İçeriğe Yönlendir

Aslen Nereliyiz ?

Ali Tatlısu

Recommended Posts

Caner Kardeşseven

1915 de nevşehir merkez/1880 civarı aksaray kayalar köyü/ kayseri himmetdede sonrası oldukça geniş coğrafya....

Nevşehir Türkmen mahallesi/namı diğer Herikli mahallesi.

Vikipedia da Bu "Herikli " kelimesi yerleşim ve nüfusuna bakınca inanılmaz yollardan gelmiş bizmkiler nevşehire.

Yerleştirmişler Türkmen dedeleri bir mahalleye biz herikliyiz deyince , ee tamam buranın adı da herikli mahallesi olsun demişler...

Ama aslen nereliyim?14 yıl almanya 7 sene samsun 11 sene izmir ve 4 sene nevşehir de yaşadıktan sonra ?

Şen olasın ürgüp, dumanın tütmez... :))

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Karadenizin incisi Ünye...

Babamlar, evveliyatında Selanikten geldik deyolar ama etrafıma bakınca Selanik'in nufusu zamanında 30 milyon falan olması gerekirdi. 3 kişiden biri Selanik göçmeni :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Babam Ankara Balalı. Ben Balayı hiç görmedim ama. Kendimi bildim bileli Ankara Etlikte doğdum. Sonra sincan'a taşındım. Ankara havasını, 15 km hızla sadece bağıran ama gitmeyen oyun havası açıp sokaklarda gezen beyaz şahinleri orada tanıdım. Sokak düğünlerinde atılan parayı toplayıp kaçmayı orada öğrendim. ( sonra büyük abiler yakalayıp beni dövüp paramı alırlardı) 18 yaşında ev ile bağım kesildi iş hayatına atıldık. Doğduğun yermi doyduğun yer mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

büyüklerim trabzon tonya'dan ordu'ya geldiğimizi söyler dururlar, ama aslı astarı nedir bilmiyorum,

kimi akrabalarımda orta asyadan erzuruma ordan da trabzon filan derken ordu'ya geldiğimizi söyler.

işin aslı doğma büyüme orduluyum :)

mIViX.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

büyüklerim trabzon tonya'dan ordu'ya geldiğimizi söyler dururlar, ama aslı astarı nedir bilmiyorum,

kimi akrabalarımda orta asyadan erzuruma ordan da trabzon filan derken ordu'ya geldiğimizi söyler.

Hemşeriyiz o zaman bizde orta asyadan gelmişiz. :p

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Mor - beyaz...

3. ligde ünye ile aynı grupta iken çok gittim geldim stada.

teleferik yoktu o zamanlar. boztepeye toros12 ile çıkardık. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Kütük Manisa, Doğum Yeri Samsun. Yıllardır İzmir'de oturuyordum Şuan Milas'tayım.

Kütüğün Manisa yazmasına Sebep olan Babam Üsküp Doğumlu 2yaşında Manisa'ya gelimiş. Annem Samsunlu(Doğduğum yer) Ancak Dedeleri Selanik Göçmeni. Eşim Tekirdağ Çorlu Doğumlu Aslen Kırklareli Pınarhisar Sütlüce Köyünden.

Ne karışık Beee

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Ancak Dedeleri Selanik Göçmeni.

aha bi selanik göçmeni daha..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Memleket Aydın, daha geri gidersek büyük dedem Cenubi Garbi Kafkas Hükümet-i Muvakkate-i Milliyesi, (Kars Cumhuriyeti yani), Cumhurbaşkanı dır, ömrü fazla olmamıştır ama olsun, dingilizler dedemi Malta ya sürmüşler (İbrahim Aydın, esas adı Cihangirzade İbrahim bey), ama dönüp intikamını almış :D daha da geri gidersek net Orta asya Türküyüm, esas memleket burası, hepimizin kökünün gittiği yer yani :biggrin: :biggrin: kökte 1517 yılına dek indim, araştırmalar devam ediyor....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

Anneanne tarafı Gürcistan göçmeni Artvin - Borçka. Annem Çanakkale doğumlu. Dedem Çeşme - Çiftlikköy (Kökenler Kafkasya '93 harbine kadar ulaşabildim) . Babaannem Selanik, dedem Ödemiş (Köken Saraybosna) . Babam Ödemiş ... Doğum yerim İzmir. Hanım tarafından Ankara - Çubuk... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Kaan Akkor
(düzenlendi)

urfalıyam

tarihinde Kaan Akkor tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Korhan Şenörer

Aslen ve dogma, buyume istanbul, (4 kusak) Atadan, dededen Beşiktaş'lı. Nufus kagidinda nufus kaydi bile Beşiktaş yazan gercek Beşiktaşlı... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aydın Sert

Sinop/Boyabat' lıyım.

Hocam hemşehriyiz :)

Karadenizin İncisi SİNOP-ERFELEK.

Doğma büyüme : İstanbul BAKIRKÖY :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Tekirdağ- Hayrabolu

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

avatarlarımızın altında memleket olarak şu an yaşadığımız yerler yazmakta.

gurbet rüzgarı çoğumuzu bir yerlere uçurmuş.

ben son 9 yıldır bilecikliyim.izmit te doğma büyümeyim...

ama aslen çorum dodurgalıyım.

eş durumundan da yarı aydınlıyım.

siz nerelisiniz...?

Abi sen nerelisin hakkaten yaa :D :D

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

aha bi selanik göçmeni daha..

Ben de, ben de...

Bizden 2 kuşak önce yani anneanne, babaanne, ve dedeler 1923 den sonra büyük mübadele ile Selanik' den 8-10 yaşlarında Ürgüp' e gelmişler,, annemler sinasos' a (mustafapaşa), babamlar cemil köyü'ne yerleşmişler... fakirlik , yoksulluk hastalık derken biz 2. kuşaklar baba toprağında doğduktan sonra 1960' lı yıllarda Ankara' ya yerleşmişiz ve halen buradayız.

Küçükken yaz tatillerinde giderdik , şimdi sadece özel durumlarda gidebiliyoruz, ama o toprakların (ürgüp ve ata diyarları) kokusu hiç bir zaman aklımızdan çıkmıyor. Geçen haftalarda kardeşlerim. Dede topraklarını görmek için 50 kişilik bir Selanik turu yaptılar: çok farklı bir duyguymuş, ileri ki yıllarda belki ben de gidebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Benim de atalarım Selanik'ten gelmiş, yani rahmetli babamın babası ve annesi, Arapsun'a (Gülşehir) iskân edilmişler.

Doğru dürüst resimlerini bile görmediğim Selanik'i garip bir şekilde özlerim. Allah nasip ederse bir gün mutlaka gidip görmek isterim.

Nerelisin? sorusu benim açımdan da bir çırpıda cevaplayamadığım bir sorudur. Yüreğimin bir köşesinde hep ait olmadığım bir yerde yaşadığım duygusu vardır. Hüzün verir bana.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

çankırı ılgazlıyım kıyısın köyünden,annem sinop/boyabat hanoğlu köyünden

doğma büyüme ankara -mamak-abidinpaşadaym.

Sinop/Boyabat' lıyım.

hangi köy abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Tekirdağ- Hayrabolu

Anne tarafından emşehriyiz be yaa. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Anne tarafından emşehriyiz be yaa. :D

Hangi köy beya ?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

İlteber, Hayrabolu degil, dedem Malkaradan, anneannem ise merkezden. Tekirdaga gitmeyeli baya oldu, özledim oralari.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

Baba tarafı Yugoslavya-Üsküp/Pirlepe

Anne tarafı Yunanistan-Selanik

İstanbul'da ilk geldikleri semt Kocamustafapaşa/Samatya

Daha eskiye gidersek Balkanlara Konya-Karamandan göç etmişler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...