İçeriğe Yönlendir

Ani Fren İkaz Rolesi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Abi eline sağlık, dörtlü yanarken sinyal verildiğinde ikazı iptal etme sistemi bizim gibi orjinal ekipmanı olan araçda yok ( fiesta )

Süha ben çok sevdim roleyi.. Güzel düşünülmüş...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Süha ben çok sevdim roleyi.. Güzel düşünülmüş...

+1

Aynen benim de hoşuma gitti geçen ani fren ile sola dönecektim frene oturup sinyali çaktım ama araç dörlü yakıyordu nereye döneceğim belli olmamıştır ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Tüysüz

emmi baglantı hakkında bilgi verirmisin yada oto elektrikci arkadaslar bir sema da olabilir

12 v yazana 4 lulerden gelen + yı

31 yazana ?

15 yazana ?

49a yazana ?

49b yazana ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

+1

Aynen benim de hoşuma gitti geçen ani fren ile sola dönecektim frene oturup sinyali çaktım ama araç dörlü yakıyordu nereye döneceğim belli olmamıştır ;)

Fren pedalındaki ilk değişimde dörtlülerin yanmasını iptal ediyor diye duymuştum.. Boş bir alanda denemek lazım ; ciddi bir ayrıntı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

emmi baglantı hakkında bilgi verirmisin yada oto elektrikci arkadaslar bir sema da olabilir

12 v yazana 4 lulerden gelen + yı

31 yazana ?

15 yazana ?

49a yazana ?

49b yazana ?

15 = +12

31 = Şasi

49a'yı sol sinyale bağlarsa, 49b sağ sinyal..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Tüysüz

minnettarım abi. nasip olursa yarın elime gececek takmayı dusunuyordum elektrikciden sensoru takabilecegim bir kart alıp baglantıları karta yapıp kartı silikonla bagajda uygun yere yapıstırıp sensoru karta takmayı dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu ani fren ikaz rölesi bağlantısı idi... dörtlülerle işin yok...

minnettarım abi. nasip olursa yarın elime gececek takmayı dusunuyordum elektrikciden sensoru takabilecegim bir kart alıp baglantıları karta yapıp kartı silikonla bagajda uygun yere yapıstırıp sensoru karta takmayı dusunuyorum.

Bu kadar uğraşmana gerek yok... Benim yaptığımın aynısı yap geç...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Fren pedalındaki ilk değişimde dörtlülerin yanmasını iptal ediyor diye duymuştum.. Boş bir alanda denemek lazım ; ciddi bir ayrıntı..

aracın menüsünde yok abi bu özellikle gizli menü var gauge testin içinde acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Tüysüz
(düzenlendi)

tamam buldum abi okun yonu aracın ön kısmına bakacakmıs frene basınca egim farkından devreye giriyormus G midir nedir.

1. kademede : 25 derece egim de tetikleme baslar

2. kademede : 32 derece

3. kademede : 37 derece

4. kademede : 41 derece

tarihinde Mehmet Tüysüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

aracın menüsünde yok abi bu özellikle gizli menü var gauge testin içinde acaba

Benim menüden çıkıyor ; gauge içinde olacağını sanmam.. Belki ıds ile ayarlanabilir..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benim menüden çıkıyor ; gauge içinde olacağını sanmam.. Belki ıds ile ayarlanabilir..

Senin fiesta da mı oluyor bu, bir ara kazık fren yapmıştım, gözüme sinyal lambaları ilişti, bir kez yandılar ama, acaba varda benmi bilmiyorum?

Ayrıca çalışması için 100 km/h nin üsütünde bir hıza sahip olmak lazım diye duymuştum.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Senin fiesta da mı oluyor bu, bir ara kazık fren yapmıştım, gözüme sinyal lambaları ilişti, bir kez yandılar ama, acaba vara benmi bilmiyorum?

Ayrıca çalışması için 100 km/h nin üsütünde bir hıza sahip olmak lazım diye duymuştum.

Fiesta da oluyor.. 70 yada 80 km üstü hızlarda panik frende frenden ayağı çekene kadar yanıyor dörtlüler.. Collection donanımında menüde ayarı var..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ahhhaa, demek bende olan buymuş, ayağımı çekince söndü çünki, tam anlayamamıştım, ne oluyor demiştim, bu durumda yattı bizim röle işi, o kadarda mesaj attık eloya, halbuki süper fiesta da standartmış :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ahhhaa, demek bende olan buymuş, ayağımı çekince söndü çünki, tam anlayamamıştım, ne oluyor demiştim, bu durumda yattı bizim röle işi, o kadarda mesaj attık eloya, halbuki süper fiesta da standartmış :D

Standart ama düşük hızlarda devreye girmiyor.. Fiesta durur ama arkadan gelen duramaz uyarmak lazım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şimdi mailime baktım, elo dan Nesrin hanım mesaj atmış, daha önce attığı mail bana ulaşmamış, deneme için bir mail daha yollamış, şimdi tekrar yollayacak, bakalım ne demiş, belki düşük hızda yanmasını sağlayabileceğiz, dur bakalım :D

Aslında çalışması hatalı, yüksek hızı anladık diyelim, ama freni bırakınca sönmesi yanlış, 5-10 kere daha kendiliğinden yanması lazım değilmi, bunu çözmemiz lazım.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aynen öyle, Ford hiper arabalar üretir tamam ( :D) ama arada bu ufak yazılım hatalarınıda yapmasın canıım, mecburen başka markalara geçmek zorunda kalıyoruz, baksanıza sorun var, şimdi gidip e200 cdi mi alalım, anca kurtarıyor zaten, boşa masraf yapmayalım, elo röleyi göndersinde paramız cebimizde kalsın :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Şimdi mailime baktım, elo dan Nesrin hanım mesaj atmış, daha önce attığı mail bana ulaşmamış, deneme için bir mail daha yollamış, şimdi tekrar yollayacak, bakalım ne demiş, belki düşük hızda yanmasını sağlayabileceğiz, dur bakalım :D

Aslında çalışması hatalı, yüksek hızı anladık diyelim, ama freni bırakınca sönmesi yanlış, 5-10 kere daha kendiliğinden yanması lazım değilmi, bunu çözmemiz lazım.

Fren bırakılınca aracın yavaşlaması kesiliyor diye söndürüyor.. Ama 2 kere daha yansa fena olmazdı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fren bırakılınca aracın yavaşlaması kesiliyor diye söndürüyor.. Ama 2 kere daha yansa fena olmazdı.

Aynen öyle, peki ya yavaşlamadıysam, direk zınk diye durduysam ne olacak, olmaz bu işi çözmek farz oldu artık.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aynen öyle, peki ya yavaşlamadıysam, direk zınk diye durduysam ne olacak, olmaz bu işi çözmek farz oldu artık.

Zınk durmayı denemiştim ama hatırlamıyorum . Freni bırakana kadar yine yanıyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende emin değilim, o sırada panik fren artı direksiyon hamlesiyle aracı geçip, durmadan devam etmiştim, abs devrede idi, dursaydım ne yapardı acaba, bir ara müsait yerde denemek lazım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fren pedalını bırakınca hala yanık kalan veya flaş yapan ampul olsa yanlış olurdu, arkadakine kaza yaptırma riski var hem de yüksek oranda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

fren pedalını bırakınca hala yanık kalan veya flaş yapan ampul olsa yanlış olurdu, arkadakine kaza yaptırma riski var hem de yüksek oranda.

Yolun ortasında durmuş ve freni bırakmış bir aracın da kaza yaptırma riski var...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çarpan suçlu olur ama, el tramer böyle buyuruyor :p ama frene basmasa da fren lambası yanıyorda arkadaki bu yüzden kaza yaparsa, söz konusu aracı trafikten bile men ettirir, forum avukat kaynıyor :mangal:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...