İçeriğe Yönlendir

İzmir Güzelbahçe II. Limanı Balık Keyfimiz

Gökhun Batur

Recommended Posts

Gökhun Batur

Evet arkadaşlar. Babamın emekli olmadan önce her izin gününde kendini attığı ve emekli olduktan sonra da mümkün olsa geri gelmeyeceği liman ve teknesi. Ben de bunaldıkça babama havanın müsait olup olmadığını sorar müsaitse arkama bile bakmadan giderim kafa dağıtıp temiz hava almaya.

2ic305y.jpg

rupjjs.jpg

17zbxh.jpg

fkse8j.jpg

mk95w1.jpg

11l34af.jpg

Fotolarda yakaladığımız derya kuzularını, babamın çok sevdiği teknesi Ayyüzlüm'ü ve Oğuz Kaptanın yanında beni görüyorsunuz...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Balık acayip bir hayvan; ister yiyin ister avlayın ister akvaryum karşısına geçin izleyin adama hep olumlu etki yapıyor. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hep imrendiğim ve özlemini duyduğum bir hayat tarzı, şanslısınız ki böyle bir imkanınız var.. Keyfini sürün doyasıya..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Lidakiler süper görünüyor :)

Saygın bunlar lidaki değil tabiri caizse eşek isparozu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Saygın bunlar lidaki değil tabiri caizse eşek isparozu :)

Abi çıktı cahilliğimiz ortaya :) Lezzet nasıldır bunların tavada? Lidakiyi mırmırı melanuru çok beğenirim, onlara kıyasla?

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Bende bir heves tutmaya çalıştım ama beceremeyince soğudum. Tutan adamın birinden satın almıştım hayatımda yediğim en güzel balıktı :) rastgelsimn çok güzel

Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

Abi çıktı cahilliğimiz ortaya :) Lezzet nasıldır bunların tavada? Lidakiyi mırmırı melanuru çok beğenirim, onlara kıyasla?

Eşek isparozu biraz fazlaca kılçıklı olsa da güzel balıktır. Biz buna havanın çok sert olduğu ya da körfezde yumurtlama dönemi vs. dolayısıyla balığın sıkıntılı olup yemediği (kısaca avlayamadığımız) zamanlarda oltaya gelen tek balık olduğu için 'Abdurrahman Çelebi' diyoruz. :D Ama hiç şoklanmış balık yemediğimiz için ayrı bir damak zevki oluştu haliyle. Saatlik balık olunca başka oluyor gerçekten. Hele 3 - 5 saat önce yakaladığın balıkla sofra kurmak : Paha Biçilemez

Bende bir heves tutmaya çalıştım ama beceremeyince soğudum. Tutan adamın birinden satın almıştım hayatımda yediğim en güzel balıktı :) rastgelsimn çok güzel

Kesinlikle dolaba ya da dondurucuya girmeden saatlik yiyeceksin balığı. İddia ediyorum bu balığı salonun ortasında kızart kokmaz. O yüzden dışarıdan balık almıyoruz zaten. Ben de koskoca gün avlanıp babamın indir bindir yaptığı hatta takım harcadığı yerde 6 - 7 saatte sadece 1 adet uskumru ile döndüğüm günler bilirim. Oğuz Kaptan vs. Ben : 17:1 :unknw: Kısmet işi biraz.....

İzmir de bu konu da yalnız değilsiniz :D

Ayhan Bey tekne var mı? Sizde de oltacı bir yan sezdim sanki???

Hep imrendiğim ve özlemini duyduğum bir hayat tarzı, şanslısınız ki böyle bir imkanınız var.. Keyfini sürün doyasıya..

Biraz parmak kesintisi, biraz misina gıcırtısı... Ama herşeyi geride bırakmaya birebir. Bazen babama da söylerim: Çalıştığım hastanede psikiyatri servisinde yatıp tedaviye ilaca gerek yok. 2 gün tekne avına çıkın; olay bitmiştir...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Nuri Güngör

Super bir uğraş emeklilikte en büyük hayalim deniz kenarına yerleşmek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

Oğuz yakından tanıdığım beraber balığa çıktığım arkadaşımdır. :)

Biliyorum Erdoğan Bey babam bahseder sürekli. Hatta ben bu Focus'umu almadan önce (alıcısı hazır olmasaydı) sizin Focus'a talip olacaktım. Geçen haftalarda Sabri Ustam'a gittiğimizde de babam Sabri Usta'm ben epey çınlattık kulağınızı. Neredeyse yanyana büyümüşler. Bir ara düşündüm birazdan Sabri Ustamla akraba çıkacağız diye. :D Saygılar.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Gökhan Efiloğlu

Evet arkadaşlar. Babamın emekli olmadan önce her izin gününde kendini attığı ve emekli olduktan sonra da mümkün olsa geri gelmeyeceği liman ve teknesi. Ben de bunaldıkça babama havanın müsait olup olmadığını sorar müsaitse arkama bile bakmadan giderim kafa dağıtıp temiz hava almaya.

2ic305y.jpg

rupjjs.jpg

17zbxh.jpg

fkse8j.jpg

mk95w1.jpg

11l34af.jpg

Fotolarda yakaladığımız derya kuzularını, babamın çok sevdiği teknesi Ayyüzlüm'ü ve Oğuz Kaptanın yanında beni görüyorsunuz...

izmirimi çok özledim ya...:(

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı

bir çok kişinin emeklilik hayali.hayallerini uygulamaya sokabilenlere hep saygıyla bakmışımdır.ne mutlu babanıza ve o babanın evladı olan size.muhabbetiniz daim olsun.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Gökhan İzmir'im derken?? Tanıt bakalım kendini, İzmirlimisin? neresindensin? :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...