İçeriğe Yönlendir

Mtv Ford Mondeo 2007 Mk3 !

Önder Tiryaki

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Bir dizi hatalı cümle kurmuşsunuz...

Vergiler aracınız yaşlandığı için artmamıştır, sadece enflasyon oranında artmıştır...

Sigorta ücretlerini devlet değil sigorta şirketleri ayarlıyor..

Kasko değerine sigorta şirketlerinin listesinden bakmanız yada ucuz yayınlayan bir şirketi emsal göstermeniz işe yaramaz.. Şu adresteki değerler geçerlidir.. http://www.tsb.org.t...ilgili-listeler

Abi bu enflasyon sadece vergileremi geliyor. Bizim maaşlarda enflasyon %6.5 tan az görünüyor yıllık. Ama vergiye gelen zam %10 dan fazla.

Abi vergi 1040 tl ancak aracın kasko değeri 21600 tl görünüyor ve %5 1080 tl :D İnşallah seneye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Mehmet Abi

Mondeo 2.0i GhiaX Sedan Ov kasko değeri 21600

Mondeo 2.0i Ghia 4 Kapı Ov kasko değeri 23100 (Niye Sedan versiyonu yok ve niye değeri yüksek)

Düzenleme=2004 model Mondeo

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

4 kapı dediği Sedan, ghia'nın ghiaX'ten pahalı çıkması da listeyi hazırlayanların ne kadar profosyonel olduğunu ve ne kadar piyasa araştırması yaptığını gösteriyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

4 kapı dediği Sedan, ghia'nın ghiaX'ten pahalı çıkması da listeyi hazırlayanların ne kadar profosyonel olduğunu ve ne kadar piyasa araştırması yaptığını gösteriyor..

Peki benim araç ghiaX olmasına rağmen ruhsatta ghia geçiyor.Bunun sıkıntısı olurmu ve %5 oranın hesaplanması için hangisi baz alınır?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Karar vermek zor hocam...

Asıl olan aracın teknik belgeleridir ancak maliye ruhsata göre işlem yapar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Karar vermek zor hocam...

Asıl olan aracın teknik belgeleridir ancak maliye ruhsata göre işlem yapar..

Teşekkürler abiciğim.

Yorum bağlantısı
Misafir

2004 ghia x düz vites sahipleri(sayı pek azdır herhalde), bu yıl vergi indiriminden yararlanıyor. Bu konuyu Ipad'de okuduğumdan, TSRSB'nin sigorta bedelleri sayfası açılmadığından görememiştim. Şİmdi kontrol ettim araç bedeli: 20.500.-TL. Yıllık MTV: 1.040.-TL

20.500.-TLx(0,05)=1.025.-TL<1.040.-TL

Yıllık vergi:672.-TL.

Araç değerinin ghia'dan düşük olması kasko açısından bir sorun ama vergi indirimi anlamında avantaja dönüşmüş durumda.

Saygılarımla.

Not: 2003 Mondeo Ghia düz vites de kurtarıyor. Araç değeri 20.300 gözüküyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben geçen yıl 99 monde o için kasko değerinin %5'i mevzusundan dolayı 190+190= 380 Tl ödemiştim.

Bu yıl bankadan sorgulattığımda ilk altı aylık bedel 310 TL olarak görünüyor.

12-15 yıl arası 1801-2000 araçların ödemesi gereken ilk altı aylık tutar 310 tl.

Aracın 2013 yılı kasko bedeli 10.100 Tl. olmasına rağmen vergi tekrar bir üst dilimde gösterilmiş. Vergi dairesine her sene dilekçe mi vermem gerekiyor ?

dilekçe gerekiyor

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
(düzenlendi)

abilerim konuyla alakasız ama birşey sormak istiyorum..diyelim ki -Allah korusun- bir kazaya karıştım ,hata bende karşı aracın hasarını da benim araca hasar olarak yazabiliyorlar mı :unsure2:

ilanlarda böyle şeyler görüyorum bana çok saçma geliyor.

yok öyle birşey olmaz diyorum sonra düşünüyorum ,Allah korkusu olmayan adam herşey yapar diyorum :fiuw:

tarihinde İsmail Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

bir arkadaşıma da arkadan çarpmışlar ,arkadaşımın hasar arabasında sorgulamada görünmüyo 1500 lirayı diğer araca yazmışlar :shok:

Yorum bağlantısı
Misafir

Trafik sigortasında mantık, karşı tarafın hasarının ödenmesidir. Arkadaşınıza arkadan çarptıklarına göre, arkadaşınız karşı tarafın trafik sigortasından dosya açtırmıştır. Ödenen hasar meblağı da çarpan aracın poliçesine işlenmiştir.

Eğer arkadaşınız kaskodan dosya açtırsaydı, sorgulamada hasar gözükürdü.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

1 gece ansızın emisyona göre mtv açıklanabilir, bekliyoruz :seytan: yalnız o zaman 1.6 atmosferikleri fena vurur

Bizimkiler onu emisyon , motor hacmi , beygir gücü veya yaş diye bir ibare ile herkesten yüksek vergi almayı başarırlar abi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Kasko değerine göre vergi alsalar kesin mondeo kullanırdım.

Benim aracın 34500 kasko değeri vergi=620 yıllık

Mondeo örnek 2006 vergisi 1040 kasko değeri de daha düşük.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Aslında ciddi bir mantık hatası yok mu? Vergi malın değeri üzerinden alınan tutar olmalı değil mi? Küçük motor vs. teşvik edilmek isteniyorsa sıfır fiyatında yapılmalı vergi indirimi. 1,6 motor dacia ile 1,6 motor bmw veya mercedes aynı vergiyi ödesin. Enteresan bir yaklaşım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar, kasko değerinin %5 inden fazla olması olayında bir alt dilim nasıl oluyor. Motor hacminden bir alt dilim mi yoksa yaş haddinden bir alt dilim mi?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Arkadaşlar, kasko değerinin %5 inden fazla olması olayında bir alt dilim nasıl oluyor. Motor hacminden bir alt dilim mi yoksa yaş haddinden bir alt dilim mi?

26000 x %5 = 1300 diyelim ...senin vergin 1301 lira ise sen alt dilimden yani aynı yaşın 1600-1800 den ödeyeceksin...

Yorum bağlantısı
Misafir

26000 x %5 = 1300 diyelim ...senin vergin 1301 lira ise sen alt dilimden yani aynı yaşın 1600-1800 den ödeyeceksin...

Eyvallah hocam sağolasın. 24700 2013 sigortalar birliğinin açıkladığı kasko bedeli :( 1235 yapıyor bu sene kaçtı fırsat. 672 olacaktı ne güzel.

Arabayı satmazsam seneye düşer gibi. 2012 de 28000 iken 24700 düşmüş. aynı oranda düşse gelecek zamla kurtarırım diye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...