İçeriğe Yönlendir

Harici Harddisk

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Guest Hakan Tarım

500.000 megabyte olur o diskler. 500.000 / 1024 = Gerçek GB cinsinden boyutudur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Evet tükenmiş ben aynı markanın 1Tb olanını almıştım 70Gb eksiklik vardı :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Tükenmiş mi .. Tühh :(

Belki mağaza da bulabilirim şansımı denerim artık..

Samsung Tv ye bağlayacağım için Samsung olursa daha iyi olur diye düşünmüştüm..

ben alttaki siteden ürünü aldım (aynı işyerinden yaklaşık 20 kişi aldık)...

19.11.2012 tarihinde satış yapıldı ama kargoya verileceği tarih 02.01.2013 :(

79 liraya 2.5" 1tb hdd

http://www.grupanya....llek?irc=md-dl1

Çok iyiymiş ..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

ben alttaki siteden ürünü aldım (aynı işyerinden yaklaşık 20 kişi aldık)...

19.11.2012 tarihinde satış yapıldı ama kargoya verileceği tarih 02.01.2013 :(

79 liraya 2.5" 1tb hdd

http://www.grupanya....llek?irc=md-dl1

Bizde de epey alan oldu herkesin gözü yolda :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Tükenmiş mi .. Tühh :(

Belki mağaza da bulabilirim şansımı denerim artık..

Samsung Tv ye bağlayacağım için Samsung olursa daha iyi olur diye düşünmüştüm..

Çok iyiymiş ..

İkisininde samsung olması size ekstradan bir fayda sağlamaz.Sadece takım olurlar :D

Yorum bağlantısı

Samsung HDD leri pek tavisye etmem. Çok sıkıntı yaşamıştım bilgisayar toplarken. Çok sessiz çalışması iyi ancak darbelere karşı çok savunmasız. Hemen Badsector oluşabiliyor. Bence birinci tercihiniz WD olsun. Olmadı Seagete.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Disklerdeki en yüksek arıza oranı WD'lerdedir. İlk tercih Seagate olmalı artık, zira Samsung'u satın aldı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Vay be durum bu hale mi geldi. Sene 1999 segate lerin yüzüne bakmazdık, WD ler hızlı ama çabuk bozulurdu. Diskin kralı o zamanlar quantom firewall lar idi. İlk bilgisayarımın hdd si 80mb idi win95 kurup sonra sıkıştırır msn,icq ve office 97 yüklerdim :D Winamp da vardı tabiki :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hiç sorma Süha.

Eskiden dediğin gibi Quantum Fireball'lar çok iyiydi. Müthiş sesli çalışır ama asla bozulmazlardı. Sonra Maxtor'a satıldılar. Yine çok iyi gitti. WD'ler türedi ama hepsi bozulmaya başladı. Samsung bi ara patlama yaptı, onu da Seagate satın aldı. Elde tek marka kaldık :)

Benim ilk pc'min diski 2.1GB tı. Win95 sonrasında ise 98 kurmuştum. Ardından p3 makineye geçtim. Sonra bilgisayar öğretmenimden ikinci el 10GB disk alıp WinME kurup 1 ay sonra dayanamayıp XP'ye geçmiştim. 2002'den 20011'e kadar XP kullandım evimde. SSD'yi aldıktan hemen sonra TRIM desteğinin olmamasından dolayı Win7'ye transfer oldum.

Aslında XP'ye TRIM'i de tanıtabiliyordum ama çok meşakatliydi. Baktım Win7'de XP kadar sağlam, yasladım gittim. 2 seneyi dolduracağız kendisi ile. Disk değişimi hariç format atmadan devam :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vay be durum bu hale mi geldi. Sene 1999 segate lerin yüzüne bakmazdık, WD ler hızlı ama çabuk bozulurdu. Diskin kralı o zamanlar quantom firewall lar idi. İlk bilgisayarımın hdd si 80mb idi win95 kurup sonra sıkıştırır msn,icq ve office 97 yüklerdim :D Winamp da vardı tabiki :D

sorma, o zamanları iyi hatırlarım, merso bile kendi motorunu kendi üretirdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Quantum Fireball 8.gb ve sonrasında 30 ve 40 lık en son 60 lıklarda 4.yılın sonunda hemen hemen bütün verisyonlarında motor chip hataları ve patlamaları ile çöpe giden versiyonları ile doludur.Aynı hata Maxtor oluncada devam etti.Fakat o yıllarda sınıfının en saglam versiyonuydu.Wd tam bir baş agrısıydı disk çalışır görünüyor ama içinde hiç bişi göremezdin.Eksik byt verisi hataları çıkardı.Seagate ise Wd den daha iyi sayılabilirdi ama ondada bazı versiyonlarında chip patlamaları meşhurdu ve yine Wd deki hataların benzeri vardı.2. yıl öncesine kadar Samsung gerçekten oldukca saglam versiyonlar çıkarmıştı.Sonrasını bilmiyorum bıraktım.Diger modelleri zaten çok sevemedim,sevdiğimide sevmediğime vermişler. :tongue::p:D :D

Disk manegar programları vardı bunların en sevdiiğim Seagate'inkiydi.Diskler üzerinde aynı boyutta yani 40 ise 40 80 ise 80 olarak sanal disk yaratıp 2 katı buyutta c ve d olarak formatlayıp windows yükleyebiliyordum.Bazı bad li diskleri bu şekilde epey kullanıyordum.

Yorum bağlantısı

95 te ik bilgisyarım 386 idi 640kb ram vardı hdd si 5/45 lik olanlardandı 4mbyt falandı galiba bunun gibi bişi 2 ay ugraşıdan sonra ingilizce win3.1 kurmuştum.Tr versiyonunu kuramadım.Sonra 1 lik ramler bulup 4mb yapınca tr win.3.1 kurdmuştum.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hiç sorma Süha.

Eskiden dediğin gibi Quantum Fireball'lar çok iyiydi. Müthiş sesli çalışır ama asla bozulmazlardı. Sonra Maxtor'a satıldılar. Yine çok iyi gitti. WD'ler türedi ama hepsi bozulmaya başladı. Samsung bi ara patlama yaptı, onu da Seagate satın aldı. Elde tek marka kaldık :)

Benim ilk pc'min diski 2.1GB tı. Win95 sonrasında ise 98 kurmuştum. Ardından p3 makineye geçtim. Sonra bilgisayar öğretmenimden ikinci el 10GB disk alıp WinME kurup 1 ay sonra dayanamayıp XP'ye geçmiştim. 2002'den 20011'e kadar XP kullandım evimde. SSD'yi aldıktan hemen sonra TRIM desteğinin olmamasından dolayı Win7'ye transfer oldum.

Aslında XP'ye TRIM'i de tanıtabiliyordum ama çok meşakatliydi. Baktım Win7'de XP kadar sağlam, yasladım gittim. 2 seneyi dolduracağız kendisi ile. Disk değişimi hariç format atmadan devam :)

Yaa, Süha'nın dediği gibi kimseye vermezdik siigeyt, kötü diye. Şimdi de Sani'nin dediği gibi tek marka kaldı: siigeyt... Ben hala -isminden dolayı- tırsıyorum. Ama başka çare yok gibi. İnanmazsınız, şu anda bile 6 sabit diskimin hiç biri siigeyt. :yes:

Bu adam da kendi aleminde... :yes::i-ih::unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ahh ahh o zamanlar sscb vardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ahh ahh o zamanlar sscb vardı

Evet, hatta "rus" değil de "sovyet" derdik. Öyle bi kavram vardı. ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

moskof da denirdi. :p

Doğrudur, "onlar komünüs la" diye düşünenler tarafından denirdi ama.

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Gomünüs.

Yalan da değil hani, gömünüslerdi zaten. :D

Doğru, zaten komünün tanımı doğru yapılsa herkes ister komüncü olmak. ;)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Alper Tuğlu

harici harddisk almak istiyorum.

ben ekonomik olduğu için samsung tercih ediyordum ama çok arıza verdiğini söyleyenler oldu şuan beklemeye geçtim.bu konuda fikri- tavsiyesi olan var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...