İçeriğe Yönlendir

Benzinli Focus 2,5 Mu Yoksa Astra 3 Dizel Mi?

Turgut Ünal

Recommended Posts

Turgut Ünal

Focusu titanium-Astrayı enjoy olarak kıyaslarsak hangisi daha mantıklı?

Yorum bağlantısı
Borga Tansel
(düzenlendi)

Eğer ki bahsi geçen astra 1.3 CDTİ 95 bg ise kesinlikle Focus derim. 1.6 TDCİ 109 veya 115 bg. En azından yolda bırakmaz..

Pardon, eğer ki benzinli ile kıyaslıyorsak (o kısmı atlamışım) bence yanlış olur. Dizeller genelde benzinliye göre avantajlıdır.

tarihinde Borga Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Eğer ki bahsi geçen astra 1.3 CDTİ 95 bg ise kesinlikle Focus derim. 1.6 TDCİ 109 veya 115 bg. En azından yolda bırakmaz..

benzinli focusla kıyaslama istemiştim.

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

yaptığınız kilometre önemli olmakla beraber, Yeni Astra alırdım...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Benzinliye göre dizel her daim tercih edilir. Ki o astra gayet güzel bir araba.

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

benzinli focusla kıyaslama istemiştim.

Mesajımı düzeltmiş bulunmaktayım.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Astra da mı benzinli

astra dizel

Yıllık km önemli olmakla birlikte, dizel astra tercihimdir.

yıllık 10bin km civarı kullanacam.sizce hangisi mantıklı?

yaptığınız kilometre önemli olmakla beraber, Yeni Astra alırdım...

yıllık 10bin km civarı kullanacam.sizce hangisi mantıklı?

yeni astra değil astra 3 classic.

Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

dizel abi dizel, kilometren az da olsa dizel senin içini ferahlatıyor. benim senede 10binkm civarında yolum var ama gidecegim yeri hesaplamadan yola çıkıyorum, yakıt göstergesin ayda bir bakıyorum; bunlar güzel duygular.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Astra'da bildiğim kadarı ile Titanium karşılığı Cosmo paket. Astra 3'ten kasıt bir önceki kasa mı anlayamadım? Güncel kasa mk6, önceki Mk5'tir.

Focus ideal bir araç ama karşılaştırılan araç dizel olunca işler değişiyor. Güncel kasanın dizelini bilmiyorum fakat bir önceki kasada 95bg'Lik biraz cansız kalıyor. Sedan kasasında sürekli vites değiştirme ihtiyacı duyuran dişli oranları ile şehir içi trafiğinde biraz tatsız. Ekonomisi ise gayet güzel.

Bu karşılaştırma da Astra biraz önde gibi ama dayanıklık, bakım maliyetleri, donanım olarak Focus daha sonraki dönemde mutlu edebilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Birisi salata, diğeri tatlı gibi, amaç ve beklentileri faklı 2 ayrı araba

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Astra'da bildiğim kadarı ile Titanium karşılığı Cosmo paket. Astra 3'ten kasıt bir önceki kasa mı anlayamadım? Güncel kasa mk6, önceki Mk5'tir.

Focus ideal bir araç ama karşılaştırılan araç dizel olunca işler değişiyor. Güncel kasanın dizelini bilmiyorum fakat bir önceki kasada 95bg'Lik biraz cansız kalıyor. Sedan kasasında sürekli vites değiştirme ihtiyacı duyuran dişli oranları ile şehir içi trafiğinde biraz tatsız. Ekonomisi ise gayet güzel.

Bu karşılaştırma da Astra biraz önde gibi ama dayanıklık, bakım maliyetleri, donanım olarak Focus daha sonraki dönemde mutlu edebilir.

Saygılarımla.

cosmo titanyumdan çok dolu. elegance ile njoy anca titanyum dengi
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

neden benzinli focusla dizel astra karşılaştırılıyor onu belirtirseniz daha iyi yorum yaparız...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

neden benzinli focusla dizel astra karşılaştırılıyor onu belirtirseniz daha iyi yorum yaparız...

İkiside aynı fiyata temiz bulunmuştur diye düşünuyorum. Sorunun cevabını bende merak ettim açıkçası

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Trend X dizel ile Astra arasında Focus derim. Fakat işin içine benzin girince dizelle rekabeti ya da kıyaslaması yanıltıcı olur. Bir de fiyat verseydiniz iyi olurdu.?

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

benzinli focus çok yakar, lpg de olsa derdi yok değil. hacim avantajı var(bagaj ve iç hacim) yol tutuş var...astranın torku yüksektir düşük devirde, ama bagaj ve iç hacim azdır focusa göre... yakarı önemli değilse focus, hacim çok önemli değilse astra... yakıtları arasında en az iki kat fark var onu belirteyim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İkiside aynı fiyata temiz bulunmuştur diye düşünuyorum. Sorunun cevabını bende merak ettim açıkçası

rakamsal olarak bakarsak, Vista dan başka araba alınmaz :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan
(düzenlendi)

hayır neden dizel focus değil. Benzinli focusda sizi çeken ne inat ne :) dizel focusa bakın bence. :)

tarihinde Feti Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

benzinli focus çok yakar, lpg de olsa derdi yok değil. hacim avantajı var(bagaj ve iç hacim) yol tutuş var...astranın torku yüksektir düşük devirde, ama bagaj ve iç hacim azdır focusa göre... yakarı önemli değilse focus, hacim çok önemli değilse astra... yakıtları arasında en az iki kat fark var onu belirteyim.

lpgli focusla dizel astra arasında çok yakıt farkı var mı peki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Biri lpg yakar diğeri mazot.

Yeni araç bakıyorsunuz. Az yaksın istiyorsunuz. Öncelikle B sınıfına bakın derim. B ve dizel.

Ama az yol yapılıyorsa herşeye rağmen benzinli. Muş ta kalorifer de lazım ayrıca.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

FİYAT OLARAK YAKLAŞIK AYNI DÜZEY ARAÇLAR O YÜZDEN.30-35 BİN TL ARASI BÜTÇE İLE BAKIYORUM.

hayır neden dizel focus değil. Benzinli focusda sizi çeken ne inat ne :) dizel focusa bakın bence. :)

MAKYAJLI KASA DİZEL TİTANİUM MAX 80BİN KM NE KADARA ALIRIM.ŞÖYLE ELİ AYAĞI DÜZGÜN OLANINI?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

35 bine sıfır dizel hyundai i20 var. Alın 5 yıl garantili binin. Bagaj için uzun yolda port bagaj kullanın.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Dizel olsun çamurdan olsun hatta abartıyorum isterse linea olsun 4.6'dan benzin alınca adamın ciğeri yanıyor. Benzin al tüp tak diyenler olursa lpg olmuş 2.95. Hiç yakmasa 10 lt yakar motor ısınıncaya kadar yakılan benzin de cabası. Binemeyecek olduktan sonra son model Mercedes olsa kaç yazar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...