İçeriğe Yönlendir

Yeni Modem,Laptop Bağlanıyor,Masaüstü Pc Bağlanmıyor

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

....aynı eternet kablosunu laptopa bağlıyorum(kablosuzu kesip) sorunsuzca kablolu bağlanıyor (buradan pc nin arızalı olduğu sonucu çıkabilir-çıkmasın)eski modemimi pc ye taktığım zaman da pc sorunsuz bağlanıyor.

Hoppa, yeni bilgiler ulaşıyor elimize :D Az önce sorduğumda kopuyor dememiş miydiniz?

PC'nin ethernet kartı sürücüsünü güncellemiş miydik?

bkz 1. mesaj :) pc'de kafasına göre bazen kısa süreli internet geliyor,laptopta kablolu-kablosuz hep var.

eternet kart sürücüsünü güncellemedik,bu akşam da onları yapayım.

format attım,fakat 1 kere daha atacağım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Format atmadan evvel ethernet kartının sürücüsünü güncelleyip dener misiniz? O cümle gözümden kaçmış, özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Format atmadan evvel ethernet kartının sürücüsünü güncelleyip dener misiniz? O cümle gözümden kaçmış, özür dilerim.

peki,eternet anakartın üzerinde,bunun kendi güncellemesi olur mu,yoksa anakart mı-nedir :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Anakartin da sitesinden indirebilirsiniz veya ethernetin marka modeline gore kendi web sitesinden de indirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı

Yapabilirmisiniz bilmiyorum ama bios güncellemesi sanki durumu çözebilir gibi geliyor bana.Ethernet kartınzda güncellenmiş olur.Anakart marka download sitesinden son driverları indirin ve o şekilde sürücüleri yükleyin.Muhakkak chipset sürücüsünü yükleyin.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yapabilirmisiniz bilmiyorum ama bios güncellemesi sanki durumu çözebilir gibi geliyor bana.Ethernet kartınzda güncellenmiş olur.Anakart marka download sitesinden son driverları indirin ve o şekilde sürücüleri yükleyin.Muhakkak chipset sürücüsünü yükleyin.

ben de onlarla ilgileniyordum.chipseti yaptım,.bios için güncelleme indirdim,rom dosyası diyor.kendi açılabilen -kurulan bir dosya değil.bu dosyayı nereye yapıştırıcam

Yorum bağlantısı

Bios dosyasını yüklediğin yerde çalıştırma programıda mevcuttur olamamsı mümkün degil.Windows için olanı indireceksin dos olan tariflede olsa yapman riskli.Bu işlemi yaparken elektriğin gitmesin.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bios dosyasını yüklediğin yerde çalıştırma programıda mevcuttur olamamsı mümkün degil.Windows için olanı indireceksin dos olan tariflede olsa yapman riskli.Bu işlemi yaparken elektriğin gitmesin.

http://www.asus.com.tr/Motherboards/Intel_Socket_775/P5LD2VM/#download

bu sayfada xp seçeneğini seçiyorum,15 adet bios versiyonu çıkıyor,bunlar kurulacak şekilde inmiyor.bakabilir misiniz

Yorum bağlantısı

2007.08.14 update bunu ve bios utiliste bunu AFUDOS V2.32, AMI BIOS update tool.

indireceksin.

Anakartın açılışındaki bios seçeneginde bios güncelleme seçenegi var oarası daha kolay olacaktır ama bu anakart usb den okuyormuydu hatırlamıyorum disket gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Yeni bir ethernet kartı veya wireless usb alıcı alın sorununuz büyük ihtimalle çözülür. Bence suçlu ethernet kartı. Bios update sırasında elektrik giderse anakartı kaybedebilirsiniz.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2007.08.14 update bunu ve bios utiliste bunu AFUDOS V2.32, AMI BIOS update tool.

indireceksin.

Anakartın açılışındaki bios seçeneginde bios güncelleme seçenegi var oarası daha kolay olacaktır ama bu anakart usb den okuyormuydu hatırlamıyorum disket gerekebilir.

Afudos dos ortamı içindir abi?

Windows için Asus Update Tool olması gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yeni bir ethernet kartı veya wireless usb alıcı alın sorununuz büyük ihtimalle çözülür. Bence suçlu ethernet kartı. Bios update sırasında elektrik giderse anakartı kaybedebilirsiniz.

3-4 gün önce ethernet kartı,dün de kablosuz usb modem aldım denedim.sonuç hüsran.pes ettim artık.son bi format atıcam olmazsa kullanmıycam masa üstü bilgisayarını.denemedik bir şey kalmadı.kasblosuz usb modemden çok umutluydum,5 dakika kadar bağlı kalabildi o da.sonra koptu.

Yorum bağlantısı

Sani o anakrtın windows uyumlu uptade verilmedi hiç diger anakatlarını versem hata verir zaten.Anakart bios içinde ayrı menüsü var ordan yüklenebiliyor.Disket ile yapılacak yada usb açılışta görüyorsa daha rahat yapılabilir.

Usb modem aldıysan çevirmeli baglantı yapılacak usb wriless alman lazım.

Ethernet kartı baglanıyor mu? yoksa sadece internet erişimimi olmuyor.İkiside çok farklı sorunlar.İnternet erişimi olmuyor ise dediğim gibi ethernet güvenlik duvarı açıık kapatılacak.

Aga baglanmıyorsa durum başka.Uğraşmayacaksın biostan ayar var ise kapatacaksın pcı ethernet al 5tl falan tak ve kullan.Her iki seçenektede bunu yapabilirsin.Diğerlerini boşuna almışsınız

HArici etherenet kartı taktıgınızda anakartın kini kapatacaksınız çakışma yapar.

Şimdi şu ayapın.Anakart ın power kablo girişindeki çoklu soketi çıkartın,ardından pili çıkartın ve yarım saat falan bekleyin.Önce Power kablosunu takın ve anakart biraz geç açılır açılınca bios hatası verir ve sonra makinayı kapatın pili takın.Sistemi açın hiç bir şey yapmayın windows açılınca bütün adres çakışmaları varsa düzelir.Bu şekildede işlem düzelmez ise Tecrübesi olan bir kişini müdahalesi şart.Yapılan yanlış bir uygulama var yada ethernet kartı hatalı.Taktıgınıda çakıştıgı için çalışmamıştır.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sani o anakrtın windows uyumlu uptade verilmedi hiç diger anakatlarını versem hata verir zaten.Anakart bios içinde ayrı menüsü var ordan yüklenebiliyor.Disket ile yapılacak yada usb açılışta görüyorsa daha rahat yapılabilir.

Usb modem aldıysan çevirmeli baglantı yapılacak usb wriless alman lazım.

Ethernet kartı baglanıyor mu? yoksa sadece internet erişimimi olmuyor.İkiside çok farklı sorunlar.İnternet erişimi olmuyor ise dediğim gibi ethernet güvenlik duvarı açıık kapatılacak.

Aga baglanmıyorsa durum başka.Uğraşmayacaksın biostan ayar var ise kapatacaksın pcı ethernet al 5tl falan tak ve kullan.Her iki seçenektede bunu yapabilirsin.Diğerlerini boşuna almışsınız

HArici etherenet kartı taktıgınızda anakartın kini kapatacaksınız çakışma yapar.

Şimdi şu ayapın.Anakart ın power kablo girişindeki çoklu soketi çıkartın,ardından pili çıkartın ve yarım saat falan bekleyin.Önce Power kablosunu takın ve anakart biraz geç açılır açılınca bios hatası verir ve sonra makinayı kapatın pili takın.Sistemi açın hiç bir şey yapmayın windows açılınca bütün adres çakışmaları varsa düzelir.Bu şekildede işlem düzelmez ise Tecrübesi olan bir kişini müdahalesi şart.Yapılan yanlış bir uygulama var yada ethernet kartı hatalı.Taktıgınıda çakıştıgı için çalışmamıştır.

wireless usb modem denedim olmadı.

yeni ethernet kartı taktım kurdum denedim olmadı,ama anakarttakini iptal etmemiştim,

az sonra pil sökme işini yapacağım

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bugün bir kez daha eve teknik servis geldi.gelmeden önce aradılar,yanınızda başka modem yoksa gelmeyin,benim modemimi değiştirin dedim.

gelmişler yanlarındaki airties marka modemi takmışler (zaten şuan nete bağlanmayan da airties).o da olmamış.

yanında bir de zyxel modem varmış (benim kendi modemim-sorunsuz bağlanan marka) onu takmış ve bingoo.eşimden aldığım habere göre şimdilik zyxel modem ile sorun yok.dikine duran bir modemmiş.bakalım akşam eve gidince ben de bir kontrol edeyim.inşallah kalıcı olarak çözülmüştür.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

henüz ben eve gidip test etmedim :rolleyes: inşallah kesmez.

yalnız bu olaya mantıklı bir açıklama bekliyorum,hala düşünüyorum neden nasıl diye.ne alaka,o markayla çalışma bu markayla çalış :nea:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Keramet dik durmasından olsa gerek:)

Eskiden bende Airties modemle bağlantı sorunu yaşamıştım. Kendi iç yazılımını update edince sorun hallolmuştu.

Hadi geçmiş olsun.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

evet,evdeyim ve nihayet pc nin bağlanmama sorunu çözülmüş.airties modem gitmiş yerine uzay gemisi boyutlarında ve görünümünde zyxel modem gelmiş,tüm olay buymuş.ahanda bu da fotoğrafı :)

yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

modemhp.jpg

Uploaded with ImageShack.us

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

RAM'leri kontrol ettiniz mi?

evet,senin bağlandığın akşam hemen açtım kasayı.bir tanesi gevşekmiş taktım yerine.2*512 var ve faaller şuan,teşekkürler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...