İçeriğe Yönlendir

Termoslar

Hakan Çark

Recommended Posts

Hakan Çark

Aracımda kullanmak üzere bir termos arıyorum.Amacım sabah evden çıkarken sıcak suyumu koyayım, akşam eve gelene kadar herhangi bir zamanda canım çay çekerse sallama liptonumla keyif yapayım.

Marketlerde satılanların gün boyu sıcak tutacağını sanmıyorum.İnternetten baktığımda 3-4 marka ön plana çıkıyor :

Alaaddin Stanley, Thermos, Sigg vb.

Termos kullananlar varsa önerdiğiniz bir marka söyler misiniz?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Merhaba. 8 yıl olmuş hiç termos konuşulmamış :) 

birkaç marka gördüm. Zojirushi, stanley, laken, contigo glaze, aladdin, penguen. 

bana 2 tane küçük yarım litrelik, 1 tane de büyük 2-3 litrelik termos lazım. Şöyle 10 saat içindeki sıvıyı çay kahve içecek sıcaklıkta tutacak fiyatı çok uzuna kaçmadan “bu kaliteye bu fiyat” cinsinde önerilerinizi bekliyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Eyüp Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Merhaba. 8 yıl olmuş hiç termos konuşulmamış :) 

birkaç marka gördüm. Zojirushi, stanley, laken, contigo glaze, aladdin, penguen. 

bana 2 tane küçük yarım litrelik, 1 tane de büyük 2-3 litrelik termos lazım. Şöyle 10 saat içindeki sıvıyı çay kahve içecek sıcaklıkta tutacak fiyatı çok uzuna kaçmadan “bu kaliteye bu fiyat” cinsinde önerilerinizi bekliyorum. 

Üstad hiç öneren olmamış. Peki ne aldın? Banada 2 litrelik lazım. Öyle profesyonel kampçılık ürünü olmasına gerek yok. Haftasonları dışarı çıktığımızda sıcak çay içebilmek için lazım. 

Tavsiye edeceğiniz ürünlere bakabiliriz arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Eyüp Çetin yazdı:

Üstad hiç öneren olmamış. Peki ne aldın? Banada 2 litrelik lazım. Öyle profesyonel kampçılık ürünü olmasına gerek yok. Haftasonları dışarı çıktığımızda sıcak çay içebilmek için lazım. 

Tavsiye edeceğiniz ürünlere bakabiliriz arkadaşlar?

Cooker aldı hanım. Akşam kaynar suyu koydum. Sabah 7-8 saat sonra ölçtüğümde tam hatırlamıyorum ama 70 veya 80’li bir derecesi vardı. 3-4 saate kadar tam performanslı verimi var denebilir bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Cooker aldı hanım. Akşam kaynar suyu koydum. Sabah 7-8 saat sonra ölçtüğümde tam hatırlamıyorum ama 70 veya 80’li bir derecesi vardı. 3-4 saate kadar tam performanslı verimi var denebilir bence. 

Ben de penguen veya Emsan almayı düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

nikros malı bisey vardı. Bal rengi. Sagolsun hanım cay koymus temiz temiz icerim diye.. Cook saat sonra aa cay vardi dedim.. Kafaya dikmemle cigerlerime kadar yandım. Ne dökebildim. ne icebildim. Cayır cayır 1 dakika boyunca usul usul yandım.. Ogünden sonra termos benim hayatımdan cıkmıstır. 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Alpay Sumer yazdı:

nikros malı bisey vardı. Bal rengi. Sagolsun hanım cay koymus temiz temiz icerim diye.. Cook saat sonra aa cay vardi dedim.. Kafaya dikmemle cigerlerime kadar yandım. Ne dökebildim. ne icebildim. Cayır cayır 1 dakika boyunca usul usul yandım.. Ogünden sonra termos benim hayatımdan cıkmıstır. 

Alla alla o hangisi acaba?!

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Termos deyince Zojirushi kullandık yıllarca sapasağlam kaldı. Sanırım Japon markası biraz pahalı ama dayanıklıdır. Penguen fiyatına göre iyi bugün çay yapsak yarın bile sıcak içilir. Bir de metro markette satılan çelik termoslar var h ile başlayan bir marka onlar da iyi çıktı alınanilir

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Termos deyince Zojirushi kullandık yıllarca sapasağlam kaldı. Sanırım Japon markası biraz pahalı ama dayanıklıdır. Penguen fiyatına göre iyi bugün çay yapsak yarın bile sıcak içilir. Bir de metro markette satılan çelik termoslar var h ile başlayan bir marka onlar da iyi çıktı alınanilir

Penguen var bende yıllardır sapasağlam duruyor, oldukça sıcak tutuyor uzun süre. Vakti zamanında 40 liraya almıştım ben 200 lira civarı şuan tombul ağızlı olandan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

stanley kullandım uzun zaman.bir gün sonra bile su ateş gibi duruyordu. denizde yaşadığımız bir  kaza sonrasında  kayboldu gitti. bim e falan geldi yakınlarda gittim ama yetişemedim. tavsiye ederim. indirim takibindeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)
Haluk Şentürk yazdı:

stanley kullandım uzun zaman.bir gün sonra bile su ateş gibi duruyordu. denizde yaşadığımız bir  kaza sonrasında  kayboldu gitti. bim e falan geldi yakınlarda gittim ama yetişemedim. tavsiye ederim. indirim takibindeyim.

Stanley çok iyi. Kullanan arkadaşların tecrübelerinden biliyorum ama piyasadaki ortalama ürünlerin neredeyse üç katı fiyatı var. Geçen yıl kaçırdım BİM'e geldiğinde. Bizim alacağımız şimdilik 200 civarı maksimum.

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Eski Alaaddin yeni Stanley ya da adını bile yazamadığım Zojiruşi gibi markalar çok para vermenize gerek yok. Eskiden yalıtımı sağlamak için mantar falan kullanmışlar ama günümüzde olay vakumlu termos. Bunu da yapan bir sürü firma var. Ben çinden şunu aldım, ekim ayından beri her gün iş yerine getiriyorum. 

Sabah saat yedide çay demliyor eşim, akşam 5'te son yarım bardağı içiyorum. Halen sıcak oluyor ama çayın tadı biraz bozulmuş oluyor. Saat 14:00'e kadar çayın tadı süper. Hatta sabah 9-10 gibi doldurduğum çay çok sıcak olduğu için içilmiyor. Termosu hiç açmazsam çok daha uzun süre sıcak kalır. 

Vergiler dahil 127 liraya gelmişti. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eyüp Çetin

200 lira civarı termos arıyordum ve yorumlara göre bütçeme en uygun termosun bu olduğuna karar verdim. Bu renkte 20 lira indirim vardı ve 180 liraya bunu aldım. Şu an çayı koydum içine ve sahurda ne durumda olacak göreceğiz. 

Emsan Vega 2.1 Litre

2LIdGfk7.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Eyüp Çetin yazdı:

200 lira civarı termos arıyordum ve yorumlara göre bütçeme en uygun termosun bu olduğuna karar verdim. Bu renkte 20 lira indirim vardı ve 180 liraya bunu aldım. Şu an çayı koydum içine ve sahurda ne durumda olacak göreceğiz. 

Emsan Vega 2.1 Litre

Gayet güzel sonucu bekliyorum. 

Güzel günlerde kullanın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Osman Yücel Çetin yazdı:

Gayet güzel sonucu bekliyorum. 

Güzel günlerde kullanın. 

Teşekkür ederim en kısa zamanda yazacağım.

Çayı sahura kadar bitirmezsem tabi. 😊

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Eyüp Çetin yazdı:

Teşekkür ederim en kısa zamanda yazacağım.

Çayı sahura kadar bitirmezsem tabi. 😊

Çay biterse sıcak su ile yaparsın deneyi Hocam. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Osman Yücel Çetin yazdı:

Çay biterse sıcak su ile yaparsın deneyi Hocam. :) 

Çay bitmedi ve sahurda denedim. Akşam 20:00 civarı koyduğum çay gece 3:00 gibi halen sımsıcaktı. Saat 4:00'e doğru ısı kaybolmaya başlamıştı. 

Normalde 12 saat sıcak tutar yazıyordu fakat sabah 8'de baktığımda ılıktı artık.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Çay bitmedi ve sahurda denedim. Akşam 20:00 civarı koyduğum çay gece 3:00 gibi halen sımsıcaktı. Saat 4:00'e doğru ısı kaybolmaya başlamıştı. 

Normalde 12 saat sıcak tutar yazıyordu fakat sabah 8'de baktığımda ılıktı artık.

5-6 saat sonra ölçme imkanınız olur mu ?

Kaynar suyu

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Eski Alaaddin yeni Stanley ya da adını bile yazamadığım Zojiruşi gibi markalar çok para vermenize gerek yok. Eskiden yalıtımı sağlamak için mantar falan kullanmışlar ama günümüzde olay vakumlu termos. Bunu da yapan bir sürü firma var. Ben çinden şunu aldım, ekim ayından beri her gün iş yerine getiriyorum. 

Sabah saat yedide çay demliyor eşim, akşam 5'te son yarım bardağı içiyorum. Halen sıcak oluyor ama çayın tadı biraz bozulmuş oluyor. Saat 14:00'e kadar çayın tadı süper. Hatta sabah 9-10 gibi doldurduğum çay çok sıcak olduğu için içilmiyor. Termosu hiç açmazsam çok daha uzun süre sıcak kalır. 

Vergiler dahil 127 liraya gelmişti. 

Şu anda 240 lira civarına geliyor .
O zaman baya uygunmuş.
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Metin Akbal

Güncelleme atayım. 314 liraya geçen hafta Cooker marka 2 litrelik termos aldım. Daha uygunları vardı ama gri kapak hoşuma gittiği için bunu tercih ettim. Şu an 390 olmuş. Gece 10 da 2 sefer kaynar suyla çalkalayarak içini doldurdum. Sabah 10 da hala el yakıyordu. Temassız Ateş ölçer ile ölçüm yaptığımda 60 derece gördüm. Hata payı olabilir bilemem ama memnun edici duruyor.

IMG_20230726_175018.jpg

IMG_20230726_175013.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Güncelleme atayım. 314 liraya geçen hafta Cooker marka 2 litrelik termos aldım. Daha uygunları vardı ama gri kapak hoşuma gittiği için bunu tercih ettim. Şu an 390 olmuş. Gece 10 da 2 sefer kaynar suyla çalkalayarak içini doldurdum. Sabah 10 da hala el yakıyordu. Temassız Ateş ölçer ile ölçüm yaptığımda 60 derece gördüm. Hata payı olabilir bilemem ama memnun edici duruyor.

IMG_20230726_175018.jpg

IMG_20230726_175013.jpg

bu zaten çay potu. Termoslardan daha zayıf tasarlanıyor. Ona rağmen iyi sıcak tutmuş bence. Termos olarak 60’a inmesi kabul edilemez yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berk Pekatik

Hocam ben keyfi yolculuklarda kahveyi evden götürmeyi seviyorum bu yüzden Travel Mug almıştım Termos deniyor bu arkadaşa fakat işte küçük ya 0.25L kapasitesi var o yüzden biraz daha havalı olsun diye böyle demişler sanırım :biggrin: Satın aldığımda 298 TL'di şuan fiyatları uçmuş durumda 800 TL civarlarında. Bu arada bu arkadaşı yanında götürürsen bardak vs. taşımana gerek yok direkt kendisinin tuşu var (Trigger-Action).
image.png.0b93a53daee3b972a04de17418290118.png

6-8 Saat yaz aylarında kahveyi sıcak tutabiliyor tahmini olarak rakam veriyorum gerçek değerleri neler inanın bilmiyorum. Açıkcası F/P ürünü değil bence aşağıya ürünün URL'ni bırakıyorum eğer hoşuna giderse bakabilirsin.
https://www.amazon.com.tr/dp/B08THWG6JT

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bu zaten çay potu. Termoslardan daha zayıf tasarlanıyor. Ona rağmen iyi sıcak tutmuş bence. Termos olarak 60’a inmesi kabul edilemez yani

Valla saat saat kaç derece olduğu yazıyor klavuzda. Memnun etti açıkçası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...