İçeriğe Yönlendir

2012 My Fiesta 1.25 Rölanti Sorunu

Arif Okumuş

Recommended Posts

Arif Okumuş

Merhaba arkadaşlar başlıkta da yazıldığı gibi 2012 model my fiesta II 1.25 sahibiyim.Aracı 2011 ekim ayında aldım. 15000 km benzinle kullandım. İlk bakımdan sonra BRC marka lpg taktırdım. Şu anda araç 20000 km de.

Benim sorunum şu araç vites boşta rölantide çalışır vaziyette dururken motorda anlık devir kayıpları oluyor. Bu anlık dalgalanmalarda egzozdan öksürme tarzı gaz çıkışı oluyor ve motorda hafif sarsılıyor. Aracı cumartesi günü lpg dönüşümünü yapan yere götürdüm her türlü konyrolü yaptılar lpg ile alakalı değil dediler. Sonra servise gittim araç opti soketiyle bilgisayara bağlandı her hangi bir arıza çıkmadı.Sonra özel ford servisine gittim bujileri değiştirelim dediler. Bujileri çıkardılar baktılar ki cillop gibi aynen geri taktılar. Sorun hayla devam ediyor ancak araçta aşırı performans hissediyorum. Çekiş eskisine nazaran arttı hemde çok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Önce siz deneyin, 1 depo boyunca sadece benzinde kullanın, problem gitmişse, lpg ciye bu drumu açıklamasını isteyin

Yorum bağlantısı
Arif Okumuş
(düzenlendi)

Arif Hocam LPG olarak shellin LPGsini mi kullanıyosunuz? Benzinde titreme var mı?

Hocam genelde opetten alıyorum bursadaki opetlerde aygaz satılıyor izmitte mogaz satıldığını duymustum.

Benzinde daha seyrek yapıyor.

tarihinde Arif Okumuş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin
(düzenlendi)

Aynı sorun bende de var hafiften ama her zaman olmuyor... Ben de opetten aygaz alıyorum acaba sıkıntı LPGden mi diye düşünüyorum. Hata vermeden Kısa süreli oksijen sondasını mı bozuyor... yani aklıma geliyor bunlar. Her zaman yapmıyor. En son Shellden aldığımda daha fazla yaptı. Yani karışık bir durum... rölantide titremenin birçok nedeni olabilir... siz de 200 km kadar benzinli kullanın sürekli rölantiyi kontrol edin. Bakalım ne olacak... Bir de LPGyi farklı bir marka alın. BP ya PO gibi... bir de böyle bir deneyin...

tarihinde Ertan Alptekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Okumuş

Aynı sorun bende de var hafiften ama her zaman olmuyor... Ben de opetten aygaz alıyorum acaba sıkıntı LPGden mi diye düşünüyorum. Hata vermeden Kısa süreli oksijen sondasını mı bozuyor... yani aklıma geliyor bunlar. Her zaman yapmıyor. En son Shellden aldığımda daha fazla yaptı. Yani karışık bir durum... rölantide titremenin birçok nedeni olabilir... siz de 200 km kadar benzinli kullanın sürekli rölantiyi kontrol edin. Bakalım ne olacak... Bir de LPGyi farklı bir marka alın. BP ya PO gibi... bir de böyle bir deneyin...

Hocam öncelikle cevap verdiğin için teşekkur ederim.

Ne zamandan beri oluyo senin arabada.Birde yürür durumdayken herhangi bir anormallik hissettin mi. Ben sanki derinden bir vurultu sesi duyar gibi oluyorum.Ama iyice kulak kabartmak lazım mesela yanımda eşime soruyorum duymuyorum diyor.;Bu konuda evham yaptığımı da düşünmüyorum 20000 km dir tepesindeyim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

yazılımla alakalı olabilir aracım dizel fakat vites boştayken hareket halinde veya yarım debriyajda sonrası devir düşüp çıkması oluyordu yazılım güncellendi sorun yok denecek kadar azaldı,servisten yazılım güncellemesi isteyin eğer düzelmezse sorun lpgden olabilir

tüplü bu

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Okumuş

konuya fazla yardım gelmedi cevap veren arkadaşlara tesekkür ederim. Araştırmalarım sonucu sorunun ateşleme bobininden kaynaklandığını düşünüyorum. 100 liraymış. Elime fırsat geçince değiştirecem sorunun devam edip etmediğini kontrol etcem.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...