İçeriğe Yönlendir

Mobil İletişim Hatasi

Yusuf Çayır

Recommended Posts

Yusuf Çayır

Arkadaşlar 10 gün önce Samsung ace 2 8160 telefon aldım. Son üç gündür aralıklarla, telefonun çekim gücü ekranda full göstermesine rağmen ne arama yapabiliyorum nede arayan bana ulaşabiliyor. Telefonun bütün özelliklerini kullanabilmeme rağmen arama yapamıyorum. Arama yaptığımda da ekranda "mobil iletişim hatas"ı yazıyor. Telefona şu ana kadar hiç bir program yüklemedim.

İnternette arama yaptığımda samsung cihazlarının bir çok, alt-orta-üst segment telefonlarında üç değişik oparetörde de bu sorun yaşanıyormuş.Yetkili servis operatöre, operatör telefona atıyor muş sorumluluğu,,

Bu şekilde problem yaşayan yada duyan ve çözen arkadaşımız varmı??Ne yapmamı önerirsiniz,,,

Yorum bağlantısı

Telefon çekmediğinde yapması normal ama şebeke çekiyor gibi gösterirken yapması aslında o an telefonun çekmediğini gösteriyor. Yani görsel bir aksaklık var. Telefon tam çekim yaptığı yerlerde de bu soruna yol açıyorsa antenle ilgili sorun vardır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

servise verin, sanırım yazılımsal bir sorun

Sendede benzer bir sorun olmuştu sanırım abi ne oldu seninki ?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Benim galaxy s2 de oldu aynısı. Yazılımdan yapıyor denildi. Yazılım yenilenince düzeliyor. Benim telefon. Yazılım hatasını bir kaç kez daha tekrarlayınca ana kart (ve tabii imei no) değişti.

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Fabrika ayarlarına döndürüp denediniz mi?

Fabrika ayarlarına dün akşam dönüş yaptırdım telefonu,beklemedeyim,,,,

Sizdeki sorun aynımıydı nasıl halleddiniz??

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

S3 de de birkaç kez benzer sorun yaşadım ama sanki şebeke ile alakalı gibi geldi bana

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Hattınız avea mı?

Hayır Turkcell,,, ama yaptığım araştırmalarda her opetörde de yaşayanlar varmış..

En iyi telefon en basit olan telefonmuş..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hayır Turkcell,,, ama yaptığım araştırmalarda her opetörde de yaşayanlar varmış.. En iyi telefon en basit olan telefonmuş..

Benim telefonumda bu tip bir sorun yok. Bence fabrika ayarlarından sonra sorun kalmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Fabrika ayarlarına döndükten sonra bugün de aynı sorun devam etti...

Yarın servise vericem...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Benim galaxy s2 de oldu aynısı. Yazılımdan yapıyor denildi. Yazılım yenilenince düzeliyor. Benim telefon. Yazılım hatasını bir kaç kez daha tekrarlayınca ana kart (ve tabii imei no) değişti.

Fabrika ayarlarına döndükten sonra bugün de aynı sorun devam etti...

Yarın servise vericem...

Yazılım sorunundan oluyor. Benim başıma bir kaç sefer geldi. Yazılım sorununu tekrarlamasını önleyemediler ve sonunda cihaz ana kartı değişti.

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Servis değişim için merkeze göndericeklerini söyledi..Yarın bütün aksesuarlarıyla birlikte teslim edicem.İnşallah fazla uğraştırmazlar değişimi onaylarlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Servis değişim için merkeze göndericeklerini söyledi..Yarın bütün aksesuarlarıyla birlikte teslim edicem.İnşallah fazla uğraştırmazlar değişimi onaylarlar.

Merkeze gidecekse muhtemelen değişim onayı alınmış demektir zaten. Umuyorum prosedür uzun sürmez de, telefondan soğutmazlar.

Eylül ayında servise verdiğim Blackberry'm, 3-4 defa servis hatası yüzünden hala kendilerinde :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Takipteyim ama kısa zamanda değişimin gerçekleşeceğine zannetmiyorum..Telpa servisi 2-3 ay süren değişimler var dedi...Şansımıza artık..

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Yusuf Çayır

Sonuç,

Bir ay sonra samsung değişimi onayladı ve paramı geri aldım. Darty mağasının kampanyasından s3 mini aldık inşallah bunda sorun çıkmaz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Aynı sorunu turkcelden almış olduğumuz blackberrylerde ve S3 lerde (45 Adet farklı model) yapıyorlar arada sırada. Özellikle vodafone da daha sık yaşamıştık.

Ancak ilginçtir sıkıntı en cok izmirdeyken yaşanıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...