İçeriğe Yönlendir

Mavi Kapak Kampanyası

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

ogrencilerden-mavi-kapak-kampanyasi-3709688_o.jpg

Forumda konuyu aradım bulamadım. Belki vardır konu ama bugün benim okulda yaşanan bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Okulda 2 yıldır ufak ufak umutsuzca toplanan kapaklar vardı kim topluyordu bilmiyorum. Ben içtiğim suyun kapaklarını masama koyuyorum ara ara birileri alıyordu. Sonradan öğrendim o bir aileye gidiyormuş. Ancak 2 aydır okulumuzda öğretmen arkadaşlar ve idarecilerimizin desteğiyle öğrencilerimizin büyük katkılarıyla toplanan kapaklar (Benim pek inancım yoktu olacağından) bugün bize 3 sandalye olarak geri döndü ve haftaya bir tane daha sandalye gelecekmiş. Okulumuzdaki engelli 4 öğrenciden 3 sandalyesine kavuştu inşallah haftaya 4. sandalyede gelecek. Bu üç çocuktan ikisi çocuk arabasıyla okula geliyor okulda onların içinde ders işliyorlardı. Ama bugünden itibaren öğrencilerimizin yardımıyla toplanan kapaklar sayesinde sandalyelerine kavuştular. Sizinde çevrenizde böyle kampyalar varsa duyarlı olmanızı öneriyorum. Hatta çocuklarınızın okullarında bu tür kampayalara destek olun derim. İşte 3 öğrencimizin resimleri.

20121122132749.jpg

• Beğen 20
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

uzun zamandır gerek spor salonunda içtiğim gerekse maçlarda tükettiğim içiceklerin kapaklarını biriktirip annemin bir arkadaşına veriyoruz onlar iletiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

uzun zamandır gerek spor salonunda içtiğim gerekse maçlarda tükettiğim içiceklerin kapaklarını biriktirip annemin bir arkadaşına veriyoruz onlar iletiyor

Sizide tebrik ediyorum.

Bende veriyordum ama umutsuz veriyordum. Okuldaki kampanya boşa çıkacak diye korkuyordum ama sonuç olumlu olunca çok mutlu olduk

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben de yollarda pet şişe içinde toplanan kapaklara sık sık rastlıyorum..Elimde oldukça oralara atmaya çalışıyorum.Bu fotoğraftan sonra daha da dikkat ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Biz de çoook uzuuun zamandır topluyoruz. Şişli belediyesi ve duyarlı vatandaşların astığı kapak toplama kutuları var, hepsi oraya, oradan da gerekli yerlere ulaşıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben de yollarda pet şişe içinde toplanan kapaklara sık sık rastlıyorum..Elimde oldukça oralara atmaya çalışıyorum.Bu fotoğraftan sonra daha da dikkat ederim.

Paylaşma sebebim zaten bu. Bu işten birşeyler çıkıyor demek içindi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çok güzel olmuş, özellikle de öğrenciler ve aileleri için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çok güzel olmuş, özellikle de öğrenciler ve aileleri için.

Ortadaki kız 5. sınıfta ve arkadaşlarının yardımıyla okulda dolaşıyor ve geziyor.

soldaki kız 1. sınıta ve babası getiriyor ve tenefüslerde babası veya annesi dolaştırıyor.

Sağdaki erkek 4. sınıfta 4 yıldır okulda arkadaşları hep yardım ediyor.Hafif zihinsel sorunda var gibi.

Bunlar için çok iyi oldu. Şükürler olsun artık.

Birtane öğrencimizi ablası getiriyor ve akşama kadar okulda bekliyor ve tenefüslerde ablası bakıyor.

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Ben de biriktiriyorum sonra Beyaz Masa'ya gönderiyorum...

Benim de hiç umudum yoktu da vallahi demek ki doğruymuş.

Bende de ümit yoktu. Artık şahit olduk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Bende biriktirip sağlık ocağına teslim ediyorum, cöpe veya geri dönüşüm kutusuna atacağıma onlar için ayrı bir mutfakta çekmece ayırdım, bendeki işleri bitince doğru çekmeceye, 4 yaşındaki kızım bile hiç af etmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Gecenlerde bizim otelde kalan turistler bu sagda solda asili pet siseleri ve icindeki mavi kapaklari gorup resim cekmisler bana sordular bunu heryerde goruyoruz bu nedir diye.

Bende anlatmistim tekerlekli sandalye aliniyor engelli kisiler icin diye.

Cok duygulanip ulkemizi tebrik etmislerdi.

Cikis gunu ellerinde 12 tane kapak vardi onu goturup sisenin icine attilar.

Allah yardimci olup hayir isleyenlerin isini denk getirsin dilerim..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Havaalaninda bu kapaklar için kutular var hemen hemen hetgün doluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Havaalaninda bu kapaklar için kutular var hemen hemen hetgün doluyor.

Peki kim takip ediyor abi bu işi.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Benim büyük oğlan orda, burda nerde görse alır, eve getirir. Dedesini de gaza getirdi, o da topluyor. Dedesi götürüp veriyor. Biz de okulda çuvallarca gönderdik. 250-300 kilo vardı. Tam bir damlaya damlaya göl olur örneği. :bravo:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Uzun
(düzenlendi)

Belediye den evrak karsiliginda teslim aliniyormus.

tarihinde Fatih Uzun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

ben hiç duymamıştım verildiğini.içtiğimiz suların kapaklarını biriktiriyorduk.işe yarayıp yaramadığını bilmiyoduk.kapak toplamaya devam ozaman

Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

çok güzel bir kampanya,yardım edenlerden allah razı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

Sizide tebrik ediyorum.

Bende veriyordum ama umutsuz veriyordum. Okuldaki kampanya boşa çıkacak diye korkuyordum ama sonuç olumlu olunca çok mutlu olduk

sayende bizde boşa gitmediğini öğrenmiş olduk mehmet abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tebrikler Hocam sizi kutluyorum...

Bizim buralar çok duyarlı bu kapak işine, Her bakkalın önünde bir kapak toplama kutusu asılı ve her gün çoğaldığını gözlemekteyim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sadece kapak değil,kapağı tutan naylon kısımda işe yarıyormuş.yani damacana aldığınız zaman sadece kapağını almayın komple alın.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yalnız biraz araştırdım da her konuda olduğu gibi bu işi de suistimal eden bundan bile menfaat sağlayanlar varmış..En güzeli evde toplayıp ilgili yerlere doğrudan ulaştırmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bizde uzun zamandır kapak toplayanlardanız. Topladığımız kapakları anneme veriyorum, oda gidip okula teslim ediyor. İşe yaradığını görmek güzel.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...