İçeriğe Yönlendir

2012 C Max Kol Dayama

Hakan Çark

Recommended Posts

Serkan Toker

Ürünün resimlerine bakılırsa bir önceki kasa c max ler için üretilmiş.  Yeni C max lere uymayabilir.

2010 veya 2011 c-max ın içini komple 2004 Trend C-max a aktardım, biraz zorlayarakta olsa uydu...Kol dayama da dahil...

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Bu araçlara Kol dayama neden aranıyor yada neden koyuluyor ki, Sonuçta direksiyon iki elle tutulmuyor mu, sağ eli kol dayamaya koyunca direksiyona nasıl tutulacak, ben hiç aracıma kol dayama eksikliği çekmedim şahsen ilginç bir olay :)

Tercih sizinKol dayama olmadan da araç kullanılabiliyor.Kol dayama varken de direksiyonu 2 elle tutuyorsunuz.Sağ kolunuzun dirseğini kol dayama yerine koyarak parmaklarınızla tutuyorsunuz.Kolunuz uzun yolda daha az yoruluyor.Şahsen ben kullandıktan sonra özellikle uzun yolda faydasını görmüştüm.Şu andaki aracımda kol dayama yok ve uygun birşey çıkınca taktırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Abdullah YALÇIN

Merhaba Arkadaşlar. Ben Erzurumda yaşıyorum. 2012 model C-MAX Trend OP sahibiyim. Bugüne kadar sürekli forum sitelerini takip ediyorum. Bir türlü KOL DAYAMA sorununa çözüm bulunamadığını gördüm. Daha aracım 1 (bir) yaşını doldurmadığından koltuğu deldirip kolçak taktırmaya kıyamadım. Ancak bir kaç arkadaşın tavsiyesi üzerine Erzurumda araç döşemesi ve aksesuarları yapan Yeni Model Döşeme ye gittim. Ustaların kısa bir incelemesinin ardından, sürücü koltuğu kılıfını açtıklarında kol dayama yuvasının olduğu ancak mekanizmasının takılmadığını söylediler. Usta, aracın kafalığını çıkararak %95 aynı renk ve desende araç döşemesi kumaşından sert kauçuk olan kol dayama malzemesini kapladı. Koltuk iskeletine demir kelepçe ve vida ile sabitlediği mekanizmaya kol dayama malzemesini yerleştirdi. Ve işlem tamam. Bence harika, hatta orjinalinden daha kullanışlı ve şık oldu. Ustaya zamanla esneme olurmu diye sordum ve bırak esnemeyi üç kişi üzerinde gezinsen hiç bir şey olmaz dedi. Allah razı olsun ustadan (yanlış hatırlamıyorsam Sadık Ustaydı) 1 (bir) saat kadar uğraştı ve Sınırsız Ihlamur çayı, Erzurum kıtlama çayı ve öğle yemeği ikram etti. Borcumuza gelince 70 tl. Siteye eklemek için biraz önce bir resim çektim oda berbat çıktı. Yarın gündüz resim çekip eklerim inşallah.

Yorum bağlantısı
Volkan Karaçor

Merhaba Arkadaşlar. Ben Erzurumda yaşıyorum. 2012 model C-MAX Trend OP sahibiyim. Bugüne kadar sürekli forum sitelerini takip ediyorum. Bir türlü KOL DAYAMA sorununa çözüm bulunamadığını gördüm. Daha aracım 1 (bir) yaşını doldurmadığından koltuğu deldirip kolçak taktırmaya kıyamadım. Ancak bir kaç arkadaşın tavsiyesi üzerine Erzurumda araç döşemesi ve aksesuarları yapan Yeni Model Döşeme ye gittim. Ustaların kısa bir incelemesinin ardından, sürücü koltuğu kılıfını açtıklarında kol dayama yuvasının olduğu ancak mekanizmasının takılmadığını söylediler. Usta, aracın kafalığını çıkararak %95 aynı renk ve desende araç döşemesi kumaşından sert kauçuk olan kol dayama malzemesini kapladı. Koltuk iskeletine demir kelepçe ve vida ile sabitlediği mekanizmaya kol dayama malzemesini yerleştirdi. Ve işlem tamam. Bence harika, hatta orjinalinden daha kullanışlı ve şık oldu. Ustaya zamanla esneme olurmu diye sordum ve bırak esnemeyi üç kişi üzerinde gezinsen hiç bir şey olmaz dedi. Allah razı olsun ustadan (yanlış hatırlamıyorsam Sadık Ustaydı) 1 (bir) saat kadar uğraştı ve Sınırsız Ihlamur çayı, Erzurum kıtlama çayı ve öğle yemeği ikram etti. Borcumuza gelince 70 tl. Siteye eklemek için biraz önce bir resim çektim oda berbat çıktı. Yarın gündüz resim çekip eklerim inşallah.

Abdullah Bey en kısa zamanda çektiğiniz resimleri bekliyorum.Bende uzun zamandır konuyu takip ediyorum ve şöyle içime sinecek güzel bir kol dayama ünitesi bulamadım.Yaptırdığınız, söylediğinize göre gayet dayanıklı.Görüntü olarak da güzelse bende yaptırmayı düşünüyorum.Önceki aracımda vardı, bu aracımda açıkçası eksikliğini hissediyorum.Umarım bulunduğum yerde yapabilecek iyi bir usta bulabilirim.Kılıfın altındaki yuvanın olduğunu da ilk defa duydum bu arada :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdinç Bal

Abdullah Bey en kısa zamanda çektiğiniz resimleri bekliyorum.Bende uzun zamandır konuyu takip ediyorum ve şöyle içime sinecek güzel bir kol dayama ünitesi bulamadım.Yaptırdığınız, söylediğinize göre gayet dayanıklı.Görüntü olarak da güzelse bende yaptırmayı düşünüyorum.Önceki aracımda vardı, bu aracımda açıkçası eksikliğini hissediyorum.Umarım bulunduğum yerde yapabilecek iyi bir usta bulabilirim.Kılıfın altındaki yuvanın olduğunu da ilk defa duydum bu arada :)

merhaba,

artık cmax kolçak servislerde takılıyormuş. ford sayfasında aksesuarlar kısmında da görülüyor. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Volkan Karaçor

merhaba,

artık cmax kolçak servislerde takılıyormuş. ford sayfasında aksesuarlar kısmında da görülüyor. 

çok para istiyor onlarda :(

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Biraz pahalı imiş..

FORD 1751098 KOL DAYAMA-C-MAX (2010-) / B TIPI Expedition-(U222)/C-Max 2010 Yeni:A66SXR045C74AA 293,35 TL 346,15 TL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

2010 veya 2011 c-max ın içini komple 2004 Trend C-max a aktardım, biraz zorlayarakta olsa uydu...Kol dayama da dahil...

Yani abi uysa da oldu uymasa da  :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yani abi uysa da oldu uymasa da   :D

İlk kaportacı 500 lira istedi, sonra çıraklık ve kalfalık dönemini bildiğim Hamza ile karşılaştım tesadüfen.. Yeni dükkan açmış işin olursa gel abi dedi ayaküstü kartını verirken.. Al şu arabayı bagajdakileri buna uydur dedim... Akşam arabayı teslim alırken turboyu da ölü teslim aldık.. O kadar masrafın üstüne bir de 1150 Tl. turbo masrafı çıkmıştı... İlk günden nazar değdi arabaya... :D

Yorum bağlantısı

İlk kaportacı 500 lira istedi, sonra çıraklık ve kalfalık dönemini bildiğim Hamza ile karşılaştım tesadüfen.. Yeni dükkan açmış işin olursa gel abi dedi ayaküstü kartını verirken.. Al şu arabayı bagajdakileri buna uydur dedim... Akşam arabayı teslim alırken turboyu da ölü teslim aldık.. O kadar masrafın üstüne bir de 1150 Tl. turbo masrafı çıkmıştı... İlk günden nazar değdi arabaya... :D

Eeee uymamış işte, turbo uymamış. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Eeee uymamış işte, turbo uymamış. :D

Turbosu ölü c-max 82 model Audi 80 dizel gibi hızlanıyor... Allah hiç bir C-max sahibine o anı yaşatmasın... :D

Yorum bağlantısı

Turbosu ölü c-max 82 model Audi 80 dizel gibi hızlanıyor... Allah hiç bir C-max sahibine o anı yaşatmasın... :D

Amin. :D

Yorum bağlantısı
Volkan Karaçor

Biraz pahalı imiş..

FORD 1751098 KOL DAYAMA-C-MAX (2010-) / B TIPI Expedition-(U222)/C-Max 2010 Yeni:A66SXR045C74AA 293,35 TL 346,15 TL

en son gittiğim bakım sırasında(1 ay önce) orda bulunan dergileri karıştırırken 275 lira olduğunu görmüştüm.. hatta sizin verdiğiniz kodla aynı..fiyatta değişiklik olur mu bilmem..

RyPzEo.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
(düzenlendi)

en son gittiğim bakım sırasında(1 ay önce) orda bulunan dergileri karıştırırken 275 lira olduğunu görmüştüm.. hatta sizin verdiğiniz kodla aynı..fiyatta değişiklik olur mu bilmem..

Resimdeki 275 lira, KDV hariç fiyat. İki fiyat birbirine yakın aslında.

tarihinde Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cumhur Kırılmış
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar;

adıyaman interteks ford bayisinden kol dayama sordum, "orjinal yok; biz A firmasıyla çalışıyoruz dedi" onlardan önce davranıp fiyat bilgisi için aradığımda yeni armster marka kol dayama tavsiye ettiler. aksoy tuning firmasında mevcut (güvenli midir diye düşündüm "gittigidiyorda" sayfasını buldum, taksit seçenekleri daha fazla. gri görünen kısmı acaba alüminyum mu ?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/yeni-armster-ford-c-max-2011-kol-dayama-kolcak-114930104 

malzeme kalitesi hakkında fikri olan var mı? almak üzereyim sadece aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum. kolçağın alt tablası metal gibi duruyor, bilgisi olan varmı ? 

bazı forumlarda malzemenin iyi olduğu, ama orjinali gibi olmadığı söyleniyor.

BU ÜRÜNÜ ALAN VARMI ARKADAŞLAR.

geçen kol dayama olan bir araçla seyahat ettim, bu bizim arabaya şart dedim....

kazasız belasız günler dilerim

tarihinde Cumhur Kırılmış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdinç Bal

merhaba arkadaşlar;

adıyaman interteks ford bayisinden kol dayama sordum, "orjinal yok; biz A firmasıyla çalışıyoruz dedi" onlardan önce davranıp fiyat bilgisi için aradığımda yeni armster marka kol dayama tavsiye ettiler. aksoy tuning firmasında mevcut (güvenli midir diye düşündüm "gittigidiyorda" sayfasını buldum, taksit seçenekleri daha fazla. gri görünen kısmı acaba alüminyum mu ?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/yeni-armster-ford-c-max-2011-kol-dayama-kolcak-114930104 

malzeme kalitesi hakkında fikri olan var mı? almak üzereyim sadece aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum. kolçağın alt tablası metal gibi duruyor, bilgisi olan varmı ? 

bazı forumlarda malzemenin iyi olduğu, ama orjinali gibi olmadığı söyleniyor.

BU ÜRÜNÜ ALAN VARMI ARKADAŞLAR.

geçen kol dayama olan bir araçla seyahat ettim, bu bizim arabaya şart dedim....

kazasız belasız günler dilerim

cumhur bey merhaba,

bende sizin gibi kolçak taktırmayı düşünüyorum ama canlı bir örneğini görmeden de yaptıramıyorum. ford servisini aradığımda kolçak ellerinde olmadığını sipariş ile getirdiklerini söylediler. katalogda da çok net gözükmüyor. sadece trend ikinci el satışta olan birkaç araçta gördüm ancak hepside birbirinden farklıydı. eğer bu kolçağı taktırmaya karar verirseniz resimlerini paylaşırsanız çok sevinirim.

iyi günler...

Yorum bağlantısı
Cumhur Kırılmış

cumhur bey merhaba,

bende sizin gibi kolçak taktırmayı düşünüyorum ama canlı bir örneğini görmeden de yaptıramıyorum. ford servisini aradığımda kolçak ellerinde olmadığını sipariş ile getirdiklerini söylediler. katalogda da çok net gözükmüyor. sadece trend ikinci el satışta olan birkaç araçta gördüm ancak hepside birbirinden farklıydı. eğer bu kolçağı taktırmaya karar verirseniz resimlerini paylaşırsanız çok sevinirim.

iyi günler...

aldım ve dün taktım, ürün çok kaliteli tam oturdu. kendim montajı yaptım. tavsiye ederim. resimi nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. merak eden varsa bana ckirilmis@gmail.com adresine yazsın resimlerini atarım

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Cumhur hocam,

hayırlı olsun.

adresinize mail attım resimlerini gönderirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Erdinç Bal

merhaba bende cumhur beyin tavsiyesi ile aldım ve taktırdım. gayet güzel, kullanışlı ve hiç sırıtmadı. 

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

ben dün çıkmacıda sordum titanium kol dayama ünitesini.

El freni tertibatıyla almak lazım tabiki, yüksek bir fiyatla karşılaşınca şimdilik vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gürkan Çakıroğlu

http://imgur.com/delete/dOwmfrmRUP3WW1c

V79ollE.jpg

Wk2ZVDQ.jpg

hUu7hzr.jpg

QQR2C22.jpg

0RoZfWj.jpg

merhaba arkadaşlar,

kol dayama işini 50 tl ye aldığım geçmeli sistem ile hallettim.

şentürk oto aksesuardan aldığım kol dayamayı basit şekilde taktım.

geçmeli aslında ama ben yinede 4 adet vida ile sabitledim.

iş görüyor...

Thule barlarımı da taktım ve güzel durdu. tatile çıkarken bisikleti dik olarak tavana bağlıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
Arif Güzelel
(düzenlendi)

3334963951ffc7faa6b26871a8399cfd.jpg

Bu da yeni kolçağımız

f0467eac1fbe346b496df69aa861539b.jpg

e3dc19fa28c60ff0c4f9a678f299f2d6.jpg tarihinde Arif Güzelel tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Volkan Karaçor

Arif bey kolçaklar gayet güzel olmuş.Güle güle kullanın. Fiyatı nedir acaba bunun? Nereden bulabiliriz böylesini ? Araca değişik bi hava katmış valla :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...