İçeriğe Yönlendir

Jetta Alınır Mı ?

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

Selamlar . Uzun zamandır araç araştırıyorum. Şimdiki arabam golf4 araçtan memnunum güzel ancak içinin ve bagajının küçük olması çok büyük sıkıntı oluyor :) Bu nedenle aracı değiştireceğim. Öncelikli tercihlerim Mk3 mondeo veya B5,5 passattı. Bir arkadaşımın önerisiyle jettalara bakmaya başladım araba hoşuma gitti ancak bu araçlar hakkında vw olması dışında hiç bir bilgim ve tecrübem yok.

2006-2007 modeller arası olacak bütçe ancak ona yetiyor.

Dizel düşünmüyorum düplü olacak :)

Donanım olarak hangisi iş görür. ve bir sürü soru işareti :) Değerli yorumlarınızı bekliyorum .

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

En dolusu comfortline.Tüp olacaks FSI olmaz.Siz 1.6 cc 102 Hp hitler motoru diye bilinen araçtan alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

En dolusu comfortline.Tüp olacaks FSI olmaz.Siz 1.6 cc 102 Hp hitler motoru diye bilinen araçtan alabilirsiniz.

Hocam bu hitler motor golfteki motorun aynısımı. 1.6sr 8 valf

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

LPG takılmayanların fiyatları düşük. aman dikkat. Hafta sonu doğuş a gitmiştim. 6 tane jetta vardı. dod.com.tr den bakabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

b6 hitler motorlu passat bakın derim.

Fiyatlar uçuk oluyor hocam . Bide passatın temizini bulmak imkansız gibi geliyor bana.

evet. 1.6 sr motor

Golfte bile pasif kalıyor bu motor seside cabası değişiklik vardır bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Fiyatlar uçuk oluyor hocam . Bide passatın temizini bulmak imkansız gibi geliyor bana.

Golfte bile pasif kalıyor bu motor seside cabası değişiklik vardır bence.

öğrenciye gelmeyebilir. port bagaj alın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Koy benzini bin. Azcık az seyahat ediver aynı hesaba gelir. Araç çok uzun ömürlü olur (km de düşük olur). Zaten ucuz almış oluyorsun bir de lpg kiti masrafı olmuyor.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Koy benzini bin. Azcık az seyahat ediver aynı hesaba gelir. Araç çok uzun ömürlü olur (km de düşük olur). Zaten ucuz almış oluyorsun bir de lpg kiti masrafı olmuyor.

Hocam yılda 40bin km yapıyorum. Benzinli araç çok tuzlu olur.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yılda 40 bin mi ?...Ben olsam asla benzinli -lpg li araba düşünmezdim...

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Yılda 40 bin mi ?...Ben olsam asla benzinli -lpg li araba düşünmezdim...

Hocam mazot 4,350 oldu artık pek avantajı yok. Artı sıfırı pahalı km düşük olsa fiyat yine fazla düşük kmye de cesaret edemiyorum. Bakımı herhangi bir arıza durumunda masrafı çok .

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

dinazor motor da derler :D 1.6 sr için :)

Sizce performans nasıl bu araçtan kullandınız mı hiç.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Golfte arkada iki kişi oturuyor varsay.

Performans olarak birşey beklememek lazım o zaman :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

vitesler kısa. O yüzden iyi devirleniyormuş gibi hissettiriyor. Çok kötü olsa bu kadar sene envai çeşit marka modelde kullanılmazdı. Sıfır seat octaviada halen satılan bi motor. Gerçek 102 beygir var. Şişirme 125 ps hondalardan felan iyidir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Aracı kendin için mi ailen için mi bakıyorsun?

Ailem için abi.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Yılda 40 bin km yapılıyorsa,kesinlikle dizel alırdım...

Dizelin bana göre performans haricinde hiçbir artısı yok :)

Yorum bağlantısı

Dizelin bana göre performans haricinde hiçbir artısı yok :)

Haklı olabilirsiniz :) zevkler ve renkler tartışılmaz demiş büyükler,ben fikrimi söyledim :flowers:

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
Yılda 40.000 km yol yapıp benzinli araç arayan insan = BP+Shell'in varisi

Abi ne yaptın ya benzinli değil tüplü :) Aynı araçlarin dizeli ve tüplüsünün yakıtıni kıyaslarsak arada çok küçük bir fark çıkıyor tahmini 100 bin km de 2500 tl gibi bir avantajı var ancak dizelle benzin arasında zaten bu rakamdan fazla fark var artı bakımları.

Bir arıza durumunda ki masrafida cabasi . Benim düşüncem böyle düp candir :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Abi ne yaptın ya benzinli değil tüplü :) Aynı araçlarin dizeli ve tüplüsünün yakıtıni kıyaslarsak arada çok küçük bir fark çıkıyor tahmini 100 bin km de 2500 tl gibi bir avantajı var ancak dizelle benzin arasında zaten bu rakamdan fazla fark var artı bakımları.

Bir arıza durumunda ki masrafida cabasi . Benim düşüncem böyle düp candir :)

düplü kullanıp da eninde sonunda sorun yaşamayan yok gibi.temiz bir dizel bulunursa,kafa her daim rahat eder.bakım masrafı ekstra olarak ne çıkıyor dizelde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...