İçeriğe Yönlendir

Eski Kasetlerinizi Atmayın!Değerlendirin.

Arif Görkem AKTAŞ

Recommended Posts

Arif Görkem AKTAŞ

Bu hafta içerisinde internette gezinirken bir alışveriş sitesinde denk gelen eski kasetlerden yapılmış bir KASET LAMBA adında satışa sunulmuş olan ürünü evdeki boşta duran eski kasetleri değerlendirerek kardeşimle birlikte bu kaset lambayı yaptık.

Toplamda 16 kaset kullanarak çok güzel bir sonuç elde ettik.

uMRb3.jpg

K0Xnm.jpg

XH8l8.jpg

Son işlemlerde beyaz kilitleri kesip araya japon yapıştırıcıyla destek çıktık ve içinde kırmızı ampül kullanarak böyle bir görüntü elde ettik.

Bu arada internet sitesindeki fiyat bunun 20 kasetlisini 110 tl'ye satıyorlardı.Bize 10 tl'ye bile mal olmadı.

Herkese tavsiye ederim..

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Resimleri göremiyorum, ama güzel olduğunu tahmin ediyorum. Emeğinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Arif Görkem AKTAŞ

Cengiz Kurtoğlu'mu gördüm orada nedir :D :D :D Eline sağlık güzel çalışma olmuş :)

Yanlış görmüşsünüz :)

Valla iyiymiş ama şeffaf kaset lazım.Eskilerin çoğu siyah..

Haklısınız şeffaf olsa daha güzel olurdu.

içine tasaruflu ampul koyun. yoksa eritebiir.

İçinde gece lambalarında kullanılan ampül var o yüzden çok fazla ısınma yapmıyor.

Şimdi kaset fiyatları tavan yapar :D

Şimdiden stok yaparız bizde :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Valla abim evlenirken annelerde bırakmıştı,ablam evlenirken annemlerde bırakmıştı,ben evlenirken de annemlerde bırakmıştım kasetleri..Annemde kömürlüğe atmıştır büyük ihtimalle.300-500 tane vardır :D:)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Arif eline sağlık ya benim çok hoşuma gitti.Evde bir sürü var aklıma yattı bu lamba işi.

Yorum bağlantısı
Arif Görkem AKTAŞ

iki hafda önce bir poşet dolusu attım, yıllardır duruyor bir işe yaradıgı yok diye :)

Keşke atmamış olsaydınız bu şekilde değerlendirebilirdiniz.

Valla abim evlenirken annelerde bırakmıştı,ablam evlenirken annemlerde bırakmıştı,ben evlenirken de annemlerde bırakmıştım kasetleri..Annemde kömürlüğe atmıştır büyük ihtimalle.300-500 tane vardır :D:)

300-500 mü! Bayağı fazlaymış.Ortak olabiliriz.İnternetteki alışveriş sitelerinde 100 tl civarında.Foruma mal olduğu fiyata dışarıya 60 tl'ye yapar satarız. :D

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
(düzenlendi)

bende 1000 den fazla kaset var,acaba bu işin ticaretinemi başlasam. :D :D :D

tarihinde Bahadır Akdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ama şeffaf olmalı

içine tasaruflu ampul koyun. yoksa eritebiir.

led?

Yorum bağlantısı
Arif Görkem AKTAŞ

ama şeffaf olmalı

led?

Çağlar Bey elimdeki kasetler bunlardı.Bende onları değerlendirdim.Ayrıca led aydınlatma yapması biraz uzun sürer gibi geldi.Bizde bu yolu tercih ettik.Bir dahaki denememde artık led kullanmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
(düzenlendi)

Gençliğimden bu yana 200 küsür civarında kaset saklamışım.100 civarında plaklarım duruyordu taki 1 kaç hafta öncesine kadar,şimdi küçük oğlumun günlük oyuncagı oldular.İçim cız etmedi dersem yalan olmaz,neden saklamışım anlam veremiyorum. :unsure2:

Fakat yeni nesil çocukların öğrenmesi bilmesi iyi olur.

Yapılan işlem güzel.Elinize sağlık. :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...