupon olur. Bu opsiyonları Leon dışında aynı sınıfta alabileceğiniz bir aracın şu anda kampanyada bile dizelinde 60,000'den aşağı fiyat olacağını sanmıyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bir Fr kullansanız, çok fena çokkk, viraj ustası

Tanıdık FR cı var mı ? Tekirdağ'da köfte ısmarlayalım ona görelim bizim gibi köfte yiyebiliyor mu :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bi xenon far bile yaklaşık 2.000.tl sanırım. Bu opsiyonu hediye ediyor. Sanırım far yıkamada beraberinde geliyordur. İkinci el ilanlarında bi xenon farlı araç yok gibi. Bnzinli de fr paket başlı başına bir opsiyon listesi iken bi xenonla beraber hediye. Yani Mustafa'nın dediği gibi en az bir iki sene binilecekse zarar ettirmez. Satışta da en donanımlı araç meraklısı için kupon olur. Bu opsiyonları Leon dışında aynı sınıfta alabileceğiniz bir aracın şu anda kampanyada bile dizelinde 60,000'den aşağı fiyat olacağını sanmıyorum.

Saygılarımla.

Bakış açısına bağlı bir durum, amaç makul fiyata kullanılacak dolu bir araç almaksa eyvallah.Aracın değer kaybını baştan kabul edersiniz ve böylede mutluyum der binersiniz.Yenisine 3-5 fazla vermek en mantıklısıdır..ve leon en az golf kadar dolu gelecektir hatta çoğu kere daha iyi donanımla gelmiştir bilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Şu anki aracım leon mk2 ve kesinlikle arabama aşığım.. içi ayrı dışı ayrı, donanım olarak gayet dolu sürüş keyfini anlatamam çok farklı..

Benim c maxta çok keyifli ve dolu.. yeni c max alacaksam ,bu çok keyifliydi elektrikli el freni de yok yenisinde üstelik deyip, eski kasayı almam mantıklı olur mu?

Yeni her zaman yenidir.Çok kötü tasarımda olacak ki tercih edilmesin..Yeni leon çok güzel olmuş dış ve iç tasarım olarak,en azından genel kanaat böyle ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bugün FII.5 ler bu kadar para ediyorsa FIII ün yüzünden. Forumda bile FIII ü görüp sıfır FII.5 alanlar vardı. Ki motor ve şanzımandan teknolojik özelliklerine kadar çok alakasız arabalar. Leonda sadece tasarım farkı var teknik ve donanımda çok değişen yok pek yok. Ki adamlar stok eritme adına hem fiyat kırıp hem donanım hediye ediyor. Yani leonunu fiyat fayda performansı şuan tavan yapmış o yüzden alınır

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Birazda Eski leondan fotoğraflar ( iphone photo :biggrin: ) konuşsun o zaman. Bence benimde kullandığım, daha sonra dizel ihtiyacı doğunca sattığım Leon daha güzeldi .Ha yeni Fr da göz alışınca güzel gelebilir, ama bu kasa şahsen göz bir kere bakınca bile işte bu dedirttirmişti bana. Şu an kullandığım golfe göre tabi malzeme kalitesi son moda tabirle bir fırt :D daha kalitesizdi, izalasyon daha kötüydü ama, donannımda yani mubarek ne ararsan vardıki sürüş daha spor, esnek ve keyifliydi. Yeni kasayla gelecek ACT motor bu kasa sonuna falan ekleniverseydi, biraz daha ekonomik ve performanslı olsa herhalde 10 yıl binerdim. Bu fiyata bu donanımla, benzinli araba arayan biri için kaçmaz diyorum .

img0201wv.jpg

dsc0223311.jpg

İçi kötümü denildi :biggrin: Fr dan bahsediyoruz değil mi?

dsc02154dw.jpg

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

İçinden kasıt göstergelerdi kardeşim..Ben dashboardı ilk geldiği günde beğenmedim gideceği günde :)

Bu arada konu, yeni leon eski leonu döver yada tam tersi duruma geldi :D:fiuw:

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Valla ben yeni Fr ı bekliyorum, görünce binince sürünce, hoşuma gidersede alabilirim .Ama maddi durum olarak 44 lira ve civarı param varsada eski kasada gayet güzel ve alınası, bunu demek istedim, kardeş kardeşi neden dövsün yav :D

Valla Leonun öyle bir videosu varki bende kimse kötü diyemez ama paylaşamam :seytan::ninja:

Özelden yakala Uğraş abi videoyu :)

Videoyu görmedim ama virajda almadığı araba görmedim.Golf örneğin yanına bile yaklaşamaz :i-ih:

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Valla ben yeni Fr ı bekliyorum, görünce binince sürünce, hoşuma gidersede alabilirim .Ama maddi durum olarak 44 lira ve civarı param varsada eski kasada gayet güzel ve alınası, bunu demek istedim, kardeş kardeşi neden dövsün yav :D

Videoyu görmedim ama virajda almadığı araba görmedim.Golf örneğin yanına bile yaklaşamaz :i-ih:

Aynı donanımda mevcut kasa ve yenisi var mesela FR .Yenisi 3-5 bin lira farklı hangisini alırdın

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tasarım zevk meselesi göreceli, teknik daha genel geçer. parası olan zaten en yenisinin en dolusunu alır. Ama bu kadar dolusunu bu paraya her zaman bulunmazın geyiğini yapıyoruz.

Yeni leon listeleri açıklanınca fiyat donanım farkını koyarım unutmazsam. Dizel otomatik hb arayanlara iyi fiyat veriyorlar. Zevk için araç alan yeni kasa beklesin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...