İçeriğe Yönlendir

Ebaydan Mondeo Parçası Sipariş Etme?

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar ne zaman bir aracın tam donanımlısına karar versem temizinden en boşuna denk geliyorum :) Sonra uğraş dur o donanımları eklemek için. Corsada da aynısı oldu ve sonradan bir sürü donanım ekledim. Tabi bunun verdiği hazzı da yabana atmayayım. Bir hobi gibi.

2.0 2006 Mondeo Trend aracıma hız sabitleyici, kararan dikiz aynası, yağmur-far sensörlerini takmak istiyorum. Haliyle parçaları kolay ve ucuz şekilde Ebaydan bulabiliyorum ancak şimdiye kadar hiç alışveriş yapmadım.

Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevineceğim. Çok acil olan bir durum değil ancak ben şimdiden araştırmalara giriyorum ancak kafayı toplayıp girişebilirim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağmur ve far, bir sensörden ibaret değil, Gem modülü marifeti de var, bence bulaşmayın, kararan iç dikiz aynası çok faydalı katıldım, CC yi biz İstanbulda kullanamıyoruz :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

CC yi biz İstanbulda kullanamıyoruz :(

İzmirin o bomboş otobanlarında CC ne giderdi yaa :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Teşekküler Çağlar Ustam.

CC için de Gem modülünü ihtiyacım var galiba Çağlar Bey Hasan Aksüt Bey öyle demişti. Kendisi daha önceki aracına CC takmış. Gem modülü de fazlasıyla mevcut ebayda. Parçalardan sonra tek bulmam gereken biraz farklı bir usta :) Hasan Bey sağolsun bir usta da tavsiye etti.

Olmazsa olmazım açıkçası CC. Diğerleri olmasa da olur ama olsa süper olur :)

Yılda 15-20 bin arası yol yapıyorum ve bunun sadece 2-3 bini ş.içi. O yüzden önceki aracımda da alışmışken bu özelliği takmalıyım. Ama Fordu bu konuda kınıyorum :) Bu sınıftaki bir aracın boşuna da bunu standart olarak eklemeliydi bence.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

CC için kitler var. gem modülünden bahsetmiyor. zaten benim anladığım mkIII lerde gaz teli var. servo motor vs var çünkü kitin içinde

aynada bolca var ebayda

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

yağmur ve far, bir sensörden ibaret değil, Gem modülü marifeti de var, bence bulaşmayın, kararan iç dikiz aynası çok faydalı katıldım, CC yi biz İstanbulda kullanamıyoruz :(

Sensör için Talip bey'le irtibata geçebilirsiniz forumumuzdan?

Yorum bağlantısı

CC için kitler var. gem modülünden bahsetmiyor. zaten benim anladığım mkIII lerde gaz teli var. servo motor vs var çünkü kitin içinde

aynada bolca var ebayda

Teşekkür ederim Mustafa Bey. Ancak yazılım olayı da var bilidiğim kadarı ile ve yetkili servisler bu yazılım olayına girmiyorlar. Hasan Bey çıkma ghia gem modülü alarak çözdüğünü söylemişti.

Sensör için Talip bey'le irtibata geçebilirsiniz forumumuzdan?

Sensör var mı elinde yoksa bu işlemi yaptı mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teşekkür ederim Mustafa Bey. Ancak yazılım olayı da var bilidiğim kadarı ile ve yetkili servisler bu yazılım olayına girmiyorlar. Hasan Bey çıkma ghia gem modülü alarak çözdüğünü söylemişti.

Sensör var mı elinde yoksa bu işlemi yaptı mı?

Elinde kendi ürettiği far sensörleri mevcut ve çok başarılı.

Yorum bağlantısı
Ozan Akkaya
(düzenlendi)

Bahsi geçen far sensörünü Talip abiden aldım, 4-5 aydır sorunsuz kullanıyorum ve çok memnunum.

tarihinde Ozan Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Hatırladım Talip beyi. Sahibinden.comda ilanına rastlamıştım. Kendi aracındaki deneme videosu vardı yanlış hatırlamıyorsam. Evet bu yöntem daha pratik ve ucuz olabilir. Ancak Ebay konusunda bilgi verecek yok mudur? :rolleyes:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Bu parçaları sipariş ettiğimde gümrükte sıkıntı yaratır mı? Yaratırsa mesela Almanyada bulunan bir tanıdığa aldırsam gelirken getirmek istediğinde bir sıkıntı çıkar mı arkadaşlar?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

kararan dikiz aynası, yağmur-far sensörlerini gibi parçaları tek tek aldığınızda bir sorun çıkmaz...

Kargo yada posta ile sorunsuz gelir...

Yakınınız da gelirken getirebilir..

Yorum bağlantısı

kararan dikiz aynası, yağmur-far sensörlerini gibi parçaları tek tek aldığınızda bir sorun çıkmaz...

Kargo yada posta ile sorunsuz gelir...

Yakınınız da gelirken getirebilir..

Emmi teşekkür ederim. Sanırım direksiyon ya da CC ekipmanları gümrükte sıkıntı yaratır. En güzeli yakın vasıtasıyla bu işi halletmek galiba.

bu arada kararan ayna forumda satılık vardı.

Teşekkür ederim Mustafa ancak biraz tuzlu idi onun fiyatı. Ebayda 19-29 euro gibi fiyatlarda. Forumdaki ilan sanırım 200-250 civarıydı galiba.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

forda uyan model için 200 istemiyordu yanlış hatırlamıyorsam. ama ebayda ucuzu var riskini göze aldıktan sonra ordan almak daha mantıklı

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Önce bir Paypal hesabı açmanız gerekiyor kredi kartı veya buna benzer kartlarını onaylattıktan sonra küçük bir miktar karttan avro olarak çekiliyordu sanırım 2 avro falandı galiba.Sonra kartlarınız kaç tane ise çogaltabilirsiniz.Paypal olmadan ebay alışverişi çok önerilmez.Ebay üyeliğinizide yapmanız gerekiyor.Alış veriş işlemi sahibinden ile perk farkı yok ama açık artırma olayı çok harika ve sürekli takip lazım oldukca hesaplı fiyatlara alma şansınız yüksek.Kısaca olay bu.Hurdacılardan ve parçacılardan istediğin fiyatları bulamazsan isen bu yol en iyisi.Kargo ücreti bölümlerine çok dikkat etmelisin ve satıcı ile iyi bir diyalog kurmalısın.Ürünü aldım dedikten sonra almaz isen ebaydan cezayıda yersin. :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Önce bir Paypal hesabı açmanız gerekiyor kredi kartı veya buna benzer kartlarını onaylattıktan sonra küçük bir miktar karttan avro olarak çekiliyordu sanırım 2 avro falandı galiba.Sonra kartlarınız kaç tane ise çogaltabilirsiniz.Paypal olmadan ebay alışverişi çok önerilmez.Ebay üyeliğinizide yapmanız gerekiyor.Alış veriş işlemi sahibinden ile perk farkı yok ama açık artırma olayı çok harika ve sürekli takip lazım oldukca hesaplı fiyatlara alma şansınız yüksek.Kısaca olay bu.Hurdacılardan ve parçacılardan istediğin fiyatları bulamazsan isen bu yol en iyisi.Kargo ücreti bölümlerine çok dikkat etmelisin ve satıcı ile iyi bir diyalog kurmalısın.Ürünü aldım dedikten sonra almaz isen ebaydan cezayıda yersin. :good1:

Teşekkür ederim Oktay abi. Ebay üyeliğimi gerçekleştirdim. Paypaldan da hesabı açtım kredi kartı ekstresinden onay kodunu girmek kaldı. Biraz ingilizce problemi olacak satıcı ile irtibatta o kadar. Onu da arkadaş sayesinde çözerim artık. Ama asıl merak ettiğim belirli bir fiyat sınırı var mıdır varsa nedir gümrük için. Mesela komple kit olarak 94 euroya CC kit buldum. Bu takılır mı? Ya da bunları ayrı ayrı versem kotaya toplamı mı girer? İnceliklerini bilmiyorum açıkcası. Biraz araştırdım netten ama sorularıma tam bir cevap bulamadım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

maximum 80 avroya kadar falan sorun çıkmaz ondan sonrakiler 94 falan senin şansına.Satıcıyla anlaşıp postanın üzerindeki faturayı düşük yazdırabilirsen sorun olmaz sanırım.

Sen kargo ücretine çok dikkat et bu önemli.Gözünden kaçarsa 70,80 avro ödemek zorunda kalırsın bi işe yaramaz.

Google çeviri kullanabilirsin iyi degil ama idare eder.

Yorum bağlantısı

maximum 80 avroya kadar falan sorun çıkmaz ondan sonrakiler 94 falan senin şansına.Satıcıyla anlaşıp postanın üzerindeki faturayı düşük yazdırabilirsen sorun olmaz sanırım.

Sen kargo ücretine çok dikkat et bu önemli.Gözünden kaçarsa 70,80 avro ödemek zorunda kalırsın bi işe yaramaz.

Google çeviri kullanabilirsin iyi degil ama idare eder.

O zaman en güzeli Almanyadaki akrabalardan yardım istemek. Gelirken getirirler. Teşekkür ederim değerli görüşleriniz ve yardımlarınız için arkadaşlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...