İçeriğe Yönlendir

3D Tv Almak Istiyorum Yardımcı Olur Musunuz?

Doğan Özkan

Recommended Posts

Doğan Özkan

salanoda kullanılmak üzere TV almak istiyorum, izleme mesafesi yaklaışık 4-5 mt.

aşağıdaki iki ürün arasında kaldım...

Smart TV şart değil, 3d, usb den film oynatma şart...

iki tv özellik olarak aynı, ekran boyutu farklı...

LG de şart değil fakat 3D LG daha iyi gibi geldi... LG nin akıllı kumandası da tercih sebebim...

LG 47LM660S

http://www.bimeks.com.tr/urun/123676/lg-47lm660s-120-ekran-3d-led-tv.aspx

Teknosa fiyatı : 2.400 TL

LG 55LM660S

http://www.bimeks.com.tr/urun/123677/lg-55lm660s-140-ekran-3d-led-tv.aspx

55" ve üstü tv lerde ekstra HD Kamera ve 1 yıl DigiTürk hediyesi var...

Teknosa fiyatı : 3.500 TL

fikirlerinizi bekliyorum....

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Lg ve samsnung'un 3d teknolojisi ve gözlükleri farklıdır. Lg daha üstün bence. Ayrıca bu kadar para verecekken aldığınız televizyonun güzel görüüntü vermesine de dikkat etmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Ben Philips 47PFL6097 aldım.LG ve Philips pasif gözlük kullanıyorlar.İkisi de aynı zamanda aynı panei kullanıyorlar.Benim Philips tercih sebebim LG ye ambilight farkının olması.Benim izleme mesafem 2,5-3,5 metre arası.Sizin 4 metre üstüyse 55 inç daha uygun olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Ben Philips 47PFL6097 aldım.LG ve Philips pasif gözlük kullanıyorlar.İkisi de aynı zamanda aynı panei kullanıyorlar.Benim Philips tercih sebebim LG ye ambilight farkının olması.Benim izleme mesafem 2,5-3,5 metre arası.Sizin 4 metre üstüyse 55 inç daha uygun olur.

Aynı televizyonun 42inci var çok memnunum bende .Lg nin o modeline göre daha çok hoşuma gittiği için tercih etmiştim.

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

bende lg 3d var çok memnunum.samsungda iyidir.dahili uydu alıcısı ve smart özelliği wifili olan tercih edilmeli.dts sesi destekleyip desteklemediğini mutlaka sorun.internet olayıda güncelleme için önemli.lg biraz daha uygun fiyatlı...

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Ben bugüne kadar(tv,kamera,fotoğraf makinası vs) sony dışında hiçbir markadan memnun kalmadım. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

3d şart ise susarım da, aynı ebat ekrandaki elektrik tüketimlerine de bir bakın derim.

Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

LG nin 2d kalitesini beğenmiyorum ama 3d de samsungdan daha başarılı kanısındayım. Fiyat aralığınız nedir bilmiyorum ancak ben seri sonu ürünü olarak 47lw4500 bakmanızı öneririm. Ben beğendim ama diğer televizyonları bilmediğim için şundan iyi, şundan kötü deme lüksüm yok.

http://www.teknosa.com.tr/kategori/ses_ve_goruntu/led_tv/1053/110011800/lg_47lw4500_3d_fhd_led_lcd_tv_7_gozluk#f

Burada seri sornu olduğu için fiyatı dipte. Telefon edip konuşun, eğer teşhir ürünü değilse ankaradaki bir teknosaya transferini isteyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Konu dışı olacak ama geçen gün paylaştığım bir söz geldi aklıma :)

Paraya kıyıp 3D Tv aldım Kurtlar Vadisi'ni seyrettim, odayı taradılar. Annem yaralı, babam hareketsiz yatıyor, ben öldüm ahiretten yazıyorum.

:) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Özlem

tv yayını 3d nasıl seyrediliyor

Abi esprili söz. Öyle birşey yok :)

Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz
(düzenlendi)

Yanlış anlamışım problem yok :D

tarihinde Gündüz Can Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Kurtlar vadisinin 3d yayınıda varmış :)

:rofl: olsa iyi olurdu ama

Abi espri yapıyım dedim ya :D

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Evde philips 22" kullanılıyor çok memnunum fakat LG nin akıllı kumandası beni cezbetti ayrıca 47" fiyatları birbirne yakın...

sanki lg 55" olana daha yakınım...

elektrik tüketimi ise; 47" 60w, 55" 70w civarı...

55 in hediyelei de ayrı bir durum işte...

Tek dert kumanda kargaşası devam edecek, digitürk, lg, ses sistemi...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

LG 3D konusunda Samsung'dan çok ilerde, zira etkileşimli gözlük yerine filgran gözlük kullanılıyor, ancak 3D demek gözlerin odaklanaması ve görüntüyü 3D gibi görmesi, yani bir filmi seyrederken sürekli odaklanmaya çalışıp odaklanamama gibi bir şey doğal olarak göze bence zararlı, zaten evrupalıda kullanmıyor böyle şeyler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Evde philips 22" kullanılıyor çok memnunum fakat LG nin akıllı kumandası beni cezbetti ayrıca 47" fiyatları birbirne yakın...

sanki lg 55" olana daha yakınım...

elektrik tüketimi ise; 47" 60w, 55" 70w civarı...

55 in hediyelei de ayrı bir durum işte...

Tek dert kumanda kargaşası devam edecek, digitürk, lg, ses sistemi...

55 inch 70 W :s :s :s nerden okudunuz bu değeri?

22 inchler bile 55 W tüketiyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Volkan Gündüz
(düzenlendi)

LG 42LM640 DVB-S FHD 3D LED LCD TV ben de bunu aldım memnunum. akıllı kumandaya takılma usb girişli pilli mause ve klavye daha kullanışlı oluyor.

tarihinde Mehmet Volkan Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

LG 3D konusunda Samsung'dan çok ilerde, zira etkileşimli gözlük yerine filgran gözlük kullanılıyor, ancak 3D demek gözlerin odaklanaması ve görüntüyü 3D gibi görmesi, yani bir filmi seyrederken sürekli odaklanmaya çalışıp odaklanamama gibi bir şey doğal olarak göze bence zararlı, zaten evrupalıda kullanmıyor böyle şeyler.

Güzel bir noktaya temas edilmiş. Bir showroom'a girin oturup seyredin 5 dakka sonra gözler kaymaya başlıyor odaklanma falan kalmıyor. 3D seyretmek resmen işkence...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Güzel bir noktaya temas edilmiş. Bir showroom'a girin oturup seyredin 5 dakka sonra gözler kaymaya başlıyor odaklanma falan kalmıyor. 3D seyretmek resmen işkence...

evdeki tüplü bozulunca araştırmaya girdim, testler okudum vs. Suha diye biri var, dediki git farklı markaların karşısında dur seyret, netliği vs. takılmz, hangisinde gözün beynin rahat ediyorsa onu al dedi, aynen yaptım........ Harika oldu

Sebebini bilmem arkadaşımdaki Philips ile 15 dak haber izleyeyim, midem bulanıyor, omuriliğime ağrı giriyor, evdeki Panasonic, izle dur, patlamış mısırları yetiştiremiyoruz

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Çağlar Hocam 70w kendi sitesindeki değerlerde yazıyor, bu çok önemli değil aslında...

Ayrıca Panasonic iyi markadır. Hatta LG ve Samsungdan bile iyidir aslında. Pazarlama stratejisi ile ülkenin ürünü tutmasıyla alakalı..

Samsun cep telefonları 2 yılda Türkiyedeki satış oranını %3 lerden %40 lara getirdi, tek fark distribitör değişti...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Panasonic TV'ler plazma, LED veya TTF LCD değil, torna tezgahı gibi elektirik harcar.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

LG 32LM660S i yaklaşık 3 aydır kullanıyorum (İzleme mesafem 1.5-2 mt) gayette memnunum yok yok. ben 1699 TL ye almıştım.D-Smart HD ile kullanıyorum gayet iyi. 3D de ise başarılı...

Sizin söyledikleriniz benimkinin sadece boyut olarak farklı olanları....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...