İçeriğe Yönlendir

7 Kişilik Araçlar

Fatih Isık

Recommended Posts

Fatih Isık

Arkadaşlar bazı araçlarda 7 kişilik koltuk var (örnek S-Max ) bu arabada 7 kişi yolculuk yapıldığında polis ceza yazar mı?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ön yolcu koltugunda 2 kişi oturulmadıgı sürece hiç duymadım polisin yolcu sayısına ceza yazdıgını . zaten arabanın 7 kişilik te koltugu var sıkıntı yoktur bence ama ruhsatta nasıl geçiyor bilmiyorum .

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Buna en güzel cevabı Murat Ersel abi verecektir.

Ancak bu tür araçlar fabrika çıkışlı olduğu için mutlaka ruhsat ona göre hazırlanır ve Tüv haricinde bunu muayneden geçirmez. Mutlaka 7 kişilik yazıyordur.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

5 kişilik araca 6 kişi binince ceza yazılıyor mu?

Arkadaşlar bazı araçlarda 7 kişilik koltuk var (örnek S-Max ) bu arabada 7 kişi yolculuk yapıldığında polis ceza yazar mı?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Ruhsatta 7 kişilik yazıyorsa polis ceza falan yazamaz. Normal araçlarada 5-6 kişi binsen gene de pek yazmazlar ama isterlerse yazabilirler. Ama Ruhsatta 7 kişi yazıyorsa böyle bir yetkileri yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yazılabilir.. Hatta bu tespit edilirse, kaza anında kasko hasarı bile ödemeyebilir..

Konu amacı olan soruya gelirsek..

Opel Zafira, Ford C-max gibi araçlarda 7 koltuk varsa ruhsatta da 7 kişilik olduğu yazar ve buna kimse ceza yazamaz..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fatih Isık

Bizim forumda c-max yada s-max sahibi varsa bize 7 kişi yazıp yazmadığını söyleyebilir mi?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bizim forumda c-max yada s-max sahibi varsa bize 7 kişi yazıp yazmadığını söyleyebilir mi?

Ruhsatta koltuk syısı "sürücü dahil 7 kişi" yazıyor.

Ayrıca kendi aracım için söylüyorum 3 ncü sıra koltuklar için emniyet kemeri ve airbag var.

Ceza, emniyet kemeri olmaması gibi bazı teknik değerlerden dolayı yazılıyor.

Yazılabilir.. Hatta bu tespit edilirse, kaza anında kasko hasarı bile ödemeyebilir..

Konu amacı olan soruya gelirsek..

Opel Zafira, Ford C-max gibi araçlarda 7 koltuk varsa ruhsatta da 7 kişilik olduğu yazar ve buna kimse ceza yazamaz..

Abi bir şey soracağım.

Benim aracın 5 kişiliği de var.

Ama buna fark ödenerek 3 ncü sıra koltuk ilavesi yapılabiliyor.

Bu durum fatura ile kaskoya ibraz edilebiliyor ama ruhsata da işletmek gerekir diye düşünüyorum.

Doğrumu dur?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

c-max in yedi kişilik versiyonu yok Fatih bey.Yeni kasada grand c-max ler 7 kişilik sadece

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi bir şey soracağım.

Benim aracın 5 kişiliği de var.

Ama buna fark ödenerek 3 ncü sıra koltuk ilavesi yapılabiliyor.

Bu durum fatura ile kaskoya ibraz edilebiliyor ama ruhsata da işletmek gerekir diye düşünüyorum.

Doğrumu dur?

Ruhsata işlenmesi şart..

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Hafta içinde bir komşumuz açık kasa transit ile kaza yaptı 2+1 normale 4 kişi binmişler ikisi vefaat etti ve şirket sahibine kamu davası açılmış sonu ne olur bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

biz ön yolcu koltuguna 2 kişi oturdugumuz için ceza yemiştik . polisle arabayı süren arkadaşım tersleştigi için polis sinirlenip üzerine 1 tanede emniyet kemeri cezası yazmıştı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

biz ön yolcu koltuguna 2 kişi oturdugumuz için ceza yemiştik . polisle arabayı süren arkadaşım tersleştigi için polis sinirlenip üzerine 1 tanede emniyet kemeri cezası yazmıştı

Ah bu polisler......

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

yok ah bu akademideki örtmenleri :seytan:

Bağlama görevi sana verildi bu sefer abi :D :D :D :D

Polisin suçu varmı?

Bayramdan bir hafta önce arkadaşın yeğeni damat kaza yaptı.

Arkadaşın 2 çocuğu (9 ve 3 yaşlarında) ve 3 yetişkin hayatını kaybetti. Bir yetişkin hastanede boyunda 2 kırık köprücük kemiği kırık. bir tanede 2 yaşında çocuk sağ kurtuldu.Araç clio. Sizce buradaki ölüm sayısının bu kadar fazla olmasının sebebi ne olabiliir.

http://www.sabah.com...aza-yapti-4-olu

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Bağlama görevi sana verildi bu sefer abi :D :D :D :D

Polisin suçu varmı?

Bayramdan bir hafta önce arkadaşın yeğeni damat kaza yaptı.

Arkadaşın 2 çocuğu (9 ve 3 yaşlarında) ve 3 yetişkin hayatını kaybetti. Bir yetişkin hastanede boyunda 2 kırık köprücük kemiği kırık. bir tanede 2 yaşında çocuk sağ kurtuldu.Araç clio. Sizce buradaki ölüm sayısının bu kadar fazla olmasının sebebi ne olabiliir.

http://www.sabah.com...aza-yapti-4-olu

polisin suçu tabiki yok . adam haklıydı sonuna kadar arkadaşımız öyle sert çıktı ki haksız oldugu halde arabada film var egzoz var polis inin bağlıyorum dese yine haklı. millet olarak sorunu hep polislerde gördük bugune kadar birazda aynada kendi yaptıklarımıza bakmalıyız. allah korusun birine arkadan çarpsaydık o halde belki öndeki 2 kişi camdan uçacak dışarı ölecek fakat tek kişi kemerini bağlamış vaziyette oturuyor olsaydı belkide burnu bile kanamayacak. çevirmeden çıktıktan sonra herkes arkadaşımıza kızdı zaten arabada hem suçlu hem güçlüsün dikkat etsin biraz dediklerine diye

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Kurallar çiğneniyorsa ceza da yazılmalı hatta acınmamalı.

Bazı saçma şeyler diye aldırış etmediğimiz ufak ayrıntılar cana mal olabiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

polisin suçu tabiki yok . adam haklıydı sonuna kadar arkadaşımız öyle sert çıktı ki haksız oldugu halde arabada film var egzoz var polis inin bağlıyorum dese yine haklı. millet olarak sorunu hep polislerde gördük bugune kadar birazda aynada kendi yaptıklarımıza bakmalıyız. allah korusun birine arkadan çarpsaydık o halde belki öndeki 2 kişi camdan uçacak dışarı ölecek fakat tek kişi kemerini bağlamış vaziyette oturuyor olsaydı belkide burnu bile kanamayacak. çevirmeden çıktıktan sonra herkes arkadaşımıza kızdı zaten arabada hem suçlu hem güçlüsün dikkat etsin biraz dediklerine diye

Tamam niyetinizi anladım.

Millet hep polisi suçluyor. Ama dediğin gibi kendine bakmıyor.

Geçen hafta sanayide bir kaç kişi öğretmenlerinin ne kadar çok dövdüğünü söyledi.Bende kendilerine peki öğretmeninizin yerinde siz olsaydınız sizin gibi öğrencilere ne yapardınız dedim. Hepsini keserdim dediler :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Benim anlamadığı 7 kişilik araçtan konu öğretmenlere nasıl geldi? :unsure2:

Mangal olsa anlıyacamda :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geniş iç hacim, evin salonu, okulun sınıfı gibi, içinde adam adamı kaybeder

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

geniş iç hacim, evin salonu, okulun sınıfı gibi, içinde adam adamı kaybeder

Tamam iç hacimden oraya gelirsin de dayak nereden çıktı? :D:unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Tamam niyetinizi anladım.

Millet hep polisi suçluyor. Ama dediğin gibi kendine bakmıyor.

Geçen hafta sanayide bir kaç kişi öğretmenlerinin ne kadar çok dövdüğünü söyledi.Bende kendilerine peki öğretmeninizin yerinde siz olsaydınız sizin gibi öğrencilere ne yapardınız dedim. Hepsini keserdim dediler :D

bende çok dayak yerdim ilkokuldayken :) öğretmenimizle hala görüşürüz önemli günlerde ve hep eski konular açılır düşünüyorum da ben öğretmen olsam daha çok döverdim kendimi :)

Kurallar çiğneniyorsa ceza da yazılmalı hatta acınmamalı.

Bazı saçma şeyler diye aldırış etmediğimiz ufak ayrıntılar cana mal olabiliyor.

aynen öyle bütün kazalar aslında küçük ayrıntılarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim anlamadığı 7 kişilik araçtan konu öğretmenlere nasıl geldi? :unsure2:

Mangal olsa anlıyacamda :D

Abi hep birileri konuyu öğretmene bağlayacak değil ya :) Bu sefer ben bağladım. Oh be birgünde ben bağladım :D

bende çok dayak yerdim ilkokuldayken :) öğretmenimizle hala görüşürüz önemli günlerde ve hep eski konular açılır düşünüyorum da ben öğretmen olsam daha çok döverdim kendimi :)

Ben sık sık görüşürüm evine giderim. Bazen konuşurken öğretmenim az dövdünüz hala tarih sevmiyorum. Keşke biraz daha dövseydiniz belki tarihide severdim diyorum :D

Tamam iç hacimden oraya gelirsin de dayak nereden çıktı? :D:unsure2:

Valla ben demedim sanayideki kalfalar dedi :D

Bu arada öğretmeni sevmeyeneler çoğu dayak yediği için sevmezler. Çok akıllı oldukları için dayak yiyorlar ya :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...