İçeriğe Yönlendir

Kaynaklı Jantlarım

Mustafa Akarslan

Recommended Posts

Mustafa Akarslan
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba. Cumartesi günü lastiklerimi değiştirirken lastikçi abi jantlar çıkmamı dedi.Bende hayır arabayı 2008 de sıfır aldım ve ilk defa lastikler arabadan çıkıyor dedim. 3 jantımın kaynaklı olduğunu söyledi. Fotolarda da gözüküyor. Arabamı şimdiye kadar Ford harici bir servise götürmedim. Eğer bu jantlar böyle fabrikadan çıkmadıysa ya satan yetkili satıcı jantları değiştirdi yada servisi gittiğimde bir numara çevirdiler. Kısacası böyle bir durumla karşılaştım paylaşmak istedim. Bundan sonra da yetkili servise gitmeme kararı aldım .Alıyorlar arabayı iki saat sonra getiriyorlar ne yapılıyor bilmiyoruz.

5ggvf.jpg

4HDNl.jpg

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Eksik harf
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

ben hayretler içinde kaldım.nasıl olabilir böyle bir şey onu düşünüyorum :shok:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bir yaşıma daha girdim :shok:

Birşey çıkacağını sanmam ama yinede otosan ile görüşün konuyu ; belki daha önce de benzer şikayetler olmuştur :s

Demekki servisten çıkarken jantlarıda kontrol edicez artık..

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

zaten Forda mail attım. yok yetkili satıcı da olmuştur yok serviste olmuştur bilemem ama sonuçta orta da bir ayıp var bu ayıpta forda ait. biz forda güveniyoruz arabamızı teslim ediyoruz mailde yazdıklarıma da güvenip güvenmeme hususu forda ait dedim.Ama şuan itibariyle bi geri dönüş olmadı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

Serviste neden jantları karıştırsınlar ki .bakımda jantları mı çıkartıyorlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Isıtılarak jant düzeltme yapılmış olabilir mi serviste?

Kaynak var mı, kaynatılmış bi şey göremedim ben sanki?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, hep derim, serviste arabanın başından ayrılmaycaksın, en azından gözün üstünde olacak, böyle şeyleri duydukça acaip canım sıkılıyor vallahi. :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ne olursa olsun müşteriye bilgi verilmeden böyle bir işlem yapılamaz..

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

var jantın diğer tarafından bakınca da belli oluyor zaten.servis sormadan parasını almadan bir şey yaparmı hiç.

Geçmiş olsun, hep derim, serviste arabanın başından ayrılmaycaksın, en azından gözün üstünde olacak, böyle şeyleri duydukça acaip canım sıkılıyor vallahi. :angry:

İyi hoş doğru söylüyorsunuz ama adamlar alıyor arabayı 2 saat sonra getiriyor başında duramıyorsunuz ki. mesela ben iki farklı servise gittim şimdiye kadar birinde hiç arabayı görmüyorum diğerinde de bakımın bi kısmında görüyorsun.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Korkunç. Kaynaklı jantın özellikle işlem görmüş yüzey ve çevresinde zayıf nokta oluşabilir. Güvenliğinizi riske atmışlar. Davalık bir durum fakat işlemeyen hukuk sistemi sebebi ile çok uğraştırır. Geçmiş olsun diyor,sabır diliyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

Lastikçi de sordu bu soruyu senden başka kullanan var mı aracı diye yok hiç öyle bir şey olmadı arabanın kullanıcısı sadece benim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ben lastikçiyi de şüpheliler arasına alıyorum. Zira şimdiye kadar lastiklerle ilgili yaptığınız bütün işlemlerde görülür ve size söylenirdi.

Bu olay bence sizin orijinal jantlarınızla kaynaklı jantların değişiminden ibaret. Buna kim tenezzül eder? Hangi ortamda yapılabilir bunları irdeleyin. Serviste böyle birşeyin yapılabilmesi çok akıl işi değil.

Lastikçiyle bu olay üzerine geçen muhabbetinizi tüm detayları tek tek değerlendirerek yeniden hatırlamaya çalışın, belki bir açık bulursunuz.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

Ben lastikçiyi de şüpheliler arasına alıyorum. Zira şimdiye kadar lastiklerle ilgili yaptığınız bütün işlemlerde görülür ve size söylenirdi.

Bu olay bence sizin orijinal jantlarınızla kaynaklı jantların değişiminden ibaret. Buna kim tenezzül eder? Hangi ortamda yapılabilir bunları irdeleyin. Serviste böyle birşeyin yapılabilmesi çok akıl işi değil.

Lastiklerim arabayı aldım alalı ilk defa arabadan çıkıyor. Yani lastiklerle ilgili şimdiye kadar yaptığım işlem sadece şişirmekten ibaretti. Cumartesi lastikleri değiştirirkende lastikçinin yanındaydım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak
(düzenlendi)

İlk değişim ise eski lastiklerin üretim tarihi nedir?

tarihinde Mehmet Atak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

İlk değişim ise eski lastiklerin üretim tarihi nedir?

2008 ta aracımı alırken üzerindeki lastikler.üretim tarihini tam olarak bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Mustafa bey bu yazdıklarınızı tahmin ederek lastikçiyi de şüpheliler arasına aldım. Siz o gün lastikçiye girdiğiniz andan itibaren yaşadıklarınızı tekrar düşünün. (Allah sui zanda bulunmaktan korusun, bu nedenle de bize yazılacak günahları esas sorumlunun üzerine yüklesin)

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

çok üzücü bir olay tabi ki de ama servis böyle bir şey yapar mı yapmaz mı bilemiyorum. fakat geçenlerde şöyle bişey başımıza geldi eniştemin aracı 45000 km bakımı için servise gitmişti. adamlar aracı liften indirirken düşürmüşler ve marşpiyerin altında kaldırma kısmının geldiği kısım biraz yamulmuştu. tabi servis bu durumu bize açıklayıp özür dileyip telafi ettiler. ama hiç haberimiz olmayadabilir, söylemeyedebilirlerdi. demem o ki bu tarz kazalar ve karışıklıklar servislerde olabiliyor dürüst davranan da olabilir davranmayan da. günahını alamayız kimsenin fakat sıkıştırın bence yetkili servisi. . .

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Lastikçi işi olduğunu sanmıyorum.Serviste bir şeyler olmuş olabilir..Servis çalışanlarının birçoğunda da ford araç oluyor..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...