İçeriğe Yönlendir

Connect Için Kış Lastiği Zorunlumu?

Sinan Kulaksız

Recommended Posts

Sinan Kulaksız

Malum kış lastiği zorunlu hale geldi bazı araçlar için ama benim kafama takılan connect'te de kış lastiği gereklimi?.. Kanun gereği yük ve yolcu taşıyan araçlar için gerekli ama benim aracı tamamen özel kullanıyorum yük vs. yolcu taşınmıyor.. Araç kamyonet ama ruhsatta hususi olarak geçiyor.. Bu soruyu kaç yere sordum ve gerekli olduğunu söylediler birde siz değer ford clup ailesine sormak istedim.. :)

Bu arada lastik araştırmasıda yaptım fiyat ve marka olarak sizler hangisini önerirsiniz?..

lastik ebatı: 195/65/15

lassa snoways era: 4 tanesi =520

michelin alpin: 4 tanesi =680

continental: 4 tanesi =550

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ruhsat ticari değilse kanuni olarak gerekli olmaz diye düşünüyorum.Güvenlik olarak değerlendirecek olur isek bütün araçlar için gerekli bence.

Goodyear ug8'i seçenekler arasına alın bence ;)

Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Malesef gerekiyor bizim şirket araçlarıda ruhsatta hususi diye geçiyor ama kış lastiği zorunlu olarak takılacak kamyonet olarak geçtiği için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence zorunlu olmaması gerekir... Ama Çağlar'ın ilanı ile ilgilenin derim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Kapalı kasa kamyonet geçen her araçta zorunlu... :(

Ruhsatta kapalı kasa kamyonet geçenlerin hepsinde kışlık lastik bulundurma zorunludur. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kapalı kasa kamyonet geçen her araçta zorunlu... :(

Bizim şirketin kangoo'larından biri ticari yük diye geçiyor. Ancak kasası camlı ve koltuklu?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

j) Yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların her yılın 1 aralık ile 1 nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunludur. Hava şartlarının gerektirmesi halinde söz konusu tarih aralığındaki süre Bakanlıkça 1 ay artırılabilir..

açık bir şey yok, uygulama genelge ile netleşir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Kulaksız

Ruhsat ticari değilse kanuni olarak gerekli olmaz diye düşünüyorum.Güvenlik olarak değerlendirecek olur isek bütün araçlar için gerekli bence.

Goodyear ug8'i seçenekler arasına alın bence ;)

ug8 bir kaç yere sordum ama adamlar yok satıyomuş :)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Bizim şirketin kangoo'larından biri ticari yük diye geçiyor. Ancak kasası camlı ve koltuklu?

Sani kangoyada kışlık şart....Yük nakli :biggrin: :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...