İçeriğe Yönlendir

Dişim Çok Ağrıyor

Hüseyin Yergin

Recommended Posts

Hüseyin Yergin
(düzenlendi)

1 Haftadır dişim çok ağrıyor bugün sabah fırçalarken bayada kanadı ama doktora gidemiyorum Çünkü ilçde diş doktoru yok var fakat devlette zaten en son gittiğimde onun yaptığı dolgunun altı ağrıyor.Çok da güvenemiyorum açıkcası ama ağrısınada Dayanamıyorum..

tarihinde Hüseyin Yergin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Muhtemelen dolgunun altı apse yapmıştır. Benim kızda da olmuştu doktor dolguyu kaldırdı çocuk rahatladı ardından antibiyotik ve düzeldiğinde tekrar dolgu yapıldı şu anda sıkıntı yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

abi biri ağrıyan yere yumruk atsın bı sıkıntın kalmaz şaka biyana :D :D geçmiş olsun abi çare yoksa devlete devam diş ağrısı berbat bişeydir bekletmeye gelmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Diş ağrısı ciddi şekilde can sıkıcı bir durum.Kendim de çok fazla çekmiş ve halen daha çekmekteyim.İlaç adı vermek çok doğru olmaz.Sonuçta mutlaka diş doktoruna gitmeniz gerekiyor.Ancak iltihap varsa (ağrıdığına göre var) oda muhtemelen önce ilaç tedavisi önerecektir.Kullandığınız ağrı kesici nedir bilmiyorum ama.1 tane alın sonra 20 dakika sonra bir tane daha alın.Böylece ilacın etki oranı daha da yükselecektir.Ancak iltihap olduğu için antibiyotik kullanmadan ağrıyı geçirmek çok da kolay olmayacaktır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Geçmiş olsun kardeş, acil bir doktora yetişene kadar bol tuzlu bir su ile gargara yap bir nebzede olsa ağrıyı dindirecektir. Acil şifalar....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

abi biri ağrıyan yere yumruk atsın bı sıkıntın kalmaz şaka biyana :D :D geçmiş olsun abi çare yoksa devlete devam diş ağrısı berbat bişeydir bekletmeye gelmez

Kesnlikle düşünmedim değil. Hatta bunları bile düşündüm :bambam::elisopali: ama korkuyorum korkunun ecele faydası yok kıyamet kopmadan devlet amcanın kollarına atlayayım dişimi göstereyim dediğin gibi.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Kesnlikle düşünmedim değil. Hatta bunları bile düşündüm :bambam::elisopali: ama korkuyorum korkunun ecele faydası yok kıyamet kopmadan devlet amcanın kollarına atlayayım dişimi göstereyim dediğin gibi.

Kesinlikle bir an önce kardeş.....

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

çay bardağına yarım su koy asprini içinde erit ve pamukla tampon yap, ağrısı azalır.

Teşekür ederim.

Muhtemelen dolgunun altı apse yapmıştır. Benim kızda da olmuştu doktor dolguyu kaldırdı çocuk rahatladı ardından antibiyotik ve düzeldiğinde tekrar dolgu yapıldı şu anda sıkıntı yok

Bende öle tahmin ediyorum abi izin alayım öğlenden sonra gösterecem artık.

Diş ağrısı ciddi şekilde can sıkıcı bir durum.Kendim de çok fazla çekmiş ve halen daha çekmekteyim.İlaç adı vermek çok doğru olmaz.Sonuçta mutlaka diş doktoruna gitmeniz gerekiyor.Ancak iltihap varsa (ağrıdığına göre var) oda muhtemelen önce ilaç tedavisi önerecektir.Kullandığınız ağrı kesici nedir bilmiyorum ama.1 tane alın sonra 20 dakika sonra bir tane daha alın.Böylece ilacın etki oranı daha da yükselecektir.Ancak iltihap olduğu için antibiyotik kullanmadan ağrıyı geçirmek çok da kolay olmayacaktır

Sağol abi ilgine can sıkmazmı hayat bitti benim için :).Mecbur gideceğim artık hiçbirşey kar etmiyor birşeyde yiyemiyorum sol tarafla. Antibiyotik hiç sevmem ama mecbur artık. :(

Geçmiş olsun kardeş, acil bir doktora yetişene kadar bol tuzlu bir su ile gargara yap bir nebzede olsa ağrıyı dindirecektir. Acil şifalar....

Çok teşekkürler abicim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Muhtemelen apse yapmıştır.Ancak görmeden bilmeden ilaç önermek yanlış olur.Eğer dediğim gibi ise en az 1 hafta antibiyotik tedavisi uygulayacklar.Sonra müdahele edebilirler.Bu süreçte Amoklavin 1000 mg (Antibiyotik)ve Majezik 100mg (ağrı kesici) kullanmanızı söylerler.Sonrada tedavi edilebilir gibiyse tedavi ederler veya dişinizi çekerler.Eğerki 20 lik diş ise çekme ihtimalleri büyük.Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kanal tedavisi gereken dişe dolguyu yapıp postalıyorlar.Sonra böyle oluyor..Maalesef bende 2-3 defa ısrarla yeni açılan diş polikliniklerine gittim.Ancak her defasında sonuç alamadım.Dolgu için gittiğimde bana doktor şunu söyledi ; Dolguya gerek yok senin dişlerini bir temizleyeyim hiç ağrın kalmaz dedi.Dişlerime toplamda 1 dakika kadar baktı yolladı..Daha sonra özelde dolgu yaptırdım..Bir defa daha gittim 20 lik dişimi çektirmek için baktılar.Bu dişi çekmeye gerek yok dediler.Tamamen çürümüş ağrıyan dişe..Israr edince iyi bi film çektirde çekelim dediler.Film çektirmeye gittim.Adam ağzıma filmi sokarken yanaklarımı kesti..Ben öyle film çeken adamı en son korku filmlerinde görmüştüm..Film çekildi.Aldım çıktım doktorun yanına baktı bu iyi çıkmamış bir daha çektir dedi.O gün yine arkama bakmadan çıktım..Ertesi gün özelde panaromik film çektirip arkasından dişimi çektiler..Ben Allah'ın hakkı 3 dür dedim bir daha gittim.Bu sefer de Dişimin dolgusu düşmüştü aynı yere dolgu yapılacaktı kolay bir iş diye düşündüm..Doktor baktı bu diş ölmüş dedi.Buna dolgu olmaz dedi.Çekmek lazım dedi..tabii çektirmedim..Özele gittim doktor dolgu yaptı.Şuanda şeytan kulağına 4 yıl oldu dişimde tık yok..

Bana mı hep bu kadar olumsuz şey denk geldi diye düşünüyorum bazen ama gidenlerden de hiç iyi şeyler duymuyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kanal tedavisi gereken dişe dolguyu yapıp postalıyorlar.Sonra böyle oluyor..Maalesef bende 2-3 defa ısrarla yeni açılan diş polikliniklerine gittim.Ancak her defasında sonuç alamadım.Dolgu için gittiğimde bana doktor şunu söyledi ; Dolguya gerek yok senin dişlerini bir temizleyeyim hiç ağrın kalmaz dedi.Dişlerime toplamda 1 dakika kadar baktı yolladı..Daha sonra özelde dolgu yaptırdım..Bir defa daha gittim 20 lik dişimi çektirmek için baktılar.Bu dişi çekmeye gerek yok dediler.Tamamen çürümüş ağrıyan dişe..Israr edince iyi bi film çektirde çekelim dediler.Film çektirmeye gittim.Adam ağzıma filmi sokarken yanaklarımı kesti..Ben öyle film çeken adamı en son korku filmlerinde görmüştüm..Film çekildi.Aldım çıktım doktorun yanına baktı bu iyi çıkmamış bir daha çektir dedi.O gün yine arkama bakmadan çıktım..Ertesi gün özelde panaromik film çektirip arkasından dişimi çektiler..Ben Allah'ın hakkı 3 dür dedim bir daha gittim.Bu sefer de Dişimin dolgusu düşmüştü aynı yere dolgu yapılacaktı kolay bir iş diye düşündüm..Doktor baktı bu diş ölmüş dedi.Buna dolgu olmaz dedi.Çekmek lazım dedi..tabii çektirmedim..Özele gittim doktor dolgu yaptı.Şuanda şeytan kulağına 4 yıl oldu dişimde tık yok..

Bana mı hep bu kadar olumsuz şey denk geldi diye düşünüyorum bazen ama gidenlerden de hiç iyi şeyler duymuyorum..

Diş tedavisine galiba devlet hastalık olarak bakmıyor, sağlığın en önemli sorunlarından birisi de budur.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Diş sağlığı konusunda ülkemiz oldukça geride maalesef.Devlet tedavi giderleri konusunda da sıkıntılı bir uygulama var.Özeller de tedavi giderlerini karşılamıyor.Neredeyse her ilde ağız diş sağlığı hastaneleri açıldı çalışıyorlar ancak talebi yetiştirmek çok zor ve sıkıntılı.Hasta ile ilgilenme süresi daha uzun olduğu ve talep çok yoğun olduğu için maalesef yeterli gelmiyor.Bu konuda bazı çalışmalar yapılıyor.Eğer net bir karar çıkarsa bundan sonra istediğiniz özel diş hekimine giderek tedavi olacaksınız sgk da ücretini ödeyecek.Ama tabi hangi tedavileri hangi oranda karışılayacağı net değil.

Aslında çok fazla bilinmeyen bu uygulama halihazırda mevcut.Sevk alarak özel bir diş hekimine giderek tedavinizi yaptırabilirsiniz ama bu işlem çok fazla işlemiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hüseyin geçmiş olsun.

Yalan dünyada Bora'nın dişini çekme yöntemini kullan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Doktora gitmemek psikolojik olabilir mi :)

Şaka bir yana yakında evlenemiyorum yardım edin diye başlık göreceğim diye korkuyorum :D :D :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Muhtemelen apse yapmıştır.Ancak görmeden bilmeden ilaç önermek yanlış olur.Eğer dediğim gibi ise en az 1 hafta antibiyotik tedavisi uygulayacklar.Sonra müdahele edebilirler.Bu süreçte Amoklavin 1000 mg (Antibiyotik)ve Majezik 100mg (ağrı kesici) kullanmanızı söylerler.Sonrada tedavi edilebilir gibiyse tedavi ederler veya dişinizi çekerler.Eğerki 20 lik diş ise çekme ihtimalleri büyük.Geçmiş olsun.

Çok teşekkür öğlenden sonra gideceğim bende aynılarını düşünüyorum insan kendi kendinin doktorudur derlerya.

Yok abi devlet rezillik ben de şahsen yaşıyanlardanım önemsemiyorlar diş konusunda devlet hastaneleri hastalarını özelde yaptırdığım dolgular hala sapa sağlam.

Geçmiş olsun, özel doktora git bence :good1:

Özel olsa valla gidecem ama 100km yol izin al git gel cekemiyeceğim öğleden sonra mecbur devlete gideceğim.

Hüseyin geçmiş olsun.

Yalan dünyada Bora'nın dişini çekme yöntemini kullan :)

Bizde pazartesi onu izleyip gülüyorduk hanımla, dedim biz de çoçukken iple kapıya bağlama işlerini yapıyorduk gülüyor inanmıyor bana.

Geçmiş olsun...boşuna dememişler,neren ağrıyorsa orası can'dır.

Aynen Hakan abi.

Doktora gitmemek psikolojik olabilir mi :)

Şaka bir yana yakında evlenemiyorum yardım edin diye başlık göreceğim diye korkuyorum :D :D :D

Psikolijik birazda tabiki :fiuw: ama kimseye diyemiyom.Hatta geciyor arada ağrısı :tongue:

Evlendirmek yuva kurmak esli görevimiz varsa evlenecek yuva kurmak sevaptur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Devlet hastanesinde iyi bir doktor buldum sağolsun çok ilgilendi.Sabah erkenden gidip doktora dişimi hallettirdim, dolguyu söktü temizledi tekrar yaptı yaklaşık 1 saat uğraştı ama en gerideki olduğu için zorduda iltahap yokmuş kanamada geçti zaten.herkese çok teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

geçmiş olsun Hüseyin, insanın neresi ağrırsa canı oradadır derler. umarım bir daha nüks etmez.

Sağol abicim benim dolgum geçti doktorun vurduğu iğnen yeri çok acıyor. :(

Hadi geçmiş olsun. Kapıya ihtiyaç kalmadı :)

Az daha dişten olacaktık senin yüzünden abi. :biggrin:

Tekirdağ

Abi vallahi anlamadım. Narkoz yedim ondanmı. :unsure2:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun kardeşim.Şırıngaya fren hidroliğinden çek ağrıyan dişin üzerine birkaç damla damlat.En az altı saat sorunsuz götürür... ;) diyecektimki icabına bakmışsın.Tekrar geçmiş olsun... :biggrin:

tarihinde Şahin Topaloğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin
(düzenlendi)

Sağol şahin abim doktor verdi alttan alttan zaten şırıngayı yeterince.

Hıııı abi Alemsin vallahi :biggrin: hiç denemedin dur hemen alıp geleyim mesai saatlerinde birşey olamaz değilmi.Çalkalayıp tükürsem sakıncası varmıdır abi. :yes:

tarihinde Hüseyin Yergin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...