İçeriğe Yönlendir

Corsa Dizel mi Fiesta Dizel mi?

Bülent Şahin-2

Recommended Posts

Bülent Şahin-2

Arkadaşlar merhaba bu iki araçtan birini alacağım ama acaba hangisini tercih etmeliyim sizce neden birde yeni beklemelimi yoksa şimdimi almalı fiyat farkı olurmu ?

Yorum bağlantısı
Bülent Şahin-2

Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel ‐ 75 HP (Euro 5) 16" Kapak Jantlı

Essentia

38.600

FİESTA

Trend 1.4TDCi 70PS 5K 41.915 TL 37.390 TL

Yorum bağlantısı
İhsan Candan

Ben yorumumu söyleyim: Bu fiesta eski kasamı yoksa yeni kasa mı? Trend donanımlı 0 fiestaya 37 bin küsür para vereceğime, 2. el daha 3000-5000 kmde titanium donanımlı fiestayı tercih ederim. Sahibindende bir sürü ilan var böyle.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Full clio4 42bin lira hemde dizeli 90lik.Ben olsam clio alirdim...

arkadaş dün konuşmuş 43binlira demişler en fullune :D 1,5 dizel 90 hp modeline

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Esp ve navigasyon standart olan clio yabana atılmaz bence,hemde kasa yeni değiştirmişken.

Yorum bağlantısı
Bülent Şahin-2

Clio istemiyorum neden bilmiyorum ama renault çekici gelmiyor bana.... Birde yeni yıldan sonra fiyatlar artarmı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Corsanın yüzü eskidi,2007 yılından beri aynı kasa.

Fiesta kasa olarak daha yeni,corsanın vergi avantajı var.

B segmentinde yeni arabalar geldiği için bu iki aracın fiyat artıracağını zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Ben yorumumu söyleyim: Bu fiesta eski kasamı yoksa yeni kasa mı? Trend donanımlı 0 fiestaya 37 bin küsür para vereceğime, 2. el daha 3000-5000 kmde titanium donanımlı fiestayı tercih ederim. Sahibindende bir sürü ilan var böyle.

fiesta 2013 model olsa gerek yoksa trendi o kadar para etmez. ayrıca trende o kadar para ben olsam vermem. ihsan bey gibi düşünüyorum bende ikinci el 5-10 binde temiz 2012 fiestalar var internette. . onları da değerlendirim derim ben. hatta forumdan bir arkadaş satıyor bursa da:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/238371-satilik-2012-fiesta-tdci-titanium-x-14600-km/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Her zaman ki gibi olmuş..İki araç arasında seçim sorulmuş ama farklı marka ve modeller sunulmuş..Dikkat ediyorum sadece bu konuda değil bir çok konuda bunu yapıyoruz.Bence bu durum konuyu açan arkadaşın kafasını daha çok karıştırıyor.Siyahı mı alayım yoksa beyazı mı diyen birine mor olanı al demek bence gereksiz..

Ben sizin yerinizde olsam fiestayı tercih ederdim.Ancak boş olanı almak yerine daha donanımlı olan 2.el seçeneklerine bakardım.5-10 bin km de falan denk gelebilir..Corsa'nın bence bakınca hiç bir albenisi yok..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Her zaman ki gibi olmuş..İki araç arasında seçim sorulmuş ama farklı marka ve modeller sunulmuş..Dikkat ediyorum sadece bu konuda değil bir çok konuda bunu yapıyoruz.Bence bu durum konuyu açan arkadaşın kafasını daha çok karıştırıyor.Siyahı mı alayım yoksa beyazı mı diyen birine mor olanı al demek bence gereksiz..

Ayhan Bey bu konuda size katılıyorum.

Öneri isteyen arkadaşlar konuda başka öneri istiyorum/istemiyorum derse sorun çözülebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enis Sever

Bence de tercih şu an yeni Clio'dan yana kullanılmalı. Eğer Renault sevilmiyorsa ikinci el temiz bir fiesta dizel titanyum veya 0 trend dizel fiesta alınmalı. Son tercih ise yüzü eskidiği için Opel Corsa olmalı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yeni Dacia sandero stepway :good1:

1.5 dci 90 ps esp li hem de, bence de bakmalı. 33.bin TL lerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Bülent geçen gün bir yerde Opel 2015 de üretimi durduracak diye bi'şeyler yazıyordu, bu konuyu araştırmadan alma derim...

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

opel almanyadaki fabirakasını kapatıp orada üretimi durduruyor...marka kendini farklı ülkelerde üretimle devam ettirecek...

kafa karıştırmak istemem ama sandero step e bende ayrı bakıyorum yolda artık :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Nedense Corsa bana çok daha yumuşak ve çekici geliyor. Ben Corsa derdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yeni bir arabanın yıllık maliyeti yaklaşık "en az" 4 bin lira (b sınıfı 40 bin lira dolayında, değer kaybı dahil, benzin hariç, yeni araç mtv vergi dahil)

Bu durumda ne kadar beklerseniz o kadar kardasınız.

Arabanız "yok" ise o zaman başka. Değiştirecek iseniz bence bekledikçe kar artıyor.

Ayrıca 50 bin liranız bankada her ay 280 lira getiriyor.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bence atmosferik de olsa 2000 cc motorun üzerinden atlayamaz multijet. Sport Trend Focus beni geçer mesela.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Multijet güzel motor, 2.0 atmosferik benzinli otomobilden daha iyi rampa çıkıyor. Gaza ucundan dokunup çıkarken rampaları, böyle bir otomobile 480 lira MTV ödüyorum oh be deyip arkama yaslanıyorum :) Yakıt ekonomisini saymıyorum...

tam gaz gidersem tokatlarım seni. :p

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Full clio4 42bin lira hemde dizeli 90lik.Ben olsam clio alirdim...

Yanlış anlamayın araç işi zevk işi ama ben 42 bin lira clioya hayatta vermem,hatta 42 değil 30 bine verselerde almamda kapıyada koymam :) araç piyasasında bir sürü seçenek varken neden 42 bin tl kıytırık clioya vermeyi düşünüyorsunuz onuda anlamış değilim bu aracın kendide belli yaptığı ünde az yakmaktan başka bir espirisi yok gerçektende az yakıyorsa.Renoul yeni nesil clio çıkardı yahu arkadaş yeni araç yapmışsın bari verecek hiçmi isim bulamadın neden hala clionun revizyonundan devam ediyorsun.Ben bu araçtan neden nefret ediyorum onuda yazayım bende 1 tane vardı bu clio belasından benzinli,rampaya vurduğumda klimayı kapatmassam murat 124 bile benden hızlı idi o kadarmı hantal,düz yol olacak bu basıp gidecek.Yeni aldığım scorpioda bile klima son açık rampada 140 yapıyor bu clionun 40 la gittiği yerde yok böyle bişi o nedenle gıcığım bu clioya ayrı yeten ekonomik olduğunuda hiç sanmıyorum güvenlik desen o bile yok ha şahin doğan ha clio hatta doğan cliodanda iyi .Geçen sene tanıdığım biri almıştı sıfır,benim araç diyor rampada durduğumda kalmıyor bende kalksa şaşardım zaten hiçmi alacak araç bulamadında gittin clio aldın dedim,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...