İçeriğe Yönlendir

Kapıdan Uçan Parça

Barış Hepsağ

Recommended Posts

Barış Hepsağ

Bugün otoyolda giderken bir anda sol kapıdan bir parça koptu gitti. Durmadım dursam da nasıl alacam diye düşünüp devam ettim. "Fiesta Kaporta Parçaları" diye arattım ama bulamadım o parçayı. Resimde çizdim ama yeri tam sabitleyemedim. Kapısı açık resim bulamadığımdan ancak bu kadar oldu. Sadece ön taraftaki uçtu. Netten aldığım bir foto karanlık diye benim aracı çekemedim. O parçanın adı nedir biliyor musun ?

big105999133xvo.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çıkmacılarda bulunur bence.Sadece o kısmın tek satıldığını zannetmiyorum büyük ihtimalle iyi bir fiyata set halinde satılıyordur.Ayrıca kolay kolay çıkmayacak bir parça ki hele rüzgarda çıkmasını aklım almadı. Acaba kapınızda zorlama falan yapılmış olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Parçayı aldıktan sonra hepsini sökün, adam gibi bir silikon ile tekrardan yapıştırın benim aracımdaki de uçtu ben durup alabildim, ama kırılmıştı dışını folyo ile kaplayıp yeniden yapıştırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Aynısı bende de olmuştu.Ramazan Bayramında otobanda.Samsunda serviste 100 tl.civarında dediler.Ben Samsun sanayisinde 35 tl.ye aldım.Ama dikkatli bakınca yandaki parçayla arasındaki fark anlaşılıyor.Her yerde bulabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bir gün her fiestanın başına gelecek :)

Bu kadar dandik olabileceği hiç aklıma gelmedi ya...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bir gün her fiestanın başına gelecek :)

Birde Fusion aynı yapıya (dandik bağlantı) sahip.

tasarım mühendislerine selam, başarılarının devamını dilerim.

Tamamen tasarım hatası bir mekanik bağlantı var açtım gördüm, bağlantı parçalarına ek yaptım tekrar yapıştırdım kaya gibi oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

benim ki de çıkmıştı.

altındaki yüzeyin üzerindeki eski yapıştırıcıdan kalma izleri zımpara vb. bi araçla temizleyip kuvvetli yapıştırıcı sürün ve yapıştırın. iş görüyor.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Benimki de yavaş giderken düşmüştü etraftan bir vatandaş farketti durup aldım sağlam bir slikon ile yapıştırmıştım :)

Anlaşılan fiasta'sından c max'ına standart donanımda imiş kopan bu parça

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Bende bi gece baykuşa çarpmıştım sonra yenisini aldım. Kapı direk çıtası olarak geçiyor.

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

benimkiler de düştü düşecek durumdaydı, dikizden parçayı takip etmekten araba süremez olmuştum. bally ile yapıştırdım. güzel oldu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben hepsini söküp siyah cam silikonuyla sabitledim, kesin çözüm budur, asla çıkmaz.

Yorum bağlantısı

Bizim de çıkıktı ne zamandır, dün taktırdım tanesi 40 TL'den 3 adet. Keşke silikonlasak da saklasakmışız.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Kesinlikle silikonlamalı bu parçaları. Benimkini fiestadan ayrılmadan hemen önce gördüm diğerlerini de o an hakladım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun...kopmaya neden olayların en başında yıkamacılar geliyor,elindeki bezleri heryere sokuyorlar ve ister istemezde o bezlerin ucu bir şekilde bakalite sıkışıp açılmasına neden oluyor,bende kaç kere yapıştırdım,ama bir yerden aldımı darbeyi artık oranın kalbine işliyor sanki,geçen baktım yine açılmış. :(

Yorum bağlantısı
Samet Demirbaş

farklı zamanlarda sanırım 3 tane parcaladım ben 130 u gecınce dokulmeye baslıyor. hatta bir keresinde bitane polo ile 140 150 gdıyoruz adamla yanyanayız ve benım cıta uctu. Rezillik :D tanesi burada 23 tl. kafam attı hepsini sokturdum ve en saglam sekılde yaptrdım ustam dedıkı sokmeye kalksak parcalamamız gerekecek artık dıyor :) suan bir sıkıntı yok. nedenine gelince bana kalırsa tazıklı su ve sıcak hava. tazık parcayı gevsetıyor veya zedelıyor. zaten guneste fiestanın butun plastıklerı sakız gıbı oluyor dıkkat edin :)

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Turan Eremciler

Konuyu hortlattım. Kusura bakmayın. Acaba ben bu parçayı yerinden nasıl çıkarabilirim? Bir tekniği varmıdır?

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Acaba geçmelimi yoksa yapışmamı? Direk asılsam gelir mi?

Parça tırnaklı değil yapıştırma olarak duruyor orada. Biraz esnetin çıkacak gibiyse orantılı şekilde esneterek çıkabilir. Fakat yapıştırması çok gevşemedi ise çıkarmanız zor olur belki kırılabilir. O yüzden gevşemesini bekleyin tabi düşmeden önce yakalayın. :)

Yorum bağlantısı
Turan Eremciler

Parça tırnaklı değil yapıştırma olarak duruyor orada. Biraz esnetin çıkacak gibiyse orantılı şekilde esneterek çıkabilir. Fakat yapıştırması çok gevşemedi ise çıkarmanız zor olur belki kırılabilir. O yüzden gevşemesini bekleyin tabi düşmeden önce yakalayın. :)

Biraz araladım. Bir tırnak var ve etrafı silikon gibi birşeyle çevrili. O şekilde karşı tarafa yapışık. Çekince tırnakla beraber mi çıkacak acaba? Tırnağın kırılma ihtimali varmıdır? 

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Biraz araladım. Bir tırnak var ve etrafı silikon gibi birşeyle çevrili. O şekilde karşı tarafa yapışık. Çekince tırnakla beraber mi çıkacak acaba? Tırnağın kırılma ihtimali varmıdır? 

Yukarı doğru iterek oynatmayı deneyin bence. Çünkü o tırnak bir işe yarıyor olmalı ama emin değilim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...