İçeriğe Yönlendir

Alarm Problemi mi?

Volkan Emrah Kirpik

Recommended Posts

Volkan Emrah Kirpik

Arkadaslar fabrika cikisi kornaya bagli alarmim malesef sabah aksam gece gunduz dinlemiyor gunde en az 3 en cok 8 kere oterek ki gece caldigin da feci bi durum ortaua cikiyor malum komsular tarafindan da ciddi sikayet almaya basladim. Hic bir serviste sorunu cozemedi tavsiyesi olan ya da sorunun neden kaynaklandigini bilen var mi acaba

Yorum bağlantısı

Alarmı harekete geçiren sistemler (kapılar, motor kaputu, bagaj, hareket sensörleri vb.) tek tek kontrol edilmeli. Malum hava yağışlı kaput kilidinin ıslanması bile bu duruma sebep olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

en önce, kaput switchine bakın, şöyle: soketini çıkarın ve alarm artık ötmüyorsa oraya yoğunlaşın

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Orjinal alarmda ayar yok, zaten yapılacak hassasiyet de yok, kapısı bacası açıldı mı, çalar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Benim akü can çekişirken alarm 3-4 kere saçma zamanlarda çaldı.Akü değişti 1 yılı geçti alarm saçmalamıyor..

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

malesef aynı sıkıntı bende de vardı

günde 1 saat arayla 10 kere çalıyordu

başa çıkamadım

söktüm attım

yapacak birşey bulamadık

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Emrah Kirpik

arkadaşlar sorunum çözüldü öğrendiğim kadarıyla bu araçlarda alarmı devreye sokan 3 siviç bulunuyormuş sadece kapının açılması halimde alarm çalıyor bu siviçler ön kapılarda ve bagaj kapısında sırasıyla iptal edelim dedik ilk deneme de sonuca ulaştık bagaj kapısında ki siviç bozukmuş herkese teşşekür ederim.

Yorum bağlantısı
Misafir

benim eski mondeo da kaput siviçi bozulmuşdu, genelde aynı şikayet geliyor demişlerdi oto far da.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Volkan Emrah Kirpik

Malesef sorunum cozulmemis sadece biraz soluklandi alarm cesitli seyler soyleyen ustalarimizin en son geldikleri nokta immobilizer sorunu olabilecegi yonunde immobilizer degisirse sorunumun halledilecegi soylebmekte tabi maliyeti de ortada biri yardim edebilirse cok sevinecegim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

immo değişimi? 2013 yılında? 2 yaşındaki explorer da bile pek mümkün değildi

immo sistemi iptal edilir, aksesuar alarm takılır, en garanti ve nispeten makul çözümü bu.

Yorum bağlantısı
Misafir

Malesef sorunum cozulmemis sadece biraz soluklandi alarm cesitli seyler soyleyen ustalarimizin en son geldikleri nokta immobilizer sorunu olabilecegi yonunde immobilizer degisirse sorunumun halledilecegi soylebmekte tabi maliyeti de ortada biri yardim edebilirse cok sevinecegim

İmmo değişimi garip geldi, benim araçtaki gibiyse IDS'e bağlanıp rahatlıkla sadece alarm pasifize edilebilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

immo başka, alarm başka, 97 Explorer deki sistem ise çok çok başka, vesile ile alarmın nesini pasifize ediyorlar focusta?

Yorum bağlantısı
Misafir

immo başka, alarm başka, 97 Explorer deki sistem ise çok çok başka, vesile ile alarmın nesini pasifize ediyorlar focusta?

Aracı aldığımda alarmı çalışmıyordu, en son gittiğim servisteki elemanla birlikte IDS'e bağlanarak uzun aramalarımız sonucunda "güvenlik" ayarlarında alarm ile ilgili bölümü "aktif" ederek alarmı çalıştırmayı başarmıştık.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlk işlem için bir defalığına yapılır. Nakliye için alarm kapalıdır, bayilere gidildiğine açılır, bir daha geri dönüp kapatılamaz, pasifize edilemez. Shipping mode derler.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

İlk işlem için bir defalığına yapılır. Nakliye için alarm kapalıdır, bayilere gidildiğine açılır, bir daha geri dönüp kapatılamaz, pasifize edilemez. Shipping mode derler.

Anladım, (Ankara'da en çok araç sattığını ve en yüksek servis rekorlarının ellerinde olduğunu iddia eden bir yetkili serviste benim aracımı bir gün alıkoydular ve alarmını aktive etmeyi başaramadılar.), peki yan aynalarda bulunan sinyaller ve karşılama lambaları için durum nedir? Onların da pasif/aktif durumu var mıdır?

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Bu aralar bol bol uğraştığımız Elmconfig programı, aracın dahili alarmının son 4 seferde hangi sebeplerden dolayı çaldığını gösteriyor. Kendi aracımla uğraşırken eskiden farklı zamanlarda 4 kere kaputtan dolayı çaldırmıştım, araç hepsini kaydetmiş. Yani aslında, servise gidilse muhtemelen bilgisayara bağlandığında araç dillenip nereden kaynaklandığını, tek tek incelemeden söyleyebilir.

lkL3pHNl.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Yani aslında, servise gidilse muhtemelen bilgisayara bağlandığında araç dillenip nereden kaynaklandığını, tek tek incelemeden söyleyebilir.

İşte sorun da burada, servislerde ne yazık ki bu programlardakini okuyup anlayabilecek kadar ingilizce bilen eleman yok ki? Adama eğitim programlarında (katılmışsa) ne öğretildiyse ondan aklında kalanları uyguluyor.

Bu konuda ben sizlerden çok daha ileri şeyler bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

Daha önce yazmıştım.

immoyu iptal etmeye hiç gerek yok benim gibi alar mı iptal edin merkezi kilit takın tamamdır olay

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Önceki aracım skoda felicia idi. Onda orjinal alarm vardı ; Yanıp sönen uyarı lambasının belli yanıp sönme periotları vardı. Alarm çaldıktan sonra hangi nedenden yandığı anlaşılabiliyordu ( Hereket sensörümü ; kapı açılmasımı vs ).. Yeni nesil orjinal alarmlarda lamba yok sanırım ..

Yorum bağlantısı
Volkan Emrah Kirpik

Daha önce yazmıştım.

immoyu iptal etmeye hiç gerek yok benim gibi alar mı iptal edin merkezi kilit takın tamamdır olay

alarm nereden nasıl iptal ediliyor zor bi işlem mi bir de merkezi kilit takıldımı orjinal kumandayı kullanamıyorum sanırım

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

NEREDEN İPTAL EDİLDİĞİNİ tam bilmiyorum ama 10 dakikada yaptılar

merkezi kilit takılınca orjinal kumandayı kullanamıyorsunuz malesef

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...