İçeriğe Yönlendir

Peugeot 308- Fabia - Focus - C4, hangisini almalı ?

Selim Kalfa

Recommended Posts

Kilometreler çok yüksek. Zaten bu aracı alıp bineceksen satarken yaptığın kilometreleri de göz önünde tutarsan zararın fazla olur. Ayrıca birisinde iki parça boya var.

Yorum bağlantısı
Selim Kalfa

Selim 307 ile 308 farklı kasalardır. 307nin son versiyonunda ön taraf 308e benzer. Verdiğin linkte 307 var... Fabia 308 ya da Focusla karşılaştırılacak araba değildir. Focus benzinli çok yakar ama dizeller 308 ile yakın değerlerdir. 308in motor gücü sanırım daha fazla... 308 HDI ile test sürüşü yaptım beğendim de... Ama bir kere Focusa binersen vazgeçemezsin. Ayrıca satarsam zarar etmem ya da çabuk satarım diye düşünme pek. Hangi araç sana hoş gelirse de al gitsin... boyasız diye alırsın gelir biri motorla sürter, kapıyı anahtarla çizerler... o yüzden değişen olmadığı takdirde pek takma...

konfor en fazla 308 demi focus damı ve hangisi daha az yakıyor

bu 2 arac da cok hosuma gidiyor benım kararsızım

fabia yı da seviyorum cok az yakıyor diye tek kotu tarafı biraz daha kucuk araba benım tarafımdan ve cok fonksiyonu yok tabi

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Focus derim başkada birşey söylemeye gerek yok herhalde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

307,308,fabia bunlara verilecek paraya bir yıl düşük yada nisbeten birazcık fazla km li focus alırdım.hatta benzinli alıp kaliteli bi tüp taktırırım simit gül gibi arabam olur..boya falan da çok dert etmeyin yoksa bir çizik arabadan soğutur sizi sonra

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Düşük yakıt istiyorsanız B segmentinin dizel araçları size daha uygun gibi. Fiesta, Polo vs.

Bu segmentte sıfır ayarında güzel araçlar bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Feticim bu arabalar sana mı denk geliyor ben anlamıyorum. Biz bulamıyoruz böyle fiyatlarda arabalar. Geçenlerde bu fiyatlara titanium var dedin bana hiç biri o fiyata denk gelmiyor. Bir tanesi var oda lpg siz. Yazan fiyat 32.500 yada 33.000 sen 31.500 demişsin. Yenisi 50 binin üzerinde olan aracın alt kasasını ayaklar altına serdin valla. Birde baktığın arabaların temiz olup olmadığının garantisi de yok.

Bende krizde gelen araçlardan var Selim lpg'li. Satamadım istediğim fiyata 31.000 düşündüm. Hafta sonu Bandırma'da galerici 30.000 lira verdi kendim kullanacağım dedi işi sulandırmaya başladı alacak olursan ara beni dedim kaçtım. İkinci elde iyi kötü diye bir şey yok bence artık. Ford ve vw grubu bence bir adım önde. Fiyat kaybetme riski mutlaka var. Hele sıfır araçlarda kampanya başladı mı zaten bittin. Ama her arabanın da bir alıcısının olduğunu unutmamak lazım. Yaşadığın şehrin de bunda çok büyük etkisi var bence.

Ben sizin neden bu kadar sinirlendiğinizi şimdi anladım. Çünkü sizin aracınıza da aynı yorumu yapmıştım. Hatta trend aracınız da kolçak var diye titanyumda olan bütün donanımlar var deyip titanyumlar bölümüne ilan açmıştınız şimdi hatırladım. Abi kızacak bir şey yok arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Forumdan kimse zarar etsin istemeyiz.

Yorum bağlantısı
Selim Kalfa

anladıgım kadarıyla kimse 308 in özelliklerine bile bakmıyor direk hayır ford diyoruz sanırım peki yakıtı dizel olarak 308 den azmıdır titanium modelinin bilgisi olan varmı sehir dısı ?

birde ben az yaksın diye ve saglam olsun diye dizel istiyorum

sizce dizelmi benzinli tüplümü

ford focus hatchback titanium modelinde mesela ?

Yorum bağlantısı
Uğur Gül

yaklaşık 5-6 ay önce focus arka teker bilyalarını değiştirirken başka bi usta geldi tamirhaneye.öyle muhabbet açıldı kazalı bi peugeot çekmişler modelini duymadım.Yeni modellerde tekerleri incecik bir mil tutuyor demişti tam bir ölüm makinası diyordu :D.Neyi kastetti tam bilemem ama bi araştırın.

Yorum bağlantısı
Selim Kalfa

Düşük yakıt istiyorsanız B segmentinin dizel araçları size daha uygun gibi. Fiesta, Polo vs.

Bu segmentte sıfır ayarında güzel araçlar bulunabilir.

teşekkürler ama polo ve fiesta gibi araclar bana yetmez ailem 3 kişi fazla değil ama bana bagajı geniş ve az daha büyük arac gerek sedan kadarda değilde işte aradıgım tip focus ve 308 de var belki senın dediğin tarzda düşünürsem skoda fabia nın 2010 full paketleri var onlarda hosuma gidiyor yakıtta cok azmıs ama arac kücük geliyor bana bilmiyorum tam yakından incelemedim bile sadece gördüğüm kadar diyorum tabi aranızda kullanan varsa görüşlerini belirtirse daha iyi olur benım ıcın sevınırım

bu arada düşük yakıt istiyorum evet bu tarz aracları one sürdüğünüze göre bu focus lar daha fazla yakıyor anladıgım kadarıyla peki aralarındaki fark ne kadar acaba km de uzun yolda

Yorum bağlantısı

Ben sizin neden bu kadar sinirlendiğinizi şimdi anladım. Çünkü sizin aracınıza da aynı yorumu yapmıştım. Hatta trend aracınız da kolçak var diye titanyumda olan bütün donanımlar var deyip titanyumlar bölümüne ilan açmıştınız şimdi hatırladım. Abi kızacak bir şey yok arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Forumdan kimse zarar etsin istemeyiz.

Kimseye kızdığım yok feti, neden sinirleneyim. Ayrıca arabayı bugün istediğim fiyata yakın sattım. Gönül isterdi ki forumdan biri alsın, arabam çok temizdi.Dosta gidecek türden. Ama senin gösterdiğin araçların hiçbirinin temiz diye bi garantisi yok ki. Bir de piyasayı düşürme :biggrin:

Sen dua et sportage yada hyundai ix35 sahipleri gibi sıfırından fazla para istemedim :)

Hem ucuz hem iyi yok malesef.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Kimseye kızdığım yok feti, neden sinirleneyim. Ayrıca arabayı bugün istediğim fiyata yakın sattım. Gönül isterdi ki forumdan biri alsın, arabam çok temizdi.Dosta gidecek türden. Ama senin gösterdiğin araçların hiçbirinin temiz diye bi garantisi yok ki. Bir de piyasayı düşürme :biggrin:

Sen dua et sportage yada hyundai ix35 sahipleri gibi sıfırından fazla para istemedim :)

Hem ucuz hem iyi yok malesef.

Abi hayırlı uğurlu olsun ben aracınıza pahalı demedim zaten. Ama sizin aceleniz yokmuş beklediniz. Bazı satıcılar beklemek istemez biraz ucuza verir. Birde abi zaten araçlar arasında 2 3 milyar fark olur bu normal. Mesela ben trendi aldığımda 2 milyar fazla versem ghia alabiliyordum. Ama yapmadım 2 milyar değerli geldi. Bilemezdimki trend ile ghia arasında bu kadar fark olduğunu. Sizin sattığınız kişide belki ilerde pişman olup titanyuma geçebilir. Yada zaten biliyordur şartları ben donanımla uğraşamam deyip 2 milyar 3 milyar cebime kalsın diye düşünebilir. Aracınız temizdir abi ona şüphem yok. Ben trend sevmimmm :) Tekrar hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

7- 7,5 tl arası yakan bir araç lazım bana öncelikle 35 km de uzun yol şehir dışı ve 2 nokta haricinde ışık yok.

hemşehrim hoş geldin, keyifli forumlar inşallah. şimdi forum ford olduğu için burada sorarsan tabiki sonuç ford çıkar, bencede ford ve focus...2009-10-11 focus tdci ile 35 km lik o tarif ettiğin yolda 6 TL yakarsın, eğer gaz pedalının altına yumurta koyarsan daha da aşağı düşer bu rakam, ama bütçe biraz artmalı. sanırım tarif ettiğin yol sahil yolu...rampa yoktur herhalde, ben aracımla samsun-ordu-samsun (bolamana eski yoldan giriş, tünelden dönüş) olmak üzere 35 km de 4,75 lira yaktım(yani 100 km de 3,8 litre dizel) tabi belki sen alışana kadar oralara düşemezsin ama, zamanla isabetli bir karar verdiğini anlarsın.

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kalfa

hemşehrim hoş geldin, keyifli forumlar inşallah. şimdi forum ford olduğu için burada sorarsan tabiki sonuç ford çıkar, bencede ford ve focus...2009-10-11 focus tdci ile 35 km lik o tarif ettiğin yolda 6 TL yakarsın, eğer gaz pedalının altına yumurta koyarsan daha da aşağı düşer bu rakam, ama bütçe biraz artmalı. sanırım tarif ettiğin yol sahil yolu...rampa yoktur herhalde, ben aracımla samsun-ordu-samsun (bolamana eski yoldan giriş, tünelden dönüş) olmak üzere 35 km de 4,75 lira yaktım(yani 100 km de 3,8 litre dizel) tabi belki sen alışana kadar oralara düşemezsin ama, zamanla isabetli bir karar verdiğini anlarsın.

ruhan abi selamlar hos bulduk böyle bir yerde hemseriye rastlamak da güzelmiş sevindim :) sanırım aklımdakı dusunceler tamamen ford focus hatchback ghia yada param yeterse titanium modeline dondu sımdı işim arabayı bulmakta kaldı ortalama bütcem 29 30 bin taksitli olabilirse belki 35 e cıkarım oda belki satan bırı olursa görusmek ısterım temız boyasız kazasız temız bır arac ıstıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...