İçeriğe Yönlendir

Mavi Kapak Kampanyası

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Tebrikler Hocam sizi kutluyorum...

Bizim buralar çok duyarlı bu kapak işine, Her bakkalın önünde bir kapak toplama kutusu asılı ve her gün çoğaldığını gözlemekteyim..

Abi bizim buralarda yok öyle duyarlılık. Gelince görürsün inşallah ;) ;) :)

ben hiç duymamıştım verildiğini.içtiğimiz suların kapaklarını biriktiriyorduk.işe yarayıp yaramadığını bilmiyoduk.kapak toplamaya devam ozaman

Ben daha önce duymuştum. Ama çevremde başka duymadım.

http://www.esenler.bel.tr/News.aspx?ID=194

Sadece kapak değil,kapağı tutan naylon kısımda işe yarıyormuş.yani damacana aldığınız zaman sadece kapağını almayın komple alın.

O sıkıntı olur ama.

Yalnız biraz araştırdım da her konuda olduğu gibi bu işi de suistimal eden bundan bile menfaat sağlayanlar varmış..En güzeli evde toplayıp ilgili yerlere doğrudan ulaştırmak.

Evet en doğrusu. Tanıdık güvendik noktalara teslim etmek en doğrusu.

Yorum bağlantısı

O sıkıntı olur ama.

Ben bunu bir amcamızdan duydum,hatta şaşırmıştım söyleyince ama detaya indiğimiz zaman ona hak vermiştim,oda aynı maddeden yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben bunu bir amcamızdan duydum,hatta şaşırmıştım söyleyince ama detaya indiğimiz zaman ona hak vermiştim,oda aynı maddeden yapılıyor.

Onu toplamak için yer sıkıntısı ve taşıma gibi ektenler var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Benim kardeşim küçük,onlarda bir yarış haline gelmiş artık kim daha fazla kapak toplayacak diye.Bende evde biriktiriyorum 1-2 ayda 2 tane falan buzdolabı poşeti birikiyor.Bizimki alıp gidiyor Adanadan-Nevşehire :D

Kardeşini canı gönülden tebrik ederim.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Arkadaş çevrem olsun ve sülale olarak bu işe gönül verdik diyebiliriz... :) Geçmişte hedefimiz 30 000 kapaktı onu yaptık ve akülü bir araba alıp ihtiyaç sahibine bağışladık... :) Şimdiki hedefimiz ise 60 bin kapak toplamak ve bir arkadaşımızın babasına akülü araba almak diğerinide yine bir ihtiyaç sahibine bağışlıcaz... :) Şunu unutmayalım bu kampayanın adı Mavi kapak fakat kola kapakları olsun deterjan kapakları olsun diş macunu kapakları olsun hepsi geçerli bilgilerinize yani sadece mavi kapaklar değil... :) Bu işe emek ve zaman harcayan herkezden Allah razı olsun benden kocaman bir teşekkür... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yalnız biraz araştırdım da her konuda olduğu gibi bu işi de suistimal eden bundan bile menfaat sağlayanlar varmış..En güzeli evde toplayıp ilgili yerlere doğrudan ulaştırmak.

var var dikkat etmeli

ne kadar da değerliymiş bu kapaklar.....

Tebrikler Hocam sizi kutluyorum...

Bizim buralar çok duyarlı bu kapak işine, Her bakkalın önünde bir kapak toplama kutusu asılı ve her gün çoğaldığını gözlemekteyim..

nereye ulaştığına bakmalı, dikakt etmeli maalesef böyle bir memleket olduk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaş çevrem olsun ve sülale olarak bu işe gönül verdik diyebiliriz... :) Geçmişte hedefimiz 30 000 kapaktı onu yaptık ve akülü bir araba alıp ihtiyaç sahibine bağışladık... :) Şimdiki hedefimiz ise 60 bin kapak toplamak ve bir arkadaşımızın babasına akülü araba almak diğerinide yine bir ihtiyaç sahibine bağışlıcaz... :) Şunu unutmayalım bu kampayanın adı Mavi kapak fakat kola kapakları olsun deterjan kapakları olsun diş macunu kapakları olsun hepsi geçerli bilgilerinize yani sadece mavi kapaklar değil... :) Bu işe emek ve zaman harcayan herkezden Allah razı olsun benden kocaman bir teşekkür... :)

Bende sizi tebrik ediyorum.

Dediğiniz gibi kola kapakları su kapakları her türlü plastik kapaklar oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kapaklar çok değerli çünkü;

Aşınmayan, kolay çözülen, sık hücreli sert ama esnek plastik birçok plastik hammaddenin özel karışımı bu yüzden normal bir PP, PE yada ABS plastikten yada polimerden diyelim daha pahalı ve en önemlisi ithal bir malzeme, tekerlekli sandalye ile beraber milli servete katkısını da düşünelim, petrokimya baronlarına el açmıyoruz, yüzde yüz geri dönüşümlü ve çevreyi çok daha az kirletiyoruz.

Sadece PET şişelerin değil damacanaların, kapaklı süt ambalajlarının kapaklarınıda toplayalım, bizim şirkette çuval çuval toplanıyor, şüphe duymak yerine kendi adımıza kendi vicdanımıza göre birşey yaptığımızı düşünelim.

Birde benim şu feysbuk muhabbetimde oy verin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

ne kadar da değerliymiş bu kapaklar.....

Berikap müşterim. Toplanan kapaklar ile kaç sandalye alınacak para kazanıldığını duyunca çok şaşırdım. Hatalı üretilip, geri dönüşüm için ayrılan yüzlerce kilo kapak çıkıyor her gün. Bir kaç yüz kilo istedim okul için.

Abartma dediler ama verdikleri kapakları 6 ayda toplayamazdık. İlavesi ile sandalye alındı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

İşyerinde imece halinde topluyoruz neredeyse her masada bir kutu bir kavanoz var, Mehmet hocam bu şekilde işe yaradığını görmek mutlu eti beni

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Berikap müşterim. Toplanan kapaklar ile kaç sandalye alınacak para kazanıldığını duyunca çok şaşırdım. Hatalı üretilip, geri dönüşüm için ayrılan yüzlerce kilo kapak çıkıyor her gün. Bir kaç yüz kilo istedim okul için.

Abartma dediler ama verdikleri kapakları 6 ayda toplayamazdık. İlavesi ile sandalye alındı.

Abi bu kapakları ciddi ciddi ne yapıyorlar geri dönüşüm olarak tekrar kapakmı yapıyorlar merak ediyorum açıkcası.

İşyerinde imece halinde topluyoruz neredeyse her masada bir kutu bir kavanoz var, Mehmet hocam bu şekilde işe yaradığını görmek mutlu eti beni

Bu haberi paylaşma nedenim ben bu kampanyaya destek verirken umutlarım pek yoktu. Ancak bugün canlı şahit olunca sizlerinde umutlarını canlandırmak için bu haberi paylaştım. Sizlerden böyle destek görünce daha çok mutlu oldum.

Forumda meğer bu kampanyaya destek veren ne kadar çok arkadaş varmış. Allah sizlerden de razı olsun.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi bu kapakları ciddi ciddi ne yapıyorlar geri dönüşüm olarak tekrar kapakmı yapıyorlar merak ediyorum açıkcası.

Geri dönüşümü var plastiğin. Ama aynı işlem için kullanılmıyor. Genelede ambalaj sektörü kullanıyor. ( poşet, deterjan kabı, v.s. )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kapaklar çok değerli çünkü;

Aşınmayan, kolay çözülen, sık hücreli sert ama esnek plastik birçok plastik hammaddenin özel karışımı bu yüzden normal bir PP, PE yada ABS plastikten yada polimerden diyelim daha pahalı ve en önemlisi ithal bir malzeme, tekerlekli sandalye ile beraber milli servete katkısını da düşünelim, petrokimya baronlarına el açmıyoruz, yüzde yüz geri dönüşümlü ve çevreyi çok daha az kirletiyoruz.

Sadece PET şişelerin değil damacanaların, kapaklı süt ambalajlarının kapaklarınıda toplayalım, bizim şirkette çuval çuval toplanıyor, şüphe duymak yerine kendi adımıza kendi vicdanımıza göre birşey yaptığımızı düşünelim.

Birde benim şu feysbuk muhabbetimde oy verin.

Bilgi için teşekkürler. Bu mesajı görmemişim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...