İçeriğe Yönlendir

Dizel C Max Motor Sesi

Doğan Aksu

Recommended Posts

Doğan Aksu

Aracım 2006 cmax dizel ghia araç içine bayağı bir motor sesi geliyordu. Nasıl olsa dizel motor sesli çalışması normal diye kendimi teselli ediyordum. Bu gün komşunun c max ına bindim arabada neredeyse hiç ses yok. Kilometre hemen hemen aynı, o 2005 benimki 2006 benimkinin bütün bakımları serviste yapılmış onun nerede bakım yaptırdığı belli değil.

Benim gördüğüm tek fark motor üstündeki kapak benimkinde sünger yok onda var bir sünger sesi bukadar engelleyebilir mi?

Sizce sorun ne olabilr ne yapabilirim?

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Sunger etki eder, fakat sizin bahsettiginiz kadar degil. Turkcede ne deniyor bilmiyorum ama crancshaft pulley gitmis ve gitmek uzere ise sorun ondan kaynaklanabilir. Bahsettitim parca, motordaki vibrasyonlari etkisiz hale getirmeye yariyor. Baktirmanizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı

Aracı kullanırken hissettiğiniz ses ile yolcu olduğunuz durumda hissettiğiniz ses baya fark ediyor.Sizde de böyle bir durum söz konusu olabilir.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yakıtı aynı yerden alıyorsanız, istasyonuda değiştirip deneyin, yakıt'ta etkiliyor ses olayını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Aksu

Cevap veren arkadaşlara teşekkürler. Lokman bey size yakıt konusunda kesinlikle katılıyorum. Farklı yerlerden birkaç sefer yakıt aldım motor sesinin değiştiğini hissetmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Aksu

Motor kapağının altına bizim kendi imkanlarımızla yapıştırabileceğimiz bir sünger yok mu?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ses izolasyon ile ilgili terapi gören birisi olarak, motor sesinin kesmek için göğüslüğü indirmek şart arkadaş.

Ayrıca motor odasına müdahale gerekiyor ki çok riskli tabiki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Aksu

Hocalarım çok teşekkür ederim ama linki inceledeim kullanılan malzeme nedir nereden alınır kaça mal olur göremedim.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Serdar Toprakcı

2006 ford focus c max dizel otamatik aracım hem dizel sesi hem motor sesinin yüksekliğinden cam açamıyorum radyo sesi duyulamıyor. Arkadan bir fordun geldiğini fiatın geldiğini tahmin edebiliyorum çünkü bir motor sesi varki anlayabiliyorsunuz . Bu konuda rahatsız olan varmı bu benim kuruntummu acaba

Yorum bağlantısı
Ibrahim Toglu

Aynı araçtan bende de var. Önceden vectram vardı benzinli ama şu an da aracımın motor sesinden şikayetim yok. Elbette benzinli bir araç kadar sessiz değil fakat dizel aracın hır hır sesini şahsen seviyorum rahatsız da etmiyor fakat camı açınca radyoyu duyamayacak kadar bir gürültü hissetmedim hiç.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
Misafir

Ses almayan araba mı var ? Var Mercedes, Audi, BMW... Daha da bişey yazmaya gerek yok. Burda Astra ve Corsa var dizel.  Onlar çalışırken arkadaşlarla dalga geçiyorum traktör geliyo diye.

Yorum bağlantısı
Serdar Toprakcı

PARANTEZ AÇIYORUM YAZMIŞTIM ARKAM DÖNÜK FORDUN GELDİĞİNİ ANLIYORUM YANİ FORDLAR TRAKTÖR GİBİ.SADECE GENELMİDİYE SORDUM.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Fordlar traktör gibi derseniz hayatınız boyunca başka arabaya binmemişsiniz derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzinli mondeosu olan arkadaşımın yorumu... "Senin dizel benimkinden daha sessiz"

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Tdci motor dışarıdan dinlenirse sesli gibidir kır kır kır diye tabir edilen cinsten yani ,içeriden kapılar kapalı iken ise kabin yalıtımı çok iyi olmadığı için bir premium araç gibi sessiz değildir..Yeni bir vw dizel aracın motor sesi kaput açıkken forddan çok az değil fakat kaput ve  kapılar kapanınca onda ses bayağı az duyuluyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2006 ford focus c max dizel otamatik aracım hem dizel sesi hem motor sesinin yüksekliğinden cam açamıyorum radyo sesi duyulamıyor. Arkadan bir fordun geldiğini fiatın geldiğini tahmin edebiliyorum çünkü bir motor sesi varki anlayabiliyorsunuz . Bu konuda rahatsız olan varmı bu benim kuruntummu acaba

Konunuzu birleştirdim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Motor sıcaklığı yükseldikçe ses azalıyor. Optimum sıcaklığa eriştiğinde ise rahatsızlık vermeyen yumuşak bir tırıltı duyuyorum. Uzun yolda camlar açık gidemiyorum, rüzgar sesi çok rahatsız ediyor. Sunroof ise sadece arka tarafı yükselterek seyahat edebiliyorum, o da uzun sürmüyor. Camları kapattığımda duyduğum ses beni ve yolcularımı rahatsız etmeyecek kadar az. Şehir içi kısa mesafe kullanımı için bu aracı aldığımdan beri daha küçük, daha donanımsız basit bir araç arzuluyorum.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Dün servis beni yeni Cmax ile bıraktı, bariz ses farkı var eski modellerle. Hem süspansiyon hem motor sesi açısından. Yol sesini bilmiyorum pütürlü asfaltta gitmedik hiç.

Yorum bağlantısı
Misafir

Motor sıcaklığı yükseldikçe ses azalıyor. Optimum sıcaklığa eriştiğinde ise rahatsızlık vermeyen yumuşak bir tırıltı duyuyorum. Uzun yolda camlar açık gidemiyorum, rüzgar sesi çok rahatsız ediyor. Sunroof ise sadece arka tarafı yükselterek seyahat edebiliyorum, o da uzun sürmüyor. Camları kapattığımda duyduğum ses beni ve yolcularımı rahatsız etmeyecek kadar az. Şehir içi kısa mesafe kullanımı için bu aracı aldığımdan beri daha küçük, daha donanımsız basit bir araç arzuluyorum.

Çok önceden birkaç yerde okumuştum. Yüksek hızlarda sunroof un sadece arkasını açarak seyahat ederken sunroof camı kopmuş diye. Bizde de olma korkusu ile amman dikkat diyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...