İçeriğe Yönlendir

C-Max Pandizot Sorunu.

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Kayınpedere 2-3 hafta önce 2008 titanium x-paketli bir c-max aldık. Araçtan genel olarak memnunuz ancak bagaj üstündeki pandizot deforme olmuş. Özellikle arka tarafı 5-6cm sarkmış. Malzemesi çok ince. Yenisine servis 210TL istedi. Haftasonu çıkmacıları dolaşacağız. Pandizotu kontraplaka yada ince metal profille güçlendirmenin bir yolu var mı?

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Öncelikle hayırlı olsun, keyifli sürüşler.Aynı sıkıntı bende de var.Çıkmacılarda daha uygun bulunabilir,Güçlendirme çok estetik olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Teşekkürler Emre. :)

Parça çıkmacıdan yada servisten alınacak. Alacak olduğumuz parça da 1-2 yıl sonra aynı duruma gelir mi endişesi var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu pandizotu ters çevirip ahşap tutkalıyla güzelce sıvayıp şekil verip kurutsak olmazmı, dıştan gözükmez ve kuruyunca şeffaf olur, deneyin bence, nasılsa deforme olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

çıkmacılar dan zor bulunan bi parça dır mdf den kesip yapılabiliyor haberiniz olsun

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Bu pandizotu ters çevirip ahşap tutkalıyla güzelce sıvayıp şekil verip kurutsak olmazmı, dıştan gözükmez ve kuruyunca şeffaf olur, deneyin bence, nasılsa deforme olmuş.

Denemekte yarar var aslında.

çıkmacılar dan zor bulunan bi parça dır mdf den kesip yapılabiliyor haberiniz olsun

Çıkmacıda zor bulunuyorsa parçanın sıfırından daha fazla para isterler. Olmazsa döşemeciye uğrarız.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dediğimi yapın siz, istersen formuna getirdikten sonra alt kısmına sargı bezi serip o şekilde tutkalla, donduğunda taş gibi olucaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Denemekte yarar var aslında.

Çıkmacıda zor bulunuyorsa parçanın sıfırından daha fazla para isterler. Olmazsa döşemeciye uğrarız.

evren abi arka tarafa kolon koymaya niyetiniz varsa oraya göre hafif kabartmalı pandizot bile yaptırabilirsiniz :D maliyeti 120 ila 150 lira arası oluyo :D :D

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Dediğimi yapın siz, istersen formuna getirdikten sonra alt kısmına sargı bezi serip o şekilde tutkalla, donduğunda taş gibi olucaktır.

Yazdım kenara. :)

evren abi arka tarafa kolon koymaya niyetiniz varsa oraya göre hafif kabartmalı pandizot bile yaptırabilirsiniz :D maliyeti 120 ila 150 lira arası oluyo :D :D

Bırak kolonu kışlık mont taşıyacak hali yok.

Kolonlar Toyota'ya takılacak. ;)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Yazdım kenara. :)

Bırak kolonu kışlık mont taşıyacak hali yok.

Kolonlar Toyota'ya takılacak. ;)

abi bulamassan bi marangozda eskisinin üzerinden mdf kestir abi daha güzel daha sağlam olur :D

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

''L'' şeklinde alüminyum profil yapıştırılabilir yada vidalanabilir ,altta kalan görünmeyen kısmına..L şeklinde olması önemli pandizotun sehim yapmasına engel olur..Profil sağ ve soldan taşıyıcı üstüne kadar oturtulmalı..Bu tarz bişey olabilir, pütürlü yüzey yapışmayı sağlar

2IVyV.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

aynı sorun bendede var, Abdurrahman bana aynı fikiri verdiydi, yapmaya bir türlü fırsat bulamadım.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Çok mantıklı...

''L'' şeklinde alüminyum profil yapıştırılabilir yada vidalanabilir ,altta kalan görünmeyen kısmına..L şeklinde olması önemli pandizotun sehim yapmasına engel olur..Profil sağ ve soldan taşıyıcı üstüne kadar oturtulmalı..Bu tarz bişey olabilir, pütürlü yüzey yapışmayı sağlar

2IVyV.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Benim 2006 c max da öyle rahatsız edici bir sarkma yada deformasyon yok, sanırım önceki sahibi biraz hor kullanmış pandizotu. Bence orjinalini almanız ve çok hafif şeyler dışında eşya koymamanız daha doğru olur. En nihayetinde 30-35 bin tl verdiniz 210 tl devede kulak kalır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hasan Armagan

Pandizot eğriliğine kendimce çözüm bulmaya çalıştım.

Profil 5 TL, Cırt Cırt 3 TL, Japon Yapıştırıcı 50 Kuruş, Toplam: 8,50 TL

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Koltuk arkasında hala biraz sarkma var gibi belki biraz daha etli bir profil daha iyi olabilirmiş..Güzel çalışma, tebrikler

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Kayınpeder profille birşeyler yapmış. Ancak ben henüz görmedim.

Yorum bağlantısı

Ben (sanıyorum) 20 mm çapında 3 adet alüminyum boruyu alt taraftan kanal şeklindeki oyuntuların içinde kalacak şekilde kesip paslanmaz ince tel ile ikişer başından ve bir de ortalarında güzelce sabitledim. Dıştan hiçbirşey görülmüyor. Çok dikkatli bakıldığında bilen birisi telleri görebilir. Dümdüz oldu. Üzerine de ağır bir şeyler koymamaya dikkat ediyorum.

Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Ben her iki taraftan desteklediğim için üzerine ağır bir şeyler koyduğumda bir eğilme olmuyor ancak koymamaya da dikkat ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Baktım birinci yaptığım güzel oldu. arka tarafa da ortaya yakın bir tane daha yaptım. işte fotolar.

8.jpg

9.jpg

10.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ben (sanıyorum) 20 mm çapında 3 adet alüminyum boruyu alt taraftan kanal şeklindeki oyuntuların içinde kalacak şekilde kesip paslanmaz ince tel ile ikişer başından ve bir de ortalarında güzelce sabitledim. Dıştan hiçbirşey görülmüyor. Çok dikkatli bakıldığında bilen birisi telleri görebilir. Dümdüz oldu. Üzerine de ağır bir şeyler koymamaya dikkat ediyorum.

Tavsiye ederim.

Bi resim alsak... (albümlük :biggrin: )

Yorum bağlantısı
Burak Atmaca

ben de bu sorunu katlamalı ev perdelerinin çubuklarından alta yaparak çözdüm....

belki alakasız olacak ama hasan armağan kardeşim resimlerdeki koltuk arkası filesi çok hoşuma gitti memnunmusunuz

nereden temin edebiliriz marka falan verme imkanınız varsa sevinirim....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...