İçeriğe Yönlendir

Jant Lastik Uyumu

Emre Olgum

Recommended Posts

Emre Olgum

ağbilerim yeni bir projeye geçicem ama bazı konularda tam bilgim yok

1-315 tabanı olan bir lastik 16inç yani 16x10 genişliğinde bir janta tam mı sığar yoksa çok mu dışarı taşar

2-35x10.5 r16 bir lastiğin bizim bildiğimiz ölçülerde ki karşılığı nedir

atıyorum 285-65-16 mı gibi

bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

jantın yüksekliği gösteren 16 değeri önemsidir, genişliğini gösteren inch değeri önemli

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

bende onu sordum çağlar ağbi

genişliği 10 olan janta max kaç lastik gider taban olarak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sanırım arazi lastiği olacak bu janta ki onları taban yapı formu değişik, bence 315/75/16 uyar 10 inch janta.

benimki 9,5 jant. 30 yanakla 295 taban var :p

:mamba: anladın sen onu

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

kısmetse en yakın zamanda hakan tarım ağbinin arabam bölümüne kendi açtığı konuda

''hastayım bu aslan parçasına ''dediği bir ex vardı kırmızı

kısmet olursa o tekerlek ve jantların aynısını takınam ama anladığıma göre iş bunla bitmiyor

birde lift ve süspansiyon olayı var galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Şanzıman ve transfer kutusu da pro serileriyle yenilenmeli Emre. Onun için hiç uğraşma :)

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

ağbi jant pro comp olacak 16*10 yada 16*9.5 ölçüsünde

lastiklerde yokohoma mud 315-75-16 olacak

sence bu ölçülerde bir sıkıntı olur mu bu haliyle

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yok yok bunlarla hiçbirşey olmaz. Benim dediklerim 35" lastikli olan modellerdi :)

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

HAKAN AĞBİ BELKİ BEN YANLIŞ BİLİYORUM AMA ZATEN BU ÖLÇÜDEKİ LASTİKLER DE 35X13X16 YA TEKABÜL EDİYOR ZATEN DEĞİL Mİ

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

bi site vardı da aklımda değil şuan. O inç olanla cm. olan ölçüleri birbirine kıyaslıyordu denkleştiriyordu falan.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...
İ. Halil Koç

Lastik jant uyumunu sorgulayan arkadaşlar aşağıda bulunan link içerisinden ayrıntılı her bilgiye ulaşabilirler.

http://www.automobile-catalog.com/tire/2000/889835/ford_explorer_xlt_4wd_5_0l_efi_v-8_automatic.html

Saygılar

zahit abi senin araç duruyormu.duruyorsa satma abi aslanı kediye boğdurtma sitede adanada var bi tane 36 yazmış antepde 4.0 a 35 yazmış oda bizimkilerden düzgün degiller

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Emre Olgum
(düzenlendi)

O 36 yazan kisinin sattigi arac benim aracimdi tr deki en temiz ilk 3 ex ten biridir yani cogunun ex inden 10 gomlek iyidir en azindan bendeyken oyleydi

tarihinde Emre Olgum tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Benim aslan parçası ilk 2 den bir tanesi çok şükür :D sizdeyken öyle olabilir ama burdaki hali hiç iç açıcı degil aynı oto yıkamaya bıraktıgımızda yıkamacı arkadaş bile arada uçurum var seninkiyle abi dedi bende gördüm aracı katıldım dediklerine.

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Malesef aynı araç Emre bey :( bende bebişimi satmaktan bu yüzden vazgeçtim alıp horaf bir hale getirler görürsem çok üzülürüm keşke sizde kalsaymış. Ben evin bir bireyi gibi bakıyorum arkadaşlar eş dost hep der kendine bile bu kadar bakmıyorsun diye:) bide orjinalciyim ben sizde koltulkarı fln farklı yapmışsınız ama keşke orj.kalsaymış :))

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

yapmayın be halil bey inanın çok üzüldüm şimdi koltukların orjinalleri çok yıpranıktı o yuzden komple değiştirmiştim

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Abi bizim burda ne bu araçlardan tam anlayan usta var nede binmeyi bilen dilinden anlamaya çalışan binici. Geçen aylarda Benimkini biriyle anlaştım, arkadaş bu aracı satmak benim için zaten kız gelin etmek gibi birşey adam demesinmi ben şöyle yapacam böyle yapacam falan anlatmaya başladı arabayı bildigin maymun edecek vs.. hocam al şu verdigin kaporayı k.bakma ben satmıyorum dedim vaz geçtim. Amerikan araç ruhuna ne kadar aykırı şey varsa saydı :)

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

Haklisin kardesim benim araci alanda ben bunun son sahibi olurum dedi ama iste bende simdiki aracimi almak icin acil satmam gerekiyordu yoksa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...