İçeriğe Yönlendir

2001 Fiesta Lpg Li Ghıa,Arka Sağ Taraftan Gelen Takırtı Sesleri

Ahmet Dinçer

Recommended Posts

Ahmet Dinçer
(düzenlendi)

Arkadaşlar mrb,forma yeni üye oldum ,

aracım 2001 mod. Ford FİESTA LPG 'li GHIA araçtan genel olarak çok memnunum ama beni aylardır yoran bu sesten nasıl kurtulurum,

ses arabanın sağ arka tarafından çukurlara düşünce ve bozuk yolda veya engebeli çıkıntılı girintili çukurlara girerken küt küt vuruyor ve takırtı yapıyor,bu ses için 2-3 uzman sayılan servis ve tamirci ile ırtibata geçtim araç lifte alindı,

1- Arkadingil 2 adet burcu

2- Arka sağ amartisör ve kulesi

ve ön sağ sol amirtösör kulesi

3- ön sağ ve sol 2 adet tabla (komple)

4- Z Rot 2 adet,

Değişti ve kontrolleri yapıldı,ses yine var,

ses kapıdan dediler 4 kapı kartonu söküldü çarpan çırpan yerler sarıldı ve kapı ayarları yapıldı,arka bagaj kiliti menteşeler dahil olmak üzere kilit karşığına plastik su hortumu kesildi üstüne takıldı ve arka camdaki 3. lamba kontrol edildi

yine ses var,

arka koltuklar döşemecide söküldü ve kilit karşılıklarına kece sarıldı ve bütün koltuk ve döşeme kotrol edildi

yine ses var,

arka emniyet kemerleri iyice kontrol edildi

yine ses var,

arka bagajdan kriko ve malzeme çantası dışarı alındı yine ses var,arka bagaj camı ve arka sağtaraftaki kapı camları kontrol edildi

yine ses var.....

şimdi siz üstadlardan ricam bu aracın ses nereden geliyor veya neresi yapıyor, cvp larınızı acil bekliyorum cvp için TŞK. EDİYORUM

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
2.kez düzeltme...
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ahmet bey hoşgeldiniz.

Forum kurallarına bir göz atın.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/186400-forum-kurallari/

Mesajlarınızda gerekmedikçe yazı tipi ve renk değişikliği yapmayın. Mrb, Tşk gibi harf tasarruflarına da gerek yok :) Zira harf bizim forumda bedava. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Sorununuza tecrübeli üyelerimizden cevap gelecektir.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

lpg tankındaki şamandıra dağılmış olmasın. o da ses yapabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

El freni halatıdır, araç lifte kalkınca, tekerlekler araçtan uzaklaştığı ve halat gerildiği için fark edilmez...

Kanala girerek kontrol edilmelidir, el freni halatı uygun olan yerlere sabitlenmelidir..

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
El freni halatıdır, araç lifte kalkınca, tekerlekler araçtan uzaklaştığı ve halat gerildiği için fark edilmez... Kanala girerek kontrol edilmelidir, el freni halatı uygun olan yerlere sabitlenmelidir..
stepneyi de unutmamak gerek
Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

El freni halatıdır, araç lifte kalkınca, tekerlekler araçtan uzaklaştığı ve halat gerildiği için fark edilmez...

Kanala girerek kontrol edilmelidir, el freni halatı uygun olan yerlere sabitlenmelidir..

Mehmet bey merhaba,

El freni halatı zaten plastik kelepçe ile sabitlenmişti ama usta yinede 1-2 yerini yeniden kelepçeledi,

stepneyi de unutmamak gerek

Yaşar bey merhaba

stepne yerine yani alt taraftaki yedek lastiğin takıldığı yere bir adet 20-25 cm tahta takoz yerleştirildi ve ses kontrolü yapıldı,

lpg tankındaki şamandıra dağılmış olmasın. o da ses yapabilir.

irfan bey merhaba,

Bahsettiğiniz şamandıra olayına baktırmadım en kısa sürede tankın içini kontrol ettireceğim,

bu arada lpg markası italyan landi renzo

bu konuda başka düşünceleri olan arkadaşlardan da yardım beklemeye devam ediyorum,

bütün arkadaşlara ilgilendikleri için teşekkür ederim,iyi çalışmalar,

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ahmet bey hoşgeldiniz.

Bir de arka amortisörlerin üst kısmına sabit plastik koruyucular var. Onlar zamanla üst tarafta tutundukları yerden kurtulup amortisör milinin üzerinde serbest bir şekilde gezinmeye, her kasiste zıplayıp ses yapmaya başlarlar.

Tespiti gayet kolaydır. Oracınız düz bir zeminde dururken arka tekerlerlerin üzerinden çamurlukların içine bakın, orada amortisörlerin parlak millerini görebiliyorsanız sorun var demektir. Çünkü plastik koruyucular yerinde duruyor olsa siz mili göremezsiniz. Hemen milin üzerinde aşağı kadar inmiş plastik boru şeklindeki koruyucuları elinizle yukarı doğru hareket ettirmeye çalışın. Eğer milin üzerinde geziniyorlarsa sorunu buldunuz demektir.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

Ahmet bey hoşgeldiniz.

Bir de arka amortisörlerin üst kısmına sabit plastik koruyucular var. Onlar zamanla üst tarafta tutundukları yerden kurtulup amortisör milinin üzerinde serbest bir şekilde gezinmeye, her kasiste zıplayıp ses yapmaya başlarlar.

Tespiti gayet kolaydır. Oracınız düz bir zeminde dururken arka tekerlerlerin üzerinden çamurlukların içine bakın, orada amortisörlerin parlak millerini görebiliyorsanız sorun var demektir. Çünkü plastik koruyucular yerinde duruyor olsa siz mili göremezsiniz. Hemen milin üzerinde aşağı kadar inmiş plastik boru şeklindeki koruyucuları elinizle yukarı doğru hareket ettirmeye çalışın. Eğer milin üzerinde geziniyorlarsa sorunu buldunuz demektir.

mükremin bey cevabınız için teşekkür ederim,

en kısa sürede bahsettiğiniz yere bakacağım veya baktıracağım,iyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

Sevgili arkadaşlar,Formda dile getirdiğim ses sorununu en sonunda halledebildik,

sorun arka sağ iki kapının menteşe pimlerinin aşırı derecede,diğer sol taraftaki iki kapı menteşe pimlerinin ise anormal derecede yıpranmasından dolayı bu sorunu yaşamışız,adana'da araştırmalarım sonucu bu tip arabalarda uzman bir ustalığı olan vedat usta ile tanıştım ve sanatına hayran kaldım,benim 2001 fieata chıa arabamın dört kapı pimini büyük bir ustalıkla değiştirdi ve arabanın bütün duyulan o sesleri yok etti,usta her türlü yerli ve yabancı oto marka ve modellerini yapabiliyor,

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

2001 model fiesta ghıa arabamın bütün kapı pimleri değiştirilirken çektiğiğm resimleri sizlerle paylaşmak istiyorum

95987747.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

arkadaşlar bu usta adanada tornacı vedat usta ,hertürlü arba marka ve model araçların kilit menteşe pimi işlemlerini ustaca ve mükemmel bir el işçiliği ile yapmaktadır,ve 5 sene işçiliğine garanti vermektedir

ford fokus

mondeo

fusıon

fiesta

diğer yabancı marka toyota -wv fiat linea bu araçlara işçilik yaparken bizzat kendim gördüm,

mükemmel bir işçiliği ve ustalığı var ,sağda solda aşırı bir para vermenize gerek yok

ben 3 gün boyunca araştırdım en ucuzu 200 tl idi aynı işlem yapılacaktı,

4 kapı pimi sökme takma her şey dahil 120 tl yapmaktadır,piyasada bazı kilitçiler aynı işlem için 250 -350 tl arası para istiyorlar,

Tornacı Vedat usta TEL= cep 0536 652 40 92

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...