İçeriğe Yönlendir

Güvenlik Kamerası

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Arkadaşlar fabrikadaki güvenlik kameralarına kaydedici lazım 8 kameralı bildiğiniz önerebileceğiniz kayıt cihazı varmı

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

LG iyidir ;)

Fiyatları nasıldır. 8li için 390+1tb hdd: 570TL fiyat verdiler Avenir marka

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

corbel. çin malı ama sorunsuz ve kaliteli bir cihaz :good1:

gömülü linux var

pda java iphone desteği var (dolayısıyla mobil telefonla uzaktan ulaşılabilirsiniz)

internet explorer veya kendi programını tercih ederek hem local ağdan hemde nternet üzerinden izleyebilirsiniz.

önemli özelliklerinden biriside (ki herhangi bir kayıt cihazı için mutlaka olması gereken) 200 FPS (Frame Per Second) kayıt ve görüntüleme hızı var. bu size hareketlerin aralıksız görüntülenmesini sağlıyor.

fiyatı hatırladığım kadarıyla 400-450 $ aralığında.1TB diskle birlikte

kullanıyorum, satmıyorum yanlış anlaşılmasın :D

eklemeyi unuttum, profesyonel olarak united security var firma ABD ama üretim tabiiki çin.

Hem kameraları hemde cihazları çok çok kalitedir.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Bütçe belirleyin ona göre ürün çok piyasada

Lg Samsung Pelco bir çok ürün var.

Vguard spectra vs vs

Ve eğer ileride arttırabilirim diyorsanız 16lı almanızı tavsiye ederim arada cüzi bir fiyat farkı ile kamera kapasiteniz daha fazla olur.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Fiyat aralığı yok bu konularda bilgi sahibi olmadığımızdan direk bilgisayarcının dediğini yapmak istemedik bi araştırayım dedim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

LG iyidir ;)

Lg iyidir derken yeni konu açmayayım kirlilik olmasın dedim.

Resimde paylaştığım kameralar iş yerimize yeni takıldı, tartışma konumuz bu kamera dönermi dönmezmi :biggrin: dönerse nasıl döner zor kulansak olurmu? yanlız bu kameralar sabit duruyor dönek cinsten değilmi bunlar? (Dönmekten kastım içi sağa sola 180 derece 360 derece gibim)

Dönmüyor ise sol tarafı hiç görmüyor bizimde işimize yaramaz konumları yanlış ozaman. Markası lg göründüğü üzere seri numarası felan göremedim.

20121226125345.jpg20121226125357.jpg20121226125405.jpg

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular
(düzenlendi)

Resimdeki kamera dome kameradır ve dönmez. Rahat olun :D Yaklaşık 135 derece kadar görüş alanı vardır . 3,6mm veya 4 mm lens vardır üzerinde.

tarihinde Volkan Doğrular tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Resimdeki kamera dome kameradır ve dönmez. Rahat olun :D Yaklaşık 135 derece kadar görüş alanı vardır . 3,6mm veya 4 mm lens vardır üzerinde.

Çok teşekürler ozaman ben bunu söktürüp az sol çapraza taktırayım.Böyle sol taraf hiç görünmüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Çok teşekürler ozaman ben bunu söktürüp az sol çapraza taktırayım.Böyle sol taraf hiç görünmüyor.

Bunların hareket edenleri slow dome speed dome diye isme sahip. iç mekan dıs mekan hızları zoom kapasitelerine göre değişiklik gösteriyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

dışındaki camlı koruma kısmını sağa yada sola çeyrek turu çevirince çıkar, çıktıktan sonra görürsünüz kamera U şeklinde bir metale sabitlenmiştir ve kamera açısını sağa sola ayarlamak içinde o demirin plastiğe bağlandığı yerdeki vidayı kullanarak istediğiniz yere çevirip ayarlayabilirsiniz. Yukarı aşağı konum içinde kamerayı metale sabitleyen iki vidayı gevşetip ayar yapabilirsiniz. Koruma camının içerisindeki siyah plastik kısımda kameranın geldiği bir açıklık vardır. Koruma camını takarken buna dikkat ederek takarsınız. Bu sayede tekrar kamerayı söküp başka bir yere delik açtırmak zorunda kalmadan istediğiniz yöne kendiniz çevirmiş olursunuz. Ama sormak istediğiniz ben o kamera sabit yerinde dururken oturduğum yerden kamerayı 360 derece çevirip çevresini göreyim diyorsanız o zaman Volkan bey'in söylediği gibi speed dome bir kamera ve buna artı olarak o kamerayı kullanacak kontrol ünitesine sahip olmanız gerekecektir.

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

dışındaki camlı koruma kısmını sağa yada sola çeyrek turu çevirince çıkar, çıktıktan sonra görürsünüz kamera U şeklinde bir metale sabitlenmiştir ve kamera açısını sağa sola ayarlamak içinde o demirin plastiğe bağlandığı yerdeki vidayı kullanarak istediğiniz yere çevirip ayarlayabilirsiniz. Yukarı aşağı konum içinde kamerayı metale sabitleyen iki vidayı gevşetip ayar yapabilirsiniz. Koruma camının içerisindeki siyah plastik kısımda kameranın geldiği bir açıklık vardır. Koruma camını takarken buna dikkat ederek takarsınız. Bu sayede tekrar kamerayı söküp başka bir yere delik açtırmak zorunda kalmadan istediğiniz yöne kendiniz çevirmiş olursunuz. Ama sormak istediğiniz ben o kamera sabit yerinde dururken oturduğum yerden kamerayı 360 derece çevirip çevresini göreyim diyorsanız o zaman Volkan bey'in söylediği gibi speed dome bir kamera ve buna artı olarak o kamerayı kullanacak kontrol ünitesine sahip olmanız gerekecektir.

Kameranın dönmesi gerektiğini düşündük sol tarafı görmeyince, onun için sormuştum söktürüp az sola taktırıp ayarını yaptırdık çok teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...