İçeriğe Yönlendir

Explorerlarda Vergi

Atilla Oğuz Tan

Recommended Posts

Atilla Oğuz Tan

Herkese iyi günler. Şimdik şöyle bir problemimiz var biz arabamızı aldığımızdan beri vergi ödemedik. Vakti gelip de ödemek için e-devletten ödememiz gereken meblağa bakınca biraz şoklandık. Çünkü 680 tl civarı olacağını zannettiğimiz vergi '1280' tl gözüküyor. Sebebi ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

her yıl için kasko bedeli ile hesaplanan bir düşürülme durumu var. onu yapmak zorundasınız.

Yorum bağlantısı
Atilla Oğuz Tan
Eğer ki zamanında ödemediyseniz faizidir :)
Bu kadar faiz olamaz herhalde ?
aslinda mantikli : ))
her yıl için kasko bedeli ile hesaplanan bir düşürülme durumu var. onu yapmak zorundasınız.
abi anlamadim :D azcik daha açabilir misin bu olayı?
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

forumda var biraz araştır. Kasko bedeli üzerinden vergi düşümü diye yazarsan çıkar birşeyler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Araç kasko bedeline bakılacak, rakamın %5 i , mtv yi aşıyorsa , bir alt motor hacmindan hesaplanacak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Atilla Oğuz Tan
Ne kadar zamanda bu rakama geldi vergi borcu ?
Bu altı aylık rakam yalnizca. İlk taksit yani.

Ek olarak hayat kurtaran link(bizimki gibi araçlara sahip olanlar için nimet);

" http://www.google.com/cse?cx=013280261382356302194:WMX2074673540&q=kasko%20bedeli%20%C3%BCzerinden%20vergi%20d%C3%BC%C5%9Fme&oq=kasko%20bedeli%20%C3%BCzerinden%20vergi%20d%C3%BC%C5%9Fme&gs_l=partner.3...7991.36580.0.37969.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0.gsnos%2Cn%3D13..0.0.29969j147017759j49j6..1ac.1j4.#gsc.tab=0&gsc.q=kasko%20bedeli%20%C3%BCzerinden%20vergi%20d%C3%BC%C5%9Fme&gsc.page=1 " arama sonuçlarını tek tek yazacaktım ama hepsinde çok değerli bilgiler var. Okuyun derim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

normal da 1.210.50 tl görünüyor 6 aylık vergisi belki faizi 60 70 lira eklenmiştir. eger bir alt dilimden ödenirse düşecektir https://intvd.gib.go...netvd/index.jsp bu linkten hesaplayabilirsiniz. .

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Oğuz Tan

Sonuç olarak(benim anladığım) Herhangi bir sigorta acentesine gidip yapılan hesaplamalar sonucu (hesap tutuyorsa) motor hacmi üzerinden bir alt seviye ile ücretlendiriliyorsunuz. Bunun için yazacağınız dilekçe ile verginizi ödeyeceğiniz kuruma başvurup işlemi tamamlıyorsunuz. Linkte dilekçe örneğini bulunduran konu ilk sırada. "Uğraşma acentede de hallediyorlar dilekçe işini" diyenler mevcut.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Burak Cora

bizim araçların vergisi bu uygulamadan sonra 680 tl bilemedin 700 küsüre düşüyormuş öğrendiğim kadarıyla hatta nasip olursa bi kaç gün sonra yaptırcam zaten dilekçe vs burdan paylaşırım

Yorum bağlantısı
Atilla Oğuz Tan
bizim araçların vergisi bu uygulamadan sonra 680 tl bilemedin 700 küsüre düşüyormuş öğrendiğim kadarıyla hatta nasip olursa bi kaç gün sonra yaptırcam zaten dilekçe vs burdan paylaşırım
Hocam müsait olursanız aşamaları yazmanız bana ve zannımca bir çok kişiye çok yardımcı olacaktır.
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bülent Özel

ben arbamı 17 01 2013 de aldım sahıbısı dılekce yazmadıyı ıcın 520 tl odedı asıl vergısı 410 tl

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...