İçeriğe Yönlendir

Fiat Freemont Fotoğraflar Ve Test Sürüşü(Yakında)

Borga Tansel

Recommended Posts

Borga Tansel

Merhaba sevgili forum üyeleri. Geçen gün yolda Freemont'u görünce dedim bayilere gelmiş ve bir test etmek lazımdır dedim. Tam test edecek iken öğrendim ki aracın plakası henüz gelmediğinden test edemedik.Cuma günü lansmanı olacağı bilgisini aldım. Önümüzdeki hafta içi için test sürüşü talep ettim. Tabi bu sırada şovrumdaki aracı inceleme fırsatı buldum ve birazcık fotoğraf çektim.

Bazı özellikler iyi olmasına rağmen bazı özelliklerini pek beğenmedim, estetik olmamış. Araç 7 koltuklu idi. Sunroof mevcuttu araçta. Satış fiyatı ise gözüken 111.000 TL idi. Eskişehir bayisinde 1 adet satıldığı bilgisini de aldım :)

21112012965.jpg

Aracın ön göğsü. Genel olarak beğendim. Ortadaki ekran gayet büyük ve yeterli geldi. Açıp bakamadım açmayı beceremedim :D

21112012964.jpg

Aracın arka bölümü. Arka koltuklar da ayarlanabilir şeklinde. Araç 7 koltuklu idi.Deri koltuklu gayet rahat idi.

21112012963.jpg

21112012959.jpg

Araç deri direksiyonlu idi. Göstergeleri beğendim, bence güzel olmuş.

21112012966.jpg

21112012967.jpg

Aracın arka bölümünde 12V soket vardı.

Beğenmediğim kısım ise arka bölümdeki klima tuşları oldu. Tavanda sırıtıyor bence. Karşıya bakarken insanın gözünü alıyor, sürekli göz ona kayıyor. Alışılabilir mi bilmiyorum.

21112012962.jpg

Cam düğmeleri ve karşıda gözüken far düğmeleri

21112012961.jpg

Kol dayama ve eşya saklama yeri. İçerisinde yine 12V priz mevcut.

21112012960.jpg

Öndeki ekranın daha yakından bir görünümü.

21112012968.jpg

Bagaj sensörlü idi, açamadım :) Anca arkasından fotoğrafını çekebildim.

Test sürüş deneyimimi de buradan devam ederek yazıcam. O sebeple konuyu da buraya açmak daha doğru olur diye düşündüm. Test sürüşü sırasında sizlerinde dikkat etmemi istediğiniz hususlar var ise paylaşırsanız sevinirim. Daha da detaylı fotoğraflar test sürüşü sırasında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Fiat logosu "yine" çok büyük. direksiyon doblo direksiyonu gibi duruyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Dışı güzel araç güçlü görünüyor ama iç tasarım özensiz gibi geldi bana.Fiat'ın bu segmentte biraz daha yol alması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Fuarda uzaktan baktım, yakınına içine bakanlar hep kodaman kılıklıydı, onlardı hmm hmm söyleniyorlardı, büssrü kusur bulmuş gibiydiler valla :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bana öyle geliyor ki ortalama bir kazanç ile 100.000 lirası olan bu arabayı almaz.Zaten 100.000 lira arabaya para verebilecek olan bu arabayı almaz.

Sonuç olarak hangi tür kullanıcıyı hedeflediler anlamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Fuarda uzaktan baktım, yakınına içine bakanlar hep kodaman kılıklıydı, onlardı hmm hmm söyleniyorlardı, büssrü kusur bulmuş gibiydiler valla :D

Bu muymuş 110 binlik fiat?

Fotoğraf kalitesinden mi bilmiyorum ama bana çok basit görünümlü gibi geldi.

Al , sana daha iyi fotoğraf, bahsettiğim olayın fotoğrafınıda buldum, Reklam fotoğrafı gibi olmuş yaa. :D sloganları bekliyorum :p

free01.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bana da pek güzel gözükmedi açıkcası.İnsan biraz daha farklı şeyler bekliyor.Ufak dokunuşlar bile önemli.Mesela cam açma düğmeleri falan çok sıradan duruyor.Yıl 2012 oldu daha bir çok şey aynı.Ancak konsept otomobillerle kandırmaca yapıyorlar.Hani uçacaktık,hani uzaya çıkacaktık :) Yıllardır bir dalga yok.Fiat için demiyorum geneli böyle..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

110bin tl istediği araca Albea ile aynı kalitede (pardon, kalitesizlikte) cam açma düğmesi koyan Fiat'ı tebrik ederim. Ayrıca Albea'nın manuel klima açma düğmelerini tavana yerleştirerek araca gerçekten çok değişik bir hava katmışlar.

Sonuç olarak olmamış Fiat, olmamış.. Önümüzdeki maçlara bakacağız artık :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Bu muymuş 110 binlik fiat?

Fotoğraf kalitesinden mi bilmiyorum ama bana çok basit görünümlü gibi geldi.

resim çok yakından çekilmiş geniş açıyla alınmamış ondandır. Ama her halukarda 110bin etmez :) bence

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Açıkçası ben fiatın chrsyleri alarak ne yapmaya çalıştığını anlayamıyorum cherooke harici araba satmayan bir markayı alıp avrupa da kime satabileceğini zannediyorlar acaba, alfa romeo nun satışları felaket durumda sadece 2 modeli var, 159 gibi güzel bir arabanın devamını getiremediler hala.Lancia desen o daha beter italya hariç hiç bir ülkede satışı yok, fiatın kendisi zaten berbat durumda d segmentinde modeli yok, diğerleride kalitesiz ve rakipleriye baş etmekten uzak modeller benim tahminim fiat grubunun, eğer ki bir atak yapmazlarsa 10 yıl içinde çökeceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2.0 motorlu araç alacam dedin mi 50 bin lira vergi biniyor zaten :D bakmayın chevinin sattığı cruze lara :p

adamlar amerikaya araba satacaklar daha napsınlar :D

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Eskişehir'de satın alan şahıs doktormuş özel bir hastane de :)

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Bu kaliteylemi ellerinde kalan son parayı da chrysleri aldılar sürekli işçi çıkarmaya çalışıyorlar ama hükümet destek verip engelliyor nereye kadar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

"bu kalite" işini çözemedim. ford sert plastikten kapı trimi takıp 110 bin lira istiyor kaliteli oluyor. fiat trimde kaplama kullanıyor kaliteli olsun diye " bu kalite" diye eleştriliyor. kıstasları çözemedim. ama aynı marka amerikan logolu olunca kalitesine laf olmazken armayı fiat yapınca sıkıntı. tr de fiatın bu kalite ön yargısı kuş serisinde bi yerleşmiş sonra bi türlü kurtamamış

fiyat performans oranı bir çok markadan daha iyi fiatın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Benim kastettiğim örneğin linea ve focus astra ,yada bravo ve golf rakip araçlarla kıyaslandığında fiatın öne geçtiği noktalar çok sınırlı artık karşılaştırmalarda bile dergiler dahil etmiyor fiatı imajı gün geçtikçe kötüye gidiyor satışları sadece bizde değil avrupa da grup markalarla birlikte çok kötü grande punto ilk çıktığında tamam oldu dedik ama devamı gelmedi.Fiyat/performans olayanı artık pek çok insan kıstas almıyor alanlar bile madem ucuz olacak bari adı güzel olsun diyip prestijli markalara yöneliyorlar bunu zaten satışlarda görmek mümkün.Keşke güzel araçlar yapsada ülkemizde üretilen modelleri gözde olsa.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2.0 motorlu araç alacam dedin mi 50 bin lira vergi biniyor zaten :D bakmayın chevinin sattığı cruze lara :p

adamlar amerikaya araba satacaklar daha napsınlar :D

2.0 diesel Cruze 47bin TL , 8 saniyede 100km... saplar :f1:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bunada kocamaan bir Tırt etiketi yapıştırıyorum, bu sefer kimse alınıp gücenmez, hak verirler sanırım :D 110 bi kaada bumudur diyorum!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enis Sever

Bu konuda Mustafa'ya katılıyorum. Bu arabanın rakibi kesinlikle Captiva değil ancak Kuga olabilir. Kuganın fiyatının 140 bin olacağı düşünülürse makul

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...